Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 666 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 46 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiyede süresiz araba birakma konusu hakkinda

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye Acemibiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya - München
    Ettiği Teşekkür
    125
    80 mesaja 147 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zor abi, çünkü ozaman uçaklar talep artacak. Talep artınca uçak biletleri dahada pahalanacak.

İkinci bir çok kişi keyfiyetden araba ile gidiyor. Toplum olarak rezillği seviyoruz. Araba ile gittikmi kendimizi marifet gibi bir iş başardık hissediyoruz. Buda bize bir yalancıda olsa özgüven veriyor.

Üçüncüsü Alman Zulassungs yasalarına Zulassung ölüyor. Araç yılda en az 6 ay 1 gün Alman topraklarında olması gerekiyor. Yani şimdi uygulama bile aslında aracın Zulassungunun düşmesine neden oluyor. Zulassung düşünce sigortada düşüyor. Kimse sigortacıma sordum demesin. Elinze belge isteyin, bak nasıl kayataracak.

Dördüncü sorun bizim Türkiye'deki insanlar. Arabayı eş dost kullanmaya kalakar. Şimdi diyeceksin o zaten yasak. Orası öyle. Ama zaten ülkenin çivisi çıkmış. Yasayı masayı fazla takan yok.

Beşinincisi Türkiye kendi arabası TOGG'u üretecek. Zaten Türkiye'de sıfır araba piyası zor işliyor ekonomik nedenlerden. Kimse satacak Türkiye'deki galereciler TOGG'u? Tabiki gurbetcilere.

Ya ben milletide anlamıyorum. 15000 Euro verdik sıfìr Hyundai I20 aldık 6-7 sene önce. Yeri müsait olan alsın koysun. Kimse çok para demesin. İki hafta otelde kalıp 4000 - 5000 Euro hersene bulan, 15000 Euroya arabayıda alabilir.
    Zaten burdan Arac götüren Aracin burdaki ilisigini kesecek.TR'de sigortalatip orda Vergi verecek.
    Tamam TR'den araba aldin diyorsunda burda 1.el arabalar cok pahali.Burda 15000 EUR'ya o arabayi alamazsin artik.Almanyada 15.000 € olan bir araba burda 30.000 €.
    2.el araba alalim desen herkes burda cakal olmus. Herseyde bir üc kagitcilik var.

Benim en gücüme giden nokta, O Gurbetcilerin yollardaki cektikleri cileler, kazalar, i sicagin altinda saatlerce kuyruklarda beklemeleri.
    Bu üzüyor beni.Sanmiyorum Milyonlarca insanin keyfiyetten araba ile izine gittiklerini.

Tabiki bu isin tek olmaz yani TR'deki Araba markalari sahibi Godamanlarin zarara ugramamasi nedeniyle olmama ihtimali yüksek.
    Konu Acemibiri tarafından (21 Temmuz 2022 Saat 13:20 ) değiştirilmiştir.

2. 2 kişi Acemibiri üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)