Alıntı Ejderabi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadasim bende tabiki almani isterim ama yasin genc esin Elternzeitda ve ileride ise baslama ihtimali var. Eger su anda kiradaysan bence o kirada birkac sene daha idare et. Hem kenara para koymaya calis hemde su sakat ortami izle.

Neden sana bu sekilde tavsiye veriyorum cünkü aynisini bende yasadim. 2 cocukla istedigim evi bulasiya kadar 3 odali dairede durdum. Senin buldugun evler 220 bine karsima cikti almadim, senin buldugun evin yenisi (Neubau) 325 bine karsima cikti hemde merkezde almadim cünkü istedigim ev degildi. Düz ayak müstakil genis bahceli bir yer aradim bana ait olan.
200-300 m2 arsali evi ha almissin ha almamissin o paraya güzel bir 4 oda yeni daire al ondan iyi diyecegim de bu zamanda oda yapilmiyor.
Günün sonunda 2018 de aradigim ev araya araya bekleye bekleye karsima cikti. Senin verdigin parayi vermesine verdim de seninkisiyle kiyaslanamaz okadar arsa büyük ve ev güzel. Bahcede dügün yapsan bile olacak eger izin olsa. Birde Reihenhausu neden istemedim biliyormusun 2-3 kat in cik yapacaksin. Inan bana bir gün yaslanacaksin ve inan bana yaslanmadanda 40 yasindan sonra saglik sorunlari basliyor.

Bence acele etme Eigenkapital biriktir. Faizler ciktikca emlagini satamayanda cikar. Elinde biraz para olursa 50 - 100 bin ozaman daha güzel evlerede yönelirsin. Herkes Gas dan kurtulma derdinde sen eski bir eve gas la olan yeri almaya caisiyorsun. Bencede riskleri avantajlarindan cok fazla su anda.
Senin aldigin evi kaca aldin wohnfläche ve bahce büyüklügü ne kadar baujahri hangi sene?.