Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 702 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Catidaki Kiremitleri değiştirmek yada Temizletmek hakkında bilgi.

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Üye
    Nereden
    Berlin
    Ettiği Teşekkür
    28
    7 mesaja 8 teşekkür aldı
    Alıntı Ejderabi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sicak su destegi icin „Solarthermie arattir internetde.

Luft wärmepumpe teklifi alacaksan direkt solarthermie destekli angebot al.

Ama nedense senin olay yine düsündürücü
    Cünkü wärmepumpe cok ceyran yakacak soguk havalarda elektrikle calisacak. Yaklasik 4.000 kwh ceyran hesaba kat sadece Wärmepumpe dan kendinin kullanimids 2.500-3.000 kwh arti alarak cikar. Toplam 6-7 bin kwh kesin olur.

Yani kendi elektrigini üretmek mantikli olacak. Ne kadar ev iyi Dämmunglu ise okadar tasarruflu calisiyor Wärmepumpe.

Sen yinede adam akilli bir Energieberater bul ve herseyi ona danis hesaplattir. Zaten heizung icin 45% Förderung almak icin gerekecek.

Makler evi satmak icin sallar her dedigine inanma.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Evet benim şimdiki kullandigim elektrik 1750 kWh 4 kisi ( 4 yas daha biri ), Bahçeli ev olunca bu artar tabiki 2.300 lere çıkar.
    Bunun üstüne birde Luft Wärme Pumpe eklenince dediğin gibi 6.000 kWh leri bulur.
    O yüzden sanırım Photovoltaik kurdurmaya deger.

Benim 31,86 Cent kWh elektrik ücreti suanda.
    Yeni eve girince Senede 6.000*31,86= 1.911 Euro ediyor
    Aylık 159 Euroya geliyor, çok fazla...

Su anda sadece 55 Euro veriyorum aylık.

Photovoltaik icin 25.000 Euro çıkar diyorsun ortalama.
    30K da Luft Wärme Pumpe olsa 55.000 oluyor.

Bu arada senin Ölheizung yılda 2.400 L harcıyordu sanırım. Peki elektrik olarak ne tüketiyor yıllık? Elektirik faturan nasıl yani yıllık yada yıl dolmadıysa aylık?

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye Ejderabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    156
    111 mesaja 199 teşekkür aldı
    Alıntı Berlin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet benim şimdiki kullandigim elektrik 1750 kWh 4 kisi ( 4 yas daha biri ), Bahçeli ev olunca bu artar tabiki 2.300 lere çıkar.
    Bunun üstüne birde Luft Wärme Pumpe eklenince dediğin gibi 6.000 kWh leri bulur.
    O yüzden sanırım Photovoltaik kurdurmaya deger.

Benim 31,86 Cent kWh elektrik ücreti suanda.
    Yeni eve girince Senede 6.000*31,86= 1.911 Euro ediyor
    Aylık 159 Euroya geliyor, çok fazla...

Su anda sadece 55 Euro veriyorum aylık.

Photovoltaik icin 25.000 Euro çıkar diyorsun ortalama.
    30K da Luft Wärme Pumpe olsa 55.000 oluyor.

Bu arada senin Ölheizung yılda 2.400 L harcıyordu sanırım. Peki elektrik olarak ne tüketiyor yıllık? Elektirik faturan nasıl yani yıllık yada yıl dolmadıysa aylık?

Ben burada 4.000 KwH elektrik kullaniyorum.
    Bungalow üst kat 110m2 civari alt katda Keller (alt katda kalorifer var, ayri bir otuma odasi var ve misafir odasi var)
    Elektrik tüketiminde pek tasarruf etmiyoru standart yani (Televizyonlar, Bilgisayarlar, Hanim mutfaktan hic cikmiyor, 2 tane camasir makinesi var, kurutma, havuz var pompasida elektrik tüketiyor, su motoru var bahce kuyusunda, Schleifmaschine var Starkstromda ve sayire...). Ama ic lambalari komple LED yaptim tasarruflu.

Fiyat olarak eskiden 90 Euro ödüyordum ama 1 senedir 138 Euro ödüyorum ve icinde Internet/Telefonda var, yani cikarirsak yine 90 Euro yapiyor.
    Burayi almadan öncede 3 odali dairede oturuyordum oradada (2 cocukla) ayda 80 Euro ödüyordum. Fazla birsey degismedi.

Ölheizung ne kadar kullaniyor bilemiyecegim cünkü Ölheizung Strom fazla kullanmiyor Enerjiyi "Öl" sayesinde olusturuyor.
    Evi aldigimdan bugüne kadar "Öl" cok uygundu ve 4 senede = 9.440 Litre yag aldim toplam 6.112 Euroya ortalama Litre basi 0,65 Euro. Simdilerde 1,40 da litresi.
    Seneyi vurunca son 4 senede ortalama senelik 1.528 Euro yapiyor (bu seneyide katdim cünkü rahat yeter bu sene). Bence cok iyi bir ortalama. Iyikide disini (Catiyi, Wärmedämmung, Solar ve yeni Heizun) yenilemedim.
    Yagin güzel tarafi takip edip düstügünde düsük fiyatlardan alabilme imaknimiz olabiliyor.

Gelecek ne gösterir bilemem - eger savas ve yag fiyatlari gelip gecici olursa benim icin süper olur - eger olmazsa ozaman ileride bende alternatifleri düsünürüm.

Senin icin en önemlisi evin icini istedigin gibi yeni hale getir (elektrik, su, Boden, Heizkörper, Fenster, Innentüren, Putz). Ben öyle yaptim. Icini yenileyip girersen kafan agrimaz. Disini sonradanda yaparsin.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)