Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 752 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yükselen Konut faizleri

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye Ejderabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    156
    111 mesaja 199 teşekkür aldı
    Arkdaslar ben 2018 de evi aldim, allahtan fiyat uygunda ve fazlada kredi cekmedim.
    - Kredi 300.000 Euro
    - Faiz vadesi 15 sene - kalan borc yaklasik 190.000 Euro
    - Faiz 1,85%

Simdi birkac opsiyonlarim var

1. hic birsey yapmadan 2033 de krediyi yenilemek (190.000) Euro
    2. hic birsey yapmadan 2028 de krediyi fesh edip (10 sene dolunca yapilabiliyor) yeni kredi almak (eger 2028 de faizler yine düsük olursa)
    3. Aylik taksitini cok düsük yaptim ve senelik 15 Bin Euro Sondertilgung hakkim var (elime para gectikce buraya yatirmak)

4. Bunu sizinle paylasmak istiyorum simdiden Bausparvertrag yapmak (ekte benim kalan borca misal)
    Gelecekte kalan borc icin simdiden hem para biriktirp (700 Euro aylik) sonrada 2033 de 190.000 Euroyu cekip 700 Euro taksitle geri ödemek.
    Su anda Angebot var 1,44% den.
    https://www.schwaebisch-hall.de/

Ben su an her secenegi yapabilecek durumdayim Allaha sükürler olsun. Ama bu senaryoyu (400.000 Euro ve üzeri) ev alanlarda düsünmek bile istemiyorum.
    Son günlerde bu konu etrafimda olan yeni ev alanlari kara kara düsündürüyor. Bilhassa 10 sene yapmis olanlari. Onun icin paylasmak istedim.
    1% veya 2% altinda kredi alanlar eger ileride faizler yükselirse ve yüksek kalirsa bu büyük meblaglarda iyice zorlanacak o kesin.

Eger gücünüz yetiyorsa su anda Schwäbisch Hall da olan Angebota bir bakin. Birkac haftaya zaten bu imkani sunmazlar. Tabiki gelecekte ne olacagini kimse bilemez ama cogumuz garanti olmasinni tabiki ister.

2. Ejderabi üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)