Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2051 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 44 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yurtdýþýnda çalýþýrken emekli aylýðý alýnmasý

Konulanmýþ Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye Tanyel - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Marburg
    Ettiði Teþekkür
    86
    46 mesaja 167 teþekkür aldý
    iyi seneler,
    Yasa ciksa ne olacack cikmasa ne olacak, yurt disinda yasayanlar icin bir avantaji benim anladigim kadariyla suan da yok.
    Daha bu mecliste tartisilip yasalasmasi gerekli. He son dakika yurtdisinda yasanalara calisma ile ilgili bir kolaylik yaparlar onu bilemem.
    Ben mesela kendimden örnek vereyim 97 senesi SSK girisim var, 1000 gün de calismisligim. istersem 4000 gün ödeme yapip emekli olabiliyorum, cünkü cikacak olan yasaya göre 25 seneyide doldurdugum icin yasi beklemem gerekli degil, hemen emekli olabiliyorum.
    Peki diyelim ödedim ve emekli oldum, Almanyada calisirken maas alamadiktan sonra bana ne faydasi olacak.
    Birakip burayi Türkiyeye dönersem o zaman yapmak daha mantikli tabi.
    Yurtdisinda yasayanlar icin zaten yurtdisi boclanma var, yanilmiyorsam 3600 gün üzeri borclama oluyor. Illaki maas ona göre hesaplanir, gün sayisi azaldigi icin.
    Acikcasi bence Yurtdisinda kalan ve hala calisanlar icin bu EYT nin hicbir avantasi yok. Tabi son anda bir degisiklik olupta calisirkende Türkiyeden emekli ayligi sansi tanirlarsa o baska.

2. Tanyel üyemize teþekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)