Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2031 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HABER: Avrupalı Türkler kimlik çetesinin hedefinde

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı

HABER: Avrupalı Türkler kimlik çetesinin hedefinde

TÜRKİYE'DE kimlik çetesi Avrupalı Türkleri hedef seçti. Almanya'da doğup büyüyen ve Stuttgart şehrinde yaşayan bir kadın, tatil için gittiği Türkiye'de hayatının şokunu yasadı. Valilikten davet alan kadın, tüm nüfus bilgilerinin kullanıldığını, Suriyeli bir adamla evli göründüğünü ve soyadının değiştiğini öğrendi. Bilgileri çalınan kadın durumunu düzeltebilmek için yoğun çaba harcıyor.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU
    Avrupa SABAH'a konusan ve kimlik bilgilerini vermek istemeyen kadın, "Gaziantep Şehit Kamil Nüfus Müdürlüğü'nden kimliğimin Suriyeli mülteci bir kadına verildiği bilgisine ulaştım. Kadın evlenmiş ve soyadı da değişmiş. Benim T.C. kimlik numaram verildiğinde soyadım farklı ve evli görünüyorum. Durumu düzeltebilmek için suç duyurusunda bulundum. Derdimi anlatamıyorum" dedi.

ÇOK SAYIDA KİŞİ MAĞDUR
    Gittiği kurumlardan 'Sisteme bilgiler böyle kaydedilmiş, biz değiştiremeyiz' cevabını aldığını dile getiren kadın, "Benim durumumda çok sayıda kisi olduğunu öğrendim. Avrupalı Türkler bu duruma karsı dikkatli olsun. Yetkililerden yardım bekliyorum" diye konuştu.

Fatih YILMAZ / STUTTGART
    SABAH Avurpa

2. 4 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    523 mesaja 1,099 teşekkür aldı
    Bu ve buna benzer durumlar ne yazikki ülkemizin aci gerceklerinden bazilari. Bir diger sorunda genelde eskiden Türkiye de calismisligi olupta sonradan yurtdisina calismak icin yerlesenlerin SGK li günlerinin bir kisminin calinarak baska birilerinin emekli edilmesi de var. Isin komik tarafi bu yolsuzlugu yapanlarin gözlerinin pek olmasi, magduriyet yasayan kisiler e-devlette hizmet sorgulamasi yaptiklarinda ayni sigorta numarasiyla kendilerinden baska birinin ismiyle karsilasiyorlar, gizlemeye bile gerek görmemisler.

5. hekimoglu üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)