Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2082 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 121 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gurbetciler Sevilmiyor mu ?

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,280 teşekkür aldı
    Kismen biz Almancilari elestirmelerde haklilar.

Kimse üstüne alinmasin, ama gercekten cogu gurbetcilerimiz öküz. Özellikle 1965 - 1970 dogumlu arasi. Cogu burada dil biliyorlar ama saniyolarki dil bildikleri icin akillilar. Halbuki o kadar otlarki, ot bile daha iyidir. Burda belediyede cöpcülük yapiyorlar mesala, altindaki araba belediyenin cöp müdüründen farki yok. Ama o cöp müdürünün davranisi o arabaya yakisiyor. Bizimki yakisimiyor. Araba cüllop gibi, inciden bakimsiz killanmis tras olmamis bir tip cikiyor.

Bu yas grubuna gümrükte kapikulede bir bakin. Hic o altindaki arabaya yakisiyormu. Araba 25000 - 30000 Euroluk, ama arabanin icindeki arabanin dibinde karpuz yerken sapur supur üstüne suyunu döke döke yer bir inek gibi bögürür. Adam gibi karpuzu kesip catal ile temiz bir sekilde yiyemez. Birde bagirara bagirara telefon ile konusur. Bilerek veya öküzlügünden bagirirki, herkes dönüp benim arabaya baksin diye. Yanindaki hanimda tam tencerenin kapagi yuvarlanmis kapagini bulmus bir tip. Etegi heryeri süpüre süpüre gider. Cocuguna seslenirken sanarsinki, cocugu agir duyuyorda ondan bagiriyor.

Iste bu öküzler Türkiye'de böyle devam izin yapiyor. Cebimde para var, demekki güclüyüm, istedigimi yaparim.

Senin X5 yada baska lüks cip neyine. Burada kirada oturuyorsun, hanimin tuvalet siliyor, senin 30000 Euroluk arabaya biniyorsun.

Ben 1981 dogumluyum, o arabaya binmeye gelirim var, kenarda iyi kötü param var, evimin borcu nerdeyse bitti, ben bile binmiyorum öyle arabaya. 2005 Modell C-Klassem var, 12000 Euro aldim, 7 yil oldu, Allah'in izni olursa mezara kadar binerim. Ama benim onlarda farkim, ben borc ile araba alacak kadar salak degilim. Param kadar binerim.

O öküzler iste bizi rezil ediyorlar. Bu öküzler yillar önce filme bile konu oldu. Fikrimin ince gülü, yada nagmi deger Sari Mercedes filmi.

Egitim sart.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (06 Eylül 2018 Saat 20:47 ) değiştirilmiştir.

2. 9 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)