Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2093 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 36 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Acaba bu dayreyi alsammi?

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    332
    251 mesaja 366 teşekkür aldı
    Alıntı ilknur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardes benim aylik bürüt gelirim 3500€ simdi bu aldigim dayreden 600€kalt 250€ neben kosten yani 850€ kira alacagim
    Simdi ben bu kiraya tahminen ne kadar vergi öderim evliyim ve iki çocuk var Steuerklasse 3
    korkma, yukarda yazdigim gibi, gelir vergisine bankaya borclu oldukca pek cok dokunmaz. kiradan eline ne kadar cok para gecer ise o kadar cok vergi ödersin.

simdi zaten angestellt isen, vergin her ay kesiliyor. bu senenin vergi denklestirmesini yaparken dairenin gelerini giderini yaziyorsun. giderler arasinda dairenin deger kaybi da hesaplaniyor. o da vergiye azaltiyor.

sonra yukarda yazdigim gibi, kira geliri 600 EUR ise, ilk zamanda faiz cok olur ve bunu vergiden düsürüyorsun. diyelim geride kalan kar, yani eline gecen kira, 200 EURO.

simdi sen bunu ayliginin üzerini her ay 200 extra kazanmis gibi hesapliyorsun.

o yüzden senelik vergi denklestirmesinden sonra senden ayligina göre 200 eur extra kazancin vergisini isterler. pek yüksek bir vergi olacagini düsünmüyorum.

hic vergiye kafani takma. al daireyi ve rahatina bak.

ilk vergi denklestirmesini ya steuerberatere veya steuerhilfevereine yaptir. ondan sonra kendin de yapabilirsin.

2. Cengiz Bond üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)