Selamin aleyküm arkadaslar,

kisacasi: Ben üniverstede okudugum icin BaFög aliyordum. BaFög alip ve 'baska bir eve tasindigim icin' bizim evde babamin almis oldugu maas yeterli diye Hilfe yani Zuschuss almiyordu. Suan Üniversteyi attim ve eve geri geldim. Ausbildung'a basvuru yaptim ve ( August 2019 ) baslayana kadar bir meslek'de buldum ki bos bos durmayim diye. O Is yerinde Test'e fln gitmistim ve kabul edildim ama adama özellikle benim biraz zamana ihtiyacim oldugunu demistim ( okuldan cikis vs. ) ve adam tamam demisti, beni muhtemelen 1. September arayacaklar. Kagit islemleri tamam, bir tek imzalamaya cagirlacagim ( ilk is gününde )

Simdi ise BaFög normalde ayin 30'un da geliyordu ve bu ay gelmeyecek. Ben kendimi bu kisa zaman icin arbeitslos melden etmelimiyim (3 gün )? Ve o almis oldugum BaFög'ü zaten babama veriyordum. Simdi yine o Hilfe lazim olacak fakat Arbeitsamt'da gemeldet degiliz. Ne yapmam gerekiyor? Siz ne önerebilirsiniz?
Babam Hilfe icin basvuru yaparsa ve birkac gün sonra ben ise baslasam parami kesecekler.. ortada kaldim umarim yardim edebilirsiniz