Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2080 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Havalanında para ile yakalandım

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    10 mesaja 12 teşekkür aldı

Havalanında para ile yakalandım

Sevgili arkadaşlarım bugün başıma frankfurt havalanında 16000€ ile yakalandım . 10000€ kadar serbest olduğunu biliyordum eşim de yanımda olduğu için 20000€ kadar türkiyeden almanyaya getşrebilirim dedim ve paraları benim üstümdeydi. Meğer ayrı paraları ikiye bölüp ve zollamta bildirmem gerekirmiş bilmiyordum bana işlem yaptılar. Paranın kaynağını sordular nerden aldın diye bende babamdan borc aldım araba alacam dedim ok dediler. Benim öğrenmek istediğim beni neler bekliyor ne gibi ceza yerim . Eminim aramızdan birini başına gelmişdir böyle durumlar cevaplar için şimdiden teşekkürler

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye Selcuk8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ludwigsburg
    Ettiği Teşekkür
    295
    91 mesaja 191 teşekkür aldı
    FA Senin almanyada ki bütün gelir ve giderlerini araştirabilir. Bu geçmişe dönük de olur.

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Alıntı 74karadenizli74 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili arkadaşlarım bugün başıma frankfurt havalanında 16000€ ile yakalandım . 10000€ kadar serbest olduğunu biliyordum eşim de yanımda olduğu için 20000€ kadar türkiyeden almanyaya getşrebilirim dedim ve paraları benim üstümdeydi. Meğer ayrı paraları ikiye bölüp ve zollamta bildirmem gerekirmiş bilmiyordum bana işlem yaptılar. Paranın kaynağını sordular nerden aldın diye bende babamdan borc aldım araba alacam dedim ok dediler. Benim öğrenmek istediğim beni neler bekliyor ne gibi ceza yerim . Eminim aramızdan birini başına gelmişdir böyle durumlar cevaplar için şimdiden teşekkürler
    Bu parayi bildirmemek sadece bir Ordnungswidrigkeit'dir. Ordnungswidrigkeitlar, ayni park cezasi gibi, kücük suclara girer.

Büyük ihtimal sana bir mektup gelecek ve ifadeni alacaklar. Bir avukata gitmeni tavsiye ederim. Ben olsam gelen mektuba derim, kisi basi 10000 Euro serbest ve biz bir aile oldugumuz icin tüm miktar bendeydi.

Devami tahminen üc yola ayrilir.

1. Bize ne derler, aylik gelirini sorarlar ve para cezasi keserler

2. Paranin dekontunu sorup dosyayi kapatirlar

3. Paranin dekontunu sorup para cezasina carptirlar.

Burda bence en önemlisi gerceken bir dekont varmi.

Finanzamta bildireceklerini sanmiyorum, cünkü bugünki rakamlarda alacagin faiz Freibetragin altinda.

Ceza miktari senin ifaden cevresinde degerlendirilir.

Yaklasik 800 Euro gelir.

Mutlaka bir avukata git.

Kaynak: https://www.drburkhard.de/allgemein/...ld-anmeldepfli

Birde su var, herkes bilsin, 10000 Euro'ya kadar serbst degil. 9999,99 Euro'ya kadar serbst sirf. Kisi basi 10999,99 Euro'ya kadar yine ceza kesmiyorlar.

Altin veya bankcüzdanlarida bu 9999,99 Euro sayiliyor. Yani illaki nakit para olmasi gerekmiyor.
    Konu Memoli1976x tarafından (18 Ağustos 2018 Saat 10:30 ) değiştirilmiştir.

5. 2 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    Bende avkat dşünüyorum cevabın için teşekkürler

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,734 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaynak: https://www.drburkhard.de/allgemein/...ld-anmeldepfli

Birde su var, herkes bilsin, 10000 Euro'ya kadar serbst degil. 9999,99 Euro'ya kadar serbst sirf. Kisi basi 10999,99 Euro'ya kadar yine ceza kesmiyorlar.

Altin veya bankcüzdanlarida bu 9999,99 Euro sayiliyor. Yani illaki nakit para olmasi gerekmiyor.
    10999,99 Euro'ya kadar yine ceza kesmiyorlar 9999,99€ olacakti yanlislikla bastin heralde

ekleme yapayim hisse senedi ,Tapu ve diger degerli kagitlarda , degerli taslar veya diger degerli madenler de bu meblaga dahil

8. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,145
    165 mesaja 334 teşekkür aldı
    Alıntı 74karadenizli74 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende avkat dşünüyorum cevabın için teşekkürler
    Avkata. Para verme paranin.geldigi aldi gin yeri kanitladinmi.sorun olmaz

Gesendet von meinem SM-N910F mit Tapatalk

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    10999,99 Euro'ya kadar yine ceza kesmiyorlar 9999,99€ olacakti yanlislikla bastin heralde

ekleme yapayim hisse senedi ,Tapu ve diger degerli kagitlarda , degerli taslar veya diger degerli madenler de bu meblaga dahil
    Yanlislik degil. 1000 Euro toleranz var. Ondan yukarda tabelede zaten 11000 Euro'dan basliyor.

Yinede riske girmemek gerek.

Alıntı mustafa200222 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Avkata. Para verme paranin.geldigi aldi gin yeri kanitladinmi.sorun olmaz

Gesendet von meinem SM-N910F mit Tapatalk
    Yok öyle dostum. Kural kural. Bu kuraldan vaz gecemezsler. Gecebilmeleri icin yasaya "kann" yazmalari gerekirdi. "ist" yazmislar. Yani devletin yasasi kuruma esneklik payini birakmamis. Daha dogrusu esnekli payini 1000 Euro olarak, yani 10999,99 Euro kadar birakmis.

Avukatada gitse sansi yok, ceza yiyecek gibi gözüküyor. Sansin yüzde 10 gibi.

Sonucu bildirirse bizde memnun olur.
    Konu Memoli1976x tarafından (18 Ağustos 2018 Saat 22:03 ) değiştirilmiştir.

11. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    Bende farkındayım cezayı yiyeceğim. Bu sefer dedem türkiyeden hesabımdan cektim orayı Kurcalıcaklar. Sonucu buray bildireceğim cevap için teşekkürler

13. 74karadenizli74 üyemize teşekkür edenler:

Üye fantomas99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    7
    26 mesaja 47 teşekkür aldı
    Sonradan akil veren cok olur misali bende düşüncemi diyeyim: bu kadar parayi yakalanmasanda,yaninda götürmeye ne gerek var
    Kaybetme veya calinma riski var. Banka havalesi ( türk bankalari üzeri) yapsan en fazla 0.25% ücret öderdin. Bu da 50 Euro ediyor ziraat bankasinda mesela. Simdi ödiyecegin ceza daha fazla birde ne kadar stres heyecan olcak. Bunlarla ugrasmaya degmez.

15. 2 kişi fantomas99 üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    16000 Euro çok bir para değil. Kuyumcuda çıkar bu para.

Ben geçen sene 19.000 Euro götürdüm. Ama ben Almanyada Türkiyeye götürdüm.

Normalinde bildirmem lazımdı. Burda Zollü aradaım. Bana dediki, parayı burdan götürdüğün için bir sıkıntı çıkmaz. Yeterki Kontoauszug yanında olsun.

Parayıda Poloshirt'ün altına cengelli iğne ile içten bir kese ile tutturdum. Ha yasal illegal birşey olduğundan değil. Ne kadar dikkat etsen parayı çaldırma riski var.

Tecrübeli Üye Selcuk8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ludwigsburg
    Ettiği Teşekkür
    295
    91 mesaja 191 teşekkür aldı
    Alıntı fantomas99 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sonradan akil veren cok olur misali bende düşüncemi diyeyim: bu kadar parayi yakalanmasanda,yaninda götürmeye ne gerek var
    Kaybetme veya calinma riski var. Banka havalesi ( türk bankalari üzeri) yapsan en fazla 0.25% ücret öderdin. Bu da 50 Euro ediyor ziraat bankasinda mesela. Simdi ödiyecegin ceza daha fazla birde ne kadar stres heyecan olcak. Bunlarla ugrasmaya degmez.
    Yüksel meblalarda paranın kaynağını soruyor ziraat bankası

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    Ben parayı zirat bankasından cektim makpızu elimde . Makpuzu gösterirsem orda ki paramı araştırırlar mı orda biraz fazla var . Cezam neyse ödicem zaten .

Üye Varol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    47
    10 mesaja 23 teşekkür aldı
    slm, Benim anlamadigim konu ??????? Ben simdi 10.000 Euro Türkiyeye götürecem. Bu Parayi zollamta bildirmemi gerk.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    aynen 9999€ üzeri bildirmen gerek

korkocak bir şey yok sadece kara para aklamayı önlemek için yapılan bir uygulama

doldur çıkışta Zoll ver

Bei der Einreise nach Deutschland aus einem Nicht-EU-Staat müssen mitgeführte Barmittel im Gesamtwert von 10.000 Euro
    oder mehr bei der zuständigen Zollstelle schriftlich angemeldet werden.
    https://www.formulare-bfinv.de/ffw/f...AB38B1578AE869
    Konu hOrOz tarafından (20 Ağustos 2018 Saat 15:34 ) değiştirilmiştir.

Üye fantomas99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    7
    26 mesaja 47 teşekkür aldı
    Alıntı Selcuk8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yüksel meblalarda paranın kaynağını soruyor ziraat bankası
    zaten senin banka hesabindan ise veya kredi aldiysan o zaman ya hesab dekontu gösterirsin , kredi cektiysen kredi anlasmasini kopyesini yollasan yeter. kara para ise zaten kacak götürmen daha karli tabiiki

Üye
    Ettiği Teşekkür
    4
    4 mesaja 6 teşekkür aldı
    Arkadaşlar. Ben Hollandada yaşıyorum bundan 7-8 yıl önce bende kaynımla beraber Düsseldorf havaalanından Türkiyeye gidiyorduk. 14.000 euro vardı tabi ben paralar 1 çantada olsun daha kolay olur. Farkına varırlarsa zaten 2 kişiyiz deriz dedim. Ama düşündüğüm gibi olmadı paraları ikiniz ayrı ayrı taşıyacaktınız dedi bizim pasaportları aldılar, bir yerlere telefon açtılar daha sonra para ve pasaportları geri verdiler hadi gidin dediler. O günden bugüne hiçbirşey olmadı. Seninde korkmana gerek olmadığını ceza meza geleceğinide sanmıyorum.
    saygılarımla

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Senin ikametini Hollandada olduğu için cezayı kesemediler.

74Karadenizli74, gümrük maliye bildirirse Finanzamt sorar. Bildirip bildirmemek onlara kalmış birşey artık.

Sorsunda. Yolun sonu geldi artık. Yılbaşından sonra maliye zaten Türkiye'den otomatikmen paranı öğrenecek.

Daha öncede işledik bu konuyu. Çok kişinin canı yanacak. Yardım almadıysan Almanya'da önce en fazla Finanzamt paranın vergisini sorar. Eğer em güm edersen, seni savcılığa verir. Vergi kaçırmadan para cezası yersin. Eğer em güm etmezsen, bir avukat Finanzamt ile pazarlık edip savcılığa verilmeni önler.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (22 Ağustos 2018 Saat 20:25 ) değiştirilmiştir.

24. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    29
    2 mesaja 3 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin ikametini Hollandada olduğu için cezayı kesemediler.

74Karadenizli74, gümrük maliye bildirirse Finanzamt sorar. Bildirip bildirmemek onlara kalmış birşey artık.

Sorsunda. Yolun sonu geldi artık. Yılbaşından sonra maliye zaten Türkiye'den otomatikmen paranı öğrenecek.

Daha öncede işledik bu konuyu. Çok kişinin canı yanacak. Yardım almadıysan Almanya'da önce en fazla Finanzamt paranın vergisini sorar. Eğer em güm edersen, seni savcılığa verir. Vergi kaçırmadan para cezası yersin. Eğer em güm etmezsen, bir avukat Finanzamt ile pazarlık edip savcılığa verilmeni önler.
    Hocam Yorumlarini okuyorumda aslinda senin dedigin dogru ama birazda yanlisin var bu AGIT anlasmasi 2011 den belli var misal Finanzamt senden süphelenirse Mahkeme Karari ile tüm bilgilerini bankadan alabilirler AGIT de sadece Vergi paylasimi olacak yani TR de vergi ödediysen Avrupa bu bilgileri alacak yalniz sadece vergi olarak diyorum TR de vergi misal 300€ ödediysen zaten arastirmaya gerek yok bunlar o miktarin pesinde degil Milyonlarca Euro gidiyor onun pesindeler senin benim 3-5 kurusun pesine gitmezler

Misal olarak Merkez Bankasi davasi cikti ne oldu bilgileri aldilar kisilere yazdilar uc bes kurus vergi parasi aldilar....

Ayrica Kaynagini arastirilarsa onunda yöntemi var TR de ikamet eden akrabanizi Notere götürün ve bir MAL satmis gibi Gösterin parada ondan geldigi icin arastirmaya giremezler ve sizin paranizda en azindan burda bildirilmis gibi olur ....

Yani yöntem cok Ben o konuda biraz rahatim ne param ne de Malim var TR de bir hesapta 150TL yatiyor onuda isterlerse veririm

Saygilarimla

Üye
    Ettiği Teşekkür
    4
    4 mesaja 6 teşekkür aldı
    Mantıksal olarak düşünürsek adamlar 10.000 euro sınır koymuş. Sadece 10.000 euro yakalasaydı sesini çıkaracakmıydı çıkarmayacaktı. Sonuçta 2 kişi maximum sınırların ıçınde O zaman ceza meza yok arkadaşım.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    Alıntı elnino Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mantıksal olarak düşünürsek adamlar 10.000 euro sınır koymuş. Sadece 10.000 euro yakalasaydı sesini çıkaracakmıydı çıkarmayacaktı. Sonuçta 2 kişi maximum sınırların ıçınde O zaman ceza meza yok arkadaşım.
    Hocam kanunlar mantıkla işlemez eğer kanunları yasaları mantıkla okumaya yorumlamaya kalkarsan başın çok ağrır

Kanun ne diyor kişi başı 10000€ bunun lamı cimi yok ... o zaman iki kişi parayı yarı yarıya paylaşacak ... bitti

bunun tartışacak hiç bir yanı yok ..

yoksa herkes mantığa göre hareket ederse burada bu konuları daha çok yazarız ..

belki bu konu burada 50-100 kere yazıldı .. demek ki öğrenmemişiz boşuna yazmış uyarmışız

mantığa göre hareket edince işte böyle sonuçlar çıkıyor
    Konu hOrOz tarafından (26 Ağustos 2018 Saat 14:52 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)