Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ne is yapiyorsun arkadasim? Is yerinde falan tanisma sansin yokmu? Meslegin ne? Almanya'nin neresinde kaliyorsun?

Sana bir yol daha göstereyim. Bilmiyorum yariyormu daha. Benim zamanimda modaydi. Dügünde gecler hep Blutoothini acarlardi. Orada kizin ismi, oglanin ismi falan yazardi, bagzilari kontakt kurardi. Tabiki ozaman whatsup falan yok.

Moralist, annesinin görevi kismen. Önceden kültürümüzde kiz ile oglanin tanisma sansi yokdu. Kiz camdan baksa anasi perdeyi cekerdi. Mecbur is annesine kaliyordu. Simdi Sakir12 annesinide suc bulamayiz. Eger agir basli bir kadinsa cevresi fazla yoktur. Daha cok gezgin kadinlarin tanidigi cok oluyor. Eger annesi calisiyorsa yillardir calismaktan nasil cevre edinsinki? Birde su var, bir kizi isteyebilmen icin birisi tanistirmak icin aileleri araci olmasi gerek. Gidip ziline basamazsinki.

Türkiye'den bende tavsiye etmem. Derdi cok.

Dügünde dedigim gibi risikosu cok. Kimse kizini basi bos birakmiyor. Birde dügündeki kizlar hepsi 20 yaslarda. Bence sana cok kücük artik.

Sana tek bir yol kaliyor. Cesaretini toparlamak ve bir isyerinden hosuna giden bir bayan olursa tanismaya calismak. Ama dikkatli ol. Evli falandir, sonra basin agrir. Uzaktan takip etmen gerekiyor.

Disko olayinca gelince. Diskoya giden her kiz sigara kullanmiyor. Alkolde kullanmayan cok var. Ama dedigim gibi nadir.

Türk evlendirme siteleride var Almanya'da. Ordan tanisabilirsin. Yüzde 90ini büyük ihtimal bes para etmez. Ancak bu anlinda yazmiyor. Tanisacaksin, sonra biraz zamana birakip iyice tanismaya bakacaksin. Eger gece cikamiyorum derse, bilki gene bir terbiye almistir. Ama gece 12'de bile cikabiliyorsa sorunsuz veya yalniz yasiyorsa, uzak dur.

Ama en önemlisi tanisinca dogal ol. Yani kendine asiri düzen verme. Ozaman tanisma sansin daha fazla. Birde ümidini yitirme. Tanisma firsati ummadigin yerden cikabilir. Mesela benim basima geldi. Iki arkadas ile ucak ile Türkiye'den Almanyaya ucuyoruz. Yasim 18 falan. Beni otobüs tutdu. Ucaga bindik ucak havalandi. Arkadasa dedim, ben arkada yatmak icin bos koltuk aramaya gidiyorum. Ucagin arkasina vardim. Ucak full. Arkada hosteslerin yemegi isitidigi yerdeki perdenin önüde 1,5 metrelik bir bos alan var. Ordaki cama yere kivrildim. Bes dakika gecmedi, yanima bir hoste geldi. Ayni biz yasta. Bana beyfendi yerinize gecin dedi. Burda yatamazsiniz. Bende dedim, yarim saat uyuyayim bulantim var gecer. Hostes kiz bana demesin mi beyfendi sizin derinizi biliyorum. Söyle bir gözümü actim. Bu ne demek istiyor ya bana dedim. Hostes kiz saniyormuski cep telefonu ile etek alti cekmeye ugrasacagim. Kalktim ayaga, tövbe tövbe dedim. Cebimden telefonu cikardim, siz diye hitap ettigim hostese dedim, al su cep telefonunumu inince bana verirsin. Elinde verdim telefonu yattim geri yere. Bir saat uyumusum orda. Hostes kiz sonra acimis olacakki battaniye getirip üstüme örtmüs. Sonra beni geldi uyandirdi. Kalk lütfen dedi, inise gececegiz. O an istesem devam tanisirdik. Ama bos verdim. Ben Almanya'da o kim bilir Türkiye'nin neresinde.

Lafin kisasi ara kismetini ama zorlama. O er veye gec seni bulacak.
Saol öneriler icin ben. Mühendis oldum. Suan is ariyorum. bakalim ne olcak.