Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2102 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 35 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Evlenecek kiz bulamiyorum

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,280 teşekkür aldı
    Alıntı sakir12 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamünaleykum arkadaslar abiler. Ben 30 Yasindayim evlenmek istiyorum, ama bi türlü hayirli bi kismet bulamiyorum. Facebookta yüz tane kiza mesaj atiyorum geri yazmiyorlar. Dugunlerde de firsat bulup kizlara soramiyorum, herkesin icinde. Annem kendin bul diyor. Bi kizla bulustum senden elektrik alamadim dedi. bu kizlar ne bekliyo bilmiyorum. ben nerden helal süt emmis namusli türk islam ahlakiyla yetismis kiz bulacam?
    yardimlariniz icin tesekkürler.
    Selam Sakir12, seni gayet iyi anliyorum. Face zaten ciddi olunmayan bir yer. Birde düsün bir, kiz düsünüyor, kim bilir kac kisiye böyle mesaj atti diye.

Sana tavsiyelerim su:

- Ilk önce uzakta arama. Yakinina bak. Sakin deme, falanci kiz var, ama babasi babami taniyor ondan dolayi olmaz. Hic merak etme, o kizda merakli degil hemen babasina kosup seni sikayet etmeye.

- Tanismak istedigin kizlar senin egitim düzeyinde olsun. Atalarimizin dedigi gibi, davul dengi dengine calar. Beni kendim Bankkaufmann ve Sozialfachwirt es degerde bir meslegim var, esim Versicherungskauffrau. Otomatikmen ayni meslek seviyede oldugun an bir sifir önde basliyorusun. Mesela sen Lidl'de calisiyorsan, sen Netto'daki bir kiz ile tanismaya calis. Öyle direk gidipte tanismak istiyorum deme. Refleks olarak aninda red yersin. Bu her kizin icindeki kendini koruma duygusudur. Bir kagida cep telefonunu yaz ve kiza ver git. Kagida yaz, "Ters anlama, capkin degilim, sadece cekingen, tanismak isterim". Büyük ihtimal kiz sana geri dönmeyecektir. Bir kac gün sonra git ve gecerken "Cevap yazarsan sevinirim" de ve gec. Bir kac gün gecsin, yine yazmazsa, is cikisinda bes dakika ayak üstünde konusmayi dene. Kiza ama fazla yaklasma. Iki metre mesafe birak. Kendini güvende hissetsin.

Dedigim gibi, meslekin neyse o ayarda birisine bak. Sen mesleksiz biriysen ve kizda ögretmen olmak üzereyse, unut o isi. O Türk filimlerinde ancak olur.

- Dügün olayina gelince. Dügün salonlari cok tehlikeli bir yer. Kiz babasi ve kiz anasi, ne isin döndügünü biliyor. Gözü ayni benim avatarimdaki adam gibi kizin üzerinde. Burda en güzel yol su. Eger beyendigin bir kiz varsa, o kizin dügünde mutalak gülüp oynadigi bir kiz vardir. Onu dek getirisen ve ona söylersen, sansin daha yüksek tanismak icin.

Tabiki bu islerde sansda lazim. Sansin senin yaninda olacak.

Elektrik alma olayina gelince. Bu gayet normal. Bak benim yakin bir arkadasim vardi. Bankaci, ayligi iyi, Yozgat-Bogazliyan'dan (Kayseriye daha yakin) ve ailesi haci hoca ve haremlik selamlik oturuyor. Biz hanim ile evlendik. Hanimin bir arkadasi ile tanisdim. Kiz hastande laborist, ayligi iyi, Kayserili, ailesi haci hoca ve haremlik selamlik oturuyorlar. Yani kagit üzerinde hersey yüzde yüz uyuyor. Yani siparis etsen böyle olmaz. Benim arkadasda bekar kaldi diye üzgün, hanimin arkadasida.

Bir söz vardir. Insan insanin pezevenkidir diye. Ben arkadasa konuyu actim. Tanisayim dedi. Hanim kiza sordu. Tamam tanisalim demis. Kizin numarasini aldim arkadasa verdim. Bunlar bir iki kere bulustu. Benim arkadas okay dedi, kiz elektrik alamadim dedi. Olmadimi olmuyor iste. Ha kiz simdi 37 yasinda ve halen elektrik alacak birisini ariyor. Ama o ayri bir konu.

Yada Büroda calisiyorsa, kendisine bir eposta atabilirsin. Eposta adresi bulmak cok kolay. Cogu zaman [email protected] veya .com Firmanin internet sayfasina girdigin an zaten bir eposta adresi üzerinden cözebilirsin.

Bu tanisma isleri birazda sabir isi. Ayni futbol maci gibi. Sadece bir gol atman lazim, elinden geleni yapiyorsun, bir türlü golü atamiyorsun. Dakikalar ilerledikce dahada strese giriyorsun. Ancak halbuki stresi kontrol altina alirsan, 30 metreden vursan gol oluyor.

Cok cesaretliysen bir kiz ile tanismak istedigini direk olarakda söylebilirsin. Ama yukarda yazdigim gibi red yeme sansin cok. Ancak ilginc ve komik bir söz gülümsetirse kizi, sansin yükselir. Mesela gider kiza "seninle tanismak istiyorum" dersen, hayir der. Ancak gider "Ya sizi görünce hemen davetiye bastirasim geldi tanisabilirmiyiz" dersen farkli olabilir. Tabikiki kizin espiri anlayisida önemli.

Bence ancak en iyi yol su: Sen degil bir arkadasin gitsin. Otomatikmen farkli oluyor durum. Mesela ben senin arkadasin olsam ve gitsem kizin yanina sunu derim. "Bir arkadasim var, sizinle tanismak istiyor, numaranizi alip ona verebilirimiyim?" Kiz hemen hayir demez. Diyecegi su: "Kendisi niye gelmiyor" Ben: "Ya kendisi iyi cocuk ve cekingen zaten iyi cocuk olmasa bende kendimi pek rezil etmeye merakli degilim". Kiz büyük ihtimal diyecek: "Ben bir düsüneyim" yada "Kendisi gelsin". Düseneyim derse aninda cep numarasini veririm kiza.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (16 Ağustos 2018 Saat 23:55 ) değiştirilmiştir.

2. 9 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)