Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2121 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Izine Gitmeyenlerin Kösesi

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,280 teşekkür aldı
    Webci kardes, ben kahvehane dedim, sen birahaneye cevirdin tabir caizse.

Bu haberler hep cikiyor. Yeni birsey degil. Daha önce Arnavutlar icinde cikmisti. Yapacak pek birsey kalmiyor.

Benim yasim 37. Maalesef Türkiye'de 58 yasinda emekli olabiliyorum ve isimde Almanya'da iyi. Kendi emekli yatirdim bitirdim, haniminkinide yatirdim bitirdim, Almanya'daki dairemin sirf 1 - 2 yil borcu kaldi. Herseyi 13 senede basardim cok sükür. Inanki Almanya'da isim iyi olmasa ve emeklilik yasi Türkiye'de benim icin 50 falan olsa, hemen cekip giderdim. Iki tane meslegim var. Bankkaufman ve birde denklik üzerinden Diplom-Sozialfachwirt. Bir ton Alman sirketi var mesela Izmir'de. Biri almasa biri bu kalifikasyonum ile alirdi. Büyük cocugum 4 yasinda, Türkiye'ye adepte olma ihtimali cok iyi. Sular seller gibi Türkce konusuyor. Cocugumu ilk kez görenler diyor, bu cocuk Türkce'yi nerden ögrendi diye.

Ama gidemiyorum iste. Bir yanda hazir saglam isi kaybetmeyi korkuyorum Almanya'da.

Bunlari niye anlatiyorum, Almanya artik pilsik yuvasi oldu cikti. Ya süper meslegin olacak, yillik 70.000 - 100.000 Euro arasi kazanacaksin, ozaman gideceksin güzel bir sehire, bir semte orada cekilir Almanya.

Gecen gün bir tanidik gitti. Evini burda satti. Rahat bir 200.000 Euro almistir. Borcuda bitikti. Kendi emeklisi ve hanimin emeklisi Türkiye'de geldi cekti gitti. Üc kizi var. Ikisi evli. Biri daha yeni okula basladi. Bana dedi, yinede bos durman evde, bir is ile ugrasirim, ama hayat stresim kalmadi. Iki ayligim var, kira yok Türkiye'de, gel keyfim gel.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (01 Ağustos 2018 Saat 00:17 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)