Alıntı Megatron Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Herkese toplu cevap vereyim, birincisi cocuklarım ve ben alman vatandaşıyız, bir Alman yurt dışında yaşadı zaman, aynen parasını alır, sadece o bulunduğunu ülke için farkını alırlar, yani kanunen tamamiyle memurun inisiyatifine kalmış Bi olay, lakin Türk kafa olunca bu olay oluyor, bu parayı Alma hakkım var ben almanyada yaşıyorum, ve 7 senedir de parayı cocuklarım gönderiyorum, yani haram maram işine girip kafanıza göre fetva çıkarmayın ya, savundunuz ülke Almanya, devletin kanunları ayet değildir tartışılır o kanunları insanlar yapıyor, çifte standart uyguluyan insanlar. Bu işdende alnımın akıyla çıkıcama inanıyorum. Bişeyi tam bilmeden de konuşmasak bu gerci bizim toplum hastalığımız, yapacak bişey yok
Kusura bakma da yazdigin hic biri birine uymuyor.ILK önce Alman vatandasi oldugunuzu yazmamassin 11 12 gün cevap da vermemissin.Ikincisi Türkiye ye göctük yazmissin simdi de ben Almanya daydim diye yazmissin bir karar ver sen kendin nerdeydin diye.Ücüncüsü parayi almaya hakkin varmiydi ben onu bilmiyorum ama tutmussun hakkim olmasada Almanya dan aldigim para haram degildir diyorsun.