Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2133 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Anaokulda erkek eğitimciler hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,280 teşekkür aldı
    Evet Onur, onu zatan yapıyoruz.

Okul ile aynı durum değil bence. Okula başladığı da 6-7 yaşında. Biraz daha iyi aklı eriyor çocukların.

Hanıma bugün sabah konuşmasını söyledim. Grupta bayan ile görüşmüş. İki kişi krankda olduğu için o adam o grupta yardım ediyormuş. Fazlada birşey dememiş. Sadece demiş, büyük tuvalete giderken çocuk zaten bizi çağırıyor. Sonrada yalnız değil. Aslında grubunda Türk bir kız var. Bizim kültürümüzü almış olan birisi belli. Aslında onunla konuşmasını söylemiştim, yayılmasın diye. Olur ya adam bizim oğlana gıcık gitmesik diye.

Beni düşündüren, Türkiye'de erkek ana okul öğretmeni yetiştiriyor. Bunu anlamam mümkün değil. Aslında devletimiz en iyi şekilde bizi anlaması lazım.

Hanım çocuka sormuş, sana kötü davrandımı diye. Hayır demiş. Doğrudur inşAllah. Sonunda yazdığım gibi bizim oğlan kapanık birisi değil. Çenesi sular seller gibi.

Zaten bugün gelincede diyeceğim, büyük tüvaletine gidince sadece kadınlardan birini çağır diye.

Ordaki Alman bayana hanım sormuş, erkek bakıcıda çocukları tuvalete götörüyormu kendi grubunda diye. Bilmiyorum demiş. Pek inandırıcı gelmdi bana.

Alman devleti Erzieherlere maas vermiyor. Aylık 2000 brut zor veriyor. Üstüne birde meslek eğitimi 5 yılı buluyor. Kadınlar haklı olarak kaçınıyor bu meslekten. Alman devletide yok eşitlik, demokrasi, falan derken, light erkekleri oraya ve Altenpflegeye yönlendiriyor.

Belki geri kafayım bu konuda, ama erkek adam böyle işi seçmesini anlamıyorum.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (18 Temmuz 2018 Saat 11:54 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)