Arkadaşlar, büyük oğlum şuanda dört yaşında ve iki yıldır Ana okuluna gidiyor. Üç yaşına kadar bebek grubundaydı, şimdide normal grupta.

Dikkatimi çekiyor, erkek bakıcı bir kaç tane var. Biraz tuhafıma gidiyorum. Bizr yandan mantıken neden olmasın diyorum, bir yandanda korkuyorum oğlum kötü birşeyler yaparlar diye. Malum, haberlerde duyuyoruz ara sıra. Mantığım diyor, bunlar istisna haberler, bir yandan diyorum, olmasada hep haberde çıkmaz.

Oğlumu verirken erkek bakıçı olmayan grupa verdirdim. Müdür hanım başta istemesede kabul etti. Tabiki bağzı günler gruplar birleştiriliyor veya eğlencler oluyor ve ister istemez erkek bakıcılar ilede kontak kuruyor.

Demin oğlum uyurken rüyasında o erkek bakıcılardan adı andı 7-8 kere biraz kızarak. Moralim çok bozuldu. Korkuyorum, acaba birşey mi yaptı diye. Oğlum sık sık rüyasında konuşur kızar. Ama bu ismi duyuncu apalladım. Oğlum içine kapanak bir çocuk değil. Ben biraz oğlan çocuğu olduğu için baba olarak biraz yeri geliyor sertde davranıyorum. Bundan bir kaç ay öncede evde bu konu geçmişti ve ozaman oğluma sormuştuk ona kötü davranan varmı diye. Yok demişti. Konu kapanmıştı.

Ne yapacağımı şaşırdım. Bir yandan diyorum, başka Kindergartene versek, yer bulmak zor ve hem ordada erkek eğitimci mutlaka vardır. Yani elden başka çare yok.

Bundan bit kaç ay önce Türkiyedeki bir haberde çıkmıştı artık ana okul erkek öğretmenide var diye.

Hanım diyorki, seninki kuruntu. Haklıda olabilir. Belki olaya duygusal bakıyorumdur.

Özellikle kendi çocuğu olupta erkek anaokul öğretmenin olduğu grupa gidenlerin fikrirlerini merak ediyorum.

Siz olsanız benim durumda ne yapardınız?