Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2159 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bulgaristan üzeri giedecekler icin önemli bilgi

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    28
    31 mesaja 63 teşekkür aldı
    slm
    Senede 4 sefer Bulgaristan a giderim. Bazen ucakla bazen de arabayla. Simdiye kadar ne soyuldum nede kandirildim. Sadece adamlar bize göre biraz kuralcilar pek gülmezler espiri fazla yok. bana sorulacak olursa ayni Ruslar gibi. Ruslarda ayni bunlar gibi. Eger siz konaklamak icin yol üstünde bir yer secerseniz, veya yemek yemek icinde yol üstinde bir yere girecek olursaniu. %50 ihtimalle ya soyulursunuz yada yediginiz yemek rezalet olur. Sehir iclerinde, sehirleri ikiye bölünmüs bir sekilde Roman vatandaslarin yasadigi yerleri kimseye tavsiye etmem. Zaten gecerkende belli oluyor. Ama Sofyada Bir Türk lokantasi var. Sehrin tam göbeginde. Size garanti veriyorum Türkiyedeki böyle yemek yememissinizdir. Süper!! Kadinbudu köfteden tutunda taskebabina kadar hersey var. zaten cok ünlü bir esnaf lokantasi. 24 saat acik. Dedigim gibi girip ciktiginiz yerleri bildikden sonra basiniza hicbirsey gelmez. Bu is Türkiye de de aynidir. Ben Yol kenarlarinda sadece kahvalti türüseyler yerim, yemek asla yemem. Bunun icin hep sehir merkezlerine girerim. Yol Kenarlari genelde kapti kacti yerleri. Yediginiz yemegin rezilligini birakin birde hastalanma ihtimali var. Otelde Aynidir.
    Size bir örnek vereyim Bulgaristan ile ilgili. Bulgar gümrügünü gectik. Gecer gecmez sagdaki Shell Benzinligine girdik. WC ye girmeden önce WC de bekleyen kadina otel sordum. Gece oldugu icin Burada geceleyeyim sabah Sofyada islerim vardi. simdi sehirde otel aramayayim dedim. Kadin birkac otel tarif etti hemen yol üstünde bunlarin hepsinde kalabilirsin güvenli dedi. neyse WC ye girdim isim bitti tam cikiyordum kadin bana; "benim biraz isim var benim yerime WC ye bakarmisin dedi" bende 10 dakikayi gecmedigi sürece olur dedim. 10 dakika sonra kadin geldi. "Abi dedi sen Dürüst bir adamsin hic paraya dokunmadin sagol. dedi. Ama sana bir tavsiyem var Sakin yol üstündeki Otallerde kalma hepsi hirsiz dedi. Git sofya daki otellerde kal dedi.
    Anlayacaginiz yol kenari neresi olursa olsun hepsi ayni. Belki bazilarinin basina birsey gelmiyordur ama bunlar seciyorlar insanlari. zaten sizin en zayif aninizi bekliyorlar. Yukarida bir arkadas cok güzel yazmis Bu aptallara Almanyada kim is veriyor diye bence cok hakli. Yolarda o kadar cok saygizizliklarla karsilasiyorum ki utaniyorum Türk oldugumdan. Neyse ki bunlar sadece bir istisna.
    Hepinize kazasiz belasiz izinler dilerim.

2. 3 kişi kowboy üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)