Alıntı Putkiran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Zaten ditib in özel bir kurum olan Milli Görüş e hoca ataması cik saçma.
Yukarıda ditib hakkında yazan arkadaşlar yaşadıklarını yazmışlar bunda bir behis yoktur. Senin ditib hakkında yazdıklarına gelirse hiç birine katılmıyorum. Genek olarak turkiyede diyanet in niye kuruldugu ve amacı bellidir. Burada fazla yazmak istemiyorum. Bu mesele hakkında münazara etmek istersen ben dortmund da yaşıyorum buyur gel. Yemekler benden...! Istersen eğer özel den telefon numaramı gönderirim. Sakin yanlis anlama dostane bi davet kardeş kardeş konuşuruz
Benim yazdiklarima katilirsin yada katilmassin,ben D.I.T.I.B(Diyanet Isleri Türk Islam Birligi) tüzügünde yazanlarin kabaca ve halkimizca anlasilacagi sekilde görevlerini yazdim.
Bu senin katilip katilmaman hicbir seyi degistirmez.Tüzük 2017 yilinda köln Mahkemesi tarafindan kabul edilen bir Tüzük'tür.
Tüzük hakkinda daha genis bilgi edinmek istiyorsan burayi okursun, yoksa telefon ile bu isleri konusmak yada Dortmund'da oturup konusmak neyi degistirir.
Ikimiz arasinda Münazara yapinca Tüzün degisecek mi ?
T.C. Başbakanlık Diyanet İşleri Başkanlığı nicin neden kuruldu onuda biliyorum ama bu konu ile ilgisi yok bunun.