Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2184 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Klima Sorunu

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,280 teşekkür aldı
    Belalimisa, ben bu sorunu iki kere yasadim. Klima'da üc sey bozulabiliyor. Kondensator (Petek), Kompressörü (Motoru), ve Trockneri.

Kompressör dönüyorsa ve yag kacirmadiyse normalinda bozuk degildir. Kaliyor geriye Kondensator ve Kompressörü.

Ben olayi söyle cözdüm.

Önce Kondensator ve Trocknerin Original-Teile-Numarasini ögren. Sonra www.daparto.de gir. Bu ucuz araba parcasi arama motorudur. Typ ve Schlüssel-Nr. ve sana önerilen Kondensatorlare bak. Uyup uymadigini Original-Teile-Numarasi ile karsilastir. Mutlaka sadece Original-Teile-Numara ile uyan bir parca al. Ben NRF marka almistim. Petek Aluminyumdandi ve Trockneride fiyatin icindeydi. Seni arabada tahmini 80 - 100 Euro tutar.

Gaz bastirsan ve Kondensator veya Trockenerin bozuk oldugunu ögrensen ne olacak? Hic birsey. Bir gaz basma fiyatina komple buradan yeni parca alirsin.

Sonra aldim parcayi ve Gersthofeden Ordulu Birol'u aradim. Kendisi Türkiye'den kaportaciir ve yillarca burada Cebecide Mercedes tamir etti. Belki kendisini tanirsin bile. Kendi yeri yoktur, Hobbywerkstatt'da yapiyor tamiri. Benim arabada cok isler yapdi. Arabanin arka dingilinde bile cok seyler söktür ve takti hic bir sorun cikmadi. Klimayi ona taktirdim. Yalan söylemeyim herhalde 70 Euro vermistim. Ama emin degilim. Daha azda olabilir. Sonra gittim gaz bastim ve olay cözüldü.

Yani tamiri bana 80 Euro parca, 70 Eurp taktirma ve gecmis gün 80 Euro gaz bastirma, toplam 230 Euroya mal olmustur.

Türkiye'ye simdi parcalari alip götürsen, bakacaklar Q5, hepsi seni carpmaya calisacak. Carpasa bile, orada da vereceksin en az takmaya 80 - 100 Euro.

Birde senin bir dezavantajin var. Audilerin Grill'erin hava deligi cok büyük. Tas cok geliyor. Sana tavsiyem grillin arkasina ince bir tel örgü tak. Böylece tas girmesini engellemis olursun.

Birol'unun numarasini istersen özelden sana verebilirim.

Ben olsam Türkiye'de yaptirmam. Sana daha ucuza gelmeyecek ve en az bir kac günün izinde harap olacak. Unutam sen Almancisinin ve lüks bir Cip ile geliyorsun. Herkes bol para isteyecek.

Yada alternatif olarak Lechhausen'de, Blücherstr., Königs Werkstatt'a git. Bunlar Türk. Gaz basma makinalari var.

Bu arada Q5 deyince ben seni galiba taniyorum. Bir kere ortak bir misafirlikte tanismistik. Yanilmiyorsam sen Hatay'li olman lazim.

Leckstop tavsiye etmem. Er veya gec yine bozulacak. Verdigin paraya yazik:

https://www.amazon.de/KFZ-Komplett-K.../dp/B00WD8CWXK

Ancak bunu eger maddiyetin darsa, deneyebilirsin:

https://www.youtube.com/watch?v=cDZELxiHvJk

https://www.easyklima.com/
    Konu Memoli1976x tarafından (21 Haziran 2018 Saat 00:56 ) değiştirilmiştir.

2. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)