Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2181 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 4 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci 1234567891011 SonuncuSonuncu
Toplam 207 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 80 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Döviz Kurları 2018’e Nasıl Başladı? Yıl Sonu için Beklentiler Neler?

Tecrübeli Üye Sah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW Horn-Bad meinberg
    Ettiği Teşekkür
    400
    92 mesaja 148 teşekkür aldı

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    419 mesaja 680 teşekkür aldı
    Alıntı xedox Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Usta bilmiyorum cnn ne kadar güvenilir bir kanaldir ama haberin sunuldugu tarihte (29.08.2012 Çarşamba 12:57 (Güncellendi: 14.11.2017 Salı 16:07) abdullah gül cumhurbaskani degildi, cnn, Türkiye,ye her zaman düsmanlik yapmis bir kanaldir. Lütfen tartisma ortamina cekmeyelim zaten tartismayacagim sadece benim kendimi baglayan bir düsünce bu.
    xedox,haberin kaynagi cokda önemli degil,mahsurlu buldugunda veya güvensizlik verdiginde internet bu konuda ucsuz bucaksiz havuz konkunc büyüklükde ansiklopedi farkli yerlerdende bilgilere ilasmak mümkün önemli olan söz konusu bilgileri merak edip arastirmak hatali ve yanlislari görüp tekrar yasamamak.

4. karadeniz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye tolga1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal yuvasi
    Ettiği Teşekkür
    46
    63 mesaja 134 teşekkür aldı
    Alıntı xedox Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok güzel kardesim kanal Istanbul projesi gerceklestigi zaman artik o bazi antlasmalarla kaybettigimiz bogazlarimizin yerini alacak öyle kafasina göre önüne gelen bedava gelip gecemiyecek. Sikintilar bu yüzden. Zamaninda sabiha gökcen havalimani icinde ayni seyi söylediler. Bosuna yapildi burasi bir ise yaramaz dediler.
    Ne yani anlaşmaları ihlal edip boğazımı kapatacaklar?

Sabiha Gökçen diyorsun hakliligin var ama neden hala aktarmalarin çoğu Atatürk Havalimanından kalkıyor.
    Her yerde liman var neden direk uçuşlar yok çoğumuz bu eziyeti yaşıyoruz

Üye
    Ettiği Teşekkür
    77
    21 mesaja 31 teşekkür aldı
    burda yorum yaparken ulkemizin icinde bulundugu durumu dikkate alarak yorum yapin
    arkadaslar ulkeyi yonetenler gelip gecici begenen tekrar oy verir begenmeyen oy vermez ama ulkemiz insa allah daim kalir
    ulkemiz dis gucler tarafindan resmen isgal edilmek isteniyor buna gucler yetmeyince oraya buraya saldiriyorlar simdide ekonomiye saldiriyor bunlar gecicidir
    bakin ulkeniz elinizden giderse siz cok doviz sohbeti yaparsiniz

7. ton üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,201
    6,300 mesaja 28,951 teşekkür aldı
    Alıntı ton Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    burda yorum yaparken ulkemizin icinde bulundugu durumu dikkate alarak yorum yapin
    arkadaslar ulkeyi yonetenler gelip gecici begenen tekrar oy verir begenmeyen oy vermez ama ulkemiz insa allah daim kalir
    ulkemiz dis gucler tarafindan resmen isgal edilmek isteniyor buna gucler yetmeyince oraya buraya saldiriyorlar simdide ekonomiye saldiriyor bunlar gecicidir
    bakin ulkeniz elinizden giderse siz cok doviz sohbeti yaparsiniz
    Al Birde Burdan Yak

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    O kadar konuşuyoruz gerek tatlı tartışıyoruzda ...

İşin gerçeğine gelirsek durum ülkede ciddi bir derecede vahim ...

Bizim ileriki nesillerimiz torunlarımız ( hiç bir şey üretmeyen, ve borçlu bir ülkeye dogacaklar )

Daha doğmamış sabilere bile gıtlaga kadar borçlu bir ülke bırakıcaz ... yazık..

10. 4 kişi OrLoW üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    55
    Alıntı OrLoW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O kadar konuşuyoruz gerek tatlı tartışıyoruzda ...

İşin gerçeğine gelirsek durum ülkede ciddi bir derecede vahim ...

Bizim ileriki nesillerimiz torunlarımız ( hiç bir şey üretmeyen, ve borçlu bir ülkeye dogacaklar )

Daha doğmamış sabilere bile gıtlaga kadar borçlu bir ülke bırakıcaz ... yazık..

Biraktik bile,

2018 tarihi olarak, kişibaşı borç tutarı 5 bin 598 dolar,http://www.tr724.com/kisi-basina-borc-yuzde-206-artti/

12. 2 kişi karadeniz üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 5 teşekkür aldı
    Alıntı Sah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah akil fikir versin idolejisi vataninin önüne gecen insanlara ben baska bir sey demiyorum.

Şah, sana diyecek hiç bir sözüm yok. Maalesef yazdıkların pek anlamı yok ve sanırım baya bi derse açilen
    gerek duyoyorsun. Biligelerini nereden aldiğnı bilmiyorum ve bilmek te istemiyorum.

Şuan ki durum çok vahim - maalesef. Dollar / Euro aldı başını gidiyor. Güzellim tc miz günden güne
    Daha da kötüleşiyor. Şimdi bi yazdıkları okusana - enflasıyon desen - allah sonumusu hayır etsin.

Bu kadar kuzu olmayın ve doğruları görün. Bakın, ben ne sağı tutarım, ne de solu - yanlız az bişey
    anladığım içi bu konuyor girmek sorunda kaldım.

14. 5 kişi Wego üyemize teşekkür etti:

Nereden
    NRW Horn-Bad meinberg
    Ettiği Teşekkür
    400
    Alıntı Wego Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şah, sana diyecek hiç bir sözüm yok. Maalesef yazdıkların pek anlamı yok ve sanırım baya bi derse açilen
    gerek duyoyorsun. Biligelerini nereden aldiğnı bilmiyorum ve bilmek te istemiyorum.

Şuan ki durum çok vahim - maalesef. Dollar / Euro aldı başını gidiyor. Güzellim tc miz günden güne
    Daha da kötüleşiyor. Şimdi bi yazdıkları okusana - enflasıyon desen - allah sonumusu hayır etsin.

Bu kadar kuzu olmayın ve doğruları görün. Bakın, ben ne sağı tutarım, ne de solu - yanlız az bişey
    ben senin gibi düsünmüyorum dövizden vurgu yapiyorsan bu dis güclerin isi degil mi?
    sende gözlerini biraz acta bilmiyorum nerde yasiyorsun ben almanyada yasiyorum,
    almanyanin haline bir bak o kadar gelirleri var dünya sanpiyonu ihracatta ama son bir yilda fiyatlar yüzde otuz artti,
    türkiye ne yapsin etrafi düsmanlarla cevrili her taraftan saldiri var,

16. 2 kişi Sah üyemize teşekkür etti:

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Her ülkenin borcu oldugu dogru ancak saklanan gercek, bu ülkelerin borclarindan daha fazla alacaklari da var. Türkiye´nin durumu, elinde yeterince dolar olmamasindan kaynaklanan bir durum, bunu yabancilar yapiyor diyorsaniz o zaman o yabancilari hükümette aramaniz lazim cünkü elimizde ki dolarlarla alis veris yapanlar bizzat onlar. Turizmin gerilemesine sebep olanlar da onlar, cari acigin rekor düzeylere gelmesine yol acanlar da onlar.
    Özellikle Ispanya´nin Türkiye´de cok büyük miktarda geri alamayacagi para var.

Vatan hainligi suclamalari yapan bir insan PKK dan daha az bölücü degildir.

18. 3 kişi mxm üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    55
    adam gibi medyanin haberlerini ver buraya tamammi fetönün degil?
    Dünyada borclu ülkeler icinde 156. ülke türkiye yani en az borclu ülkeler arasinda googleye sorup arastirin amerikanin almanyanin veya avrupanin ne kadar borcu var diye,
    bu agizlar kötüleme agizlari fetö agizlarindan baska bir sey degil,
    kim de derse desin bütün amerikanin avrupanin saldirdigi bir ülke dimdik ayakta ise gurur duymayan vatan hainidir.

https://de.wikipedia.org/wiki/Liste_...sschuldenquote
    Dünyada borclu ülkeler icinde 156. ülke türkiye yani en az borclu ülkeler arasinda googleye sorup arastirin amerikanin almanyanin veya avrupanin ne kadar borcu var diye,
    bu agizlar kötüleme agizlari fetö agizlarindan baska bir sey degil,
    kim de derse desin bütün amerikanin avrupanin saldirdigi bir ülke dimdik ayakta ise gurur duymayan vatan hainidir.

https://de.wikipedia.org/wiki/Liste_...sschuldenquote

fetönün agziyla burda paylasim yapan vatan hainidir,
    yöneticiler sesleniyorum bu kisileri hemen bu borddan atsinlar.

Öncelikle usluplu,nezaketle tartismayi,paylasmayi ögren !

Feto'cu,vatan haini ariyorsan ülkenin hayati can damari olan,askeri sirlari yaklasik 100 yillik gizli askeri bilgilerin bulundugu kozmik odasina giren,acan devlet sirlarini ülke karsitlarina veren,ifşa edenlerdir,Kibris gibi Akdenize hükmeden,stratejik önemi cok büyük olan askeri yapilanmayi tümen komutanligindan alay komutanligina düsürenlerden,Oslo'da devlet adina görüsenlerdir,Akdenizde 18 adayi koruyamayanlardir.

Ülke bazinda,borclu olmak,borcla yasamanin hic bir övünücek tarafi yoktur önemli olan borcsuz veya ödenebilir borclu olmak,emperyalizimz önce borclandirir sonrada en degerlililerini gasp eder,gelecegin enerjisi,uranyumun yerini alacak bor,toryum,gelecegin olan madenler en büyük rezerveler ülke topraklarinda sahip olmak icin önce borclandirirlar,ürettirmezler,mahkum ederler.

Ülke'yi kötüleme agzi,uslup olarak cok agir nitelendirme,milliyetcilik,vatanperverlik,ülke mevfaatlarina,ülke cikarlarina sahip cikmakla,ülke sinirlarina duyarlilikla olusur,gercekleri görebilmek icin nerede hata var onu bulman,görmen gerekir,simdi kafani kumdan cikar arastir,iftiraci olma,yapici ol !

20. 4 kişi karadeniz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,677
    1,640 mesaja 3,358 teşekkür aldı
    Arkadaslar dogru yazan varsa yandas egri yazan varsa vatan haini..bu isleri birakalim,cok guzel fikirler yazan arkadaslarimiz da var..
    Ben burada kapitalizmin dunyayi nasil ele gecirip yiyip yuttugunu,ta 1400 lerden baslayip 1900 lere kadar yazdim..en sonunada hangi sistemler ,devletler,hukumetler gelirse giderse bu carki dondurmek zorundadir yazdim..yani suanki hukumet gitse muhalefet veya uzaydan bir hukumet getirip basimiza diksek 6 asirdir once kurulmus kapitalizmin carklarinda eriyip gidecektir..
    Aldigimiz krediler odedigimiz faizler abd destekli rockerfeller ve ingiliz himayesindeki rotschieldler ailesinin catisi altinda toplanmistir,yuzyillardir afrikayi somuren portekiz almanya,hollanda ,uzak doguyu,kuzey amerikayi somuren ingilizler portekiz ve ispanyollar,rus osmanli savaslarinda osmanliyi somuren ingiliz ailesi rotschiedler,bugunde uyguladiklari siyasi emperyalizmle toprak ve yeralti,ekonomik emperyalizmle de paramizi ve halkimizi somurmeye devam ediyor..
    Gerisi hikaye..
    Kim muhalefet olmus kim iktidar olmus bunun artik pek bir onemi yok..
    Birbirlerini kotulemek icin sebepler cok,hepsi iktidar olunca onu yapacak bunu yikacak,ama bir gercek varki bunu halka anlatan yok..
    Nedir o?
    Kapitalizmin ve emperyalizmin carklarini döndürmek..
    Ben artik ayni seyleri yazmaktan biktim,okumayan bir toplum olarak hala gercekleri gormekte ayak diretiyoruz..
    Bu defa gercekten kendim icin konuyu kapattim..
    Saygilar!

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Alıntı Wego Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Gözlerine belkide perde indirildiği için onları göremiyor düşünmüyor olmalı..

Yanlız o perde ilelebet değildir sadece senelerle sınırlıdır..

Yada TR de bir asgari ücretle yaşamaya başlasa daha iyi anlayacaktır..

Ülkesinde neler olup bittigini görememek çok kötü, anlamıyorlar anlatamayacağız bazı kafalara...

Benim çocuklugumda memlekette ( örnek ) pamuk üretimi tavandaydı her yer pamuktu...

Kamyonlarla tırlarla bitmezdi şimdi o canım ovalar tarlalar hep meyva agacı dolmuş pamuk silinmiş eser kalmamış

ki dünyada sayılı kalitede pamuk üreticilerinden ihracatcılarından biriydik bu sadece bir örnek ( tütün ona keza aynı )

Bazı kafalar değişmedikce ülke birşeyler üretiminden ha bire düştükce gün gün, ülke kan kaybediyor hızla...

23. 2 kişi OrLoW üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    14
    18 mesaja 33 teşekkür aldı
    Yurt dışında Malı mülkü satıp Türkiyede yatırım yapsak dolar düşermi?

Nereden
    Kartal yuvasi
    Ettiği Teşekkür
    46
    Alıntı Sahibul Liva Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yurt dışında Malı mülkü satıp Türkiyede yatırım yapsak dolar düşermi?
    Galiba okumadın yazılanları ,Senin dediğin şekilde zaten yürüyor şu an herşey paranin dönmesi lazım gelmesi değil
    Satıp satıp canlı para günü kurtarmak için ,üretim lazım üretim, benim anlamadığım çoğu arkadaşın buna kafasının basmamasi satışın kuvvetli ise paran da değer kaybı olmaz ama hep alırsan kasa nı boşaltır san borç olur borç da kendi kurunun düşmesi gibi önüne çıkar,
    Hala saçma saçma yazanlar oluyor, dış güçler yok onlar yok bunlar yok feto yaw arkadaşlar bir tane ülkemiz var
    Yapamıyorsan bırak vizyon değiş 16 senede gördük ne duruma geldi canım vatanımız ,Başka şeyler ile gel ama hala kavga sokak ağzı ile söylemler bütün politikacilarin Allah belasını versin parti ayrımı yapmadan söylüyorum.

26. tolga1903 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    14
    Bir Almandan duymuştum
    Türkler burda bir günde yatırımını Türkiyeye götürse Almanya ekonomisi çöker diye

Nereden
    Kartal yuvasi
    Ettiği Teşekkür
    46
    Alıntı Sahibul Liva Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir Almandan duymuştum
    Türkler burda bir günde yatırımını Türkiyeye götürse Almanya ekonomisi çöker diye
    Tamam artık yazmıyorum yaşını da bilmiyorum,
    Bu topic de yazdığım son mesaj kusura bakmasın Admin ve modlar Yani cahillik fışkırıyor paçalardan ve koltuk altından

29. tolga1903 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    14
    Ya arkadaşım bişey yazdım senin hoşuna gitmeyebilir ben konuyu tam okumadım özet okudum şöyle bir fikirde benden olsun dedim pişman etmeyin adamı yazdığımıa

Nereden
    NRW Horn-Bad meinberg
    Ettiği Teşekkür
    400
    Alıntı tolga1903 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Galiba okumadın yazılanları ,Senin dediğin şekilde zaten yürüyor şu an herşey paranin dönmesi lazım gelmesi değil
    Satıp satıp canlı para günü kurtarmak için ,üretim lazım üretim, benim anlamadığım çoğu arkadaşın buna kafasının basmamasi satışın kuvvetli ise paran da değer kaybı olmaz ama hep alırsan kasa nı boşaltır san borç olur borç da kendi kurunun düşmesi gibi önüne çıkar,
    Hala saçma saçma yazanlar oluyor, dış güçler yok onlar yok bunlar yok feto yaw arkadaşlar bir tane ülkemiz var
    Yapamıyorsan bırak vizyon değiş 16 senede gördük ne duruma geldi canım vatanımız ,Başka şeyler ile gel ama hala kavga sokak ağzı ile söylemler bütün politikacilarin Allah belasını versin parti ayrımı yapmadan söylüyorum.
    niye türkiye üretmiyormu kim üretiyor o savunma gereclerini kim üretiyor büyük arabalari tir otobüs gibi avrupada birinciyiz,
    Allah askina artik birakin su vataninizi kötülemeyide sahip cikip yoksa son pismanlik fayda vermeyecek.????
    fazla yazmaya gerek yok sonirim anlayan anladi zaten.

fetöcüler temizlenmeden türkiyeye huzur yok sanirim.
    Konu Memoli1976x tarafından (05 Haziran 2018 Saat 18:21 ) değiştirilmiştir.

32. Sah üyemize teşekkür edenler:

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    @Sahibul Liva,
    Para Almanlar icin bu durumda hic de önemli bir miktar degil, Alman ekonomisi icin devede kulak diyebilecegimiz bir miktar. Asil zarar verecek sey ise Üretimin aksamasi olur. Türkler teknik acidan senelerin tecrübesine sahipler, iste bunu tekrar yerine oturtmak kolay is degil.

Sonucta, "Üretken olmak" toplumu bagimsiz hale getiriyor, para degil. Eline 1 milyon Euro versinler, suna emin olki, eger calismazsan 20 sene sürmez sokaga düsersin. Bizim ülkemizin düstügü durum aynen bu.

Bölücü biri yine sacmalamaya devam etmis, yeni gördüm: Türkiye ne üretiyor? Örnek olarak Beko camasir makinasini ele alalim. Mediamarkta yüzlercesi satiliyor. Alin bir tane ve eve götürüp acin icini bakin bakalim hangi motor takili.

Türkiye ürettigi seylerin ana parcalarinin %70 ini disaridan aliyor, bu oran hic bir sekilde %50 yi gecmemesi gerekiyor yoksa zarar ediyorsun.
    Konu mxm tarafından (04 Haziran 2018 Saat 18:30 ) değiştirilmiştir.

34. mxm üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)