Bende senin gibi ayni sekilde bir Arac kullaniyorum. Burda yazilanlardan dolayi sikintilar cikiyor. Ama sana anlattigim sekilde Gümrüklerde kesin sikinti cekmeden gecmek istiyorsan bu sekilde Evraklarini düzenle:
1. Sirketin senin Adina yazdigi Vollmacht. Icerigi: Hiermit bestätigen wir die Korrektheit der Beiligen ADAC Vollmacht für Herr ........ und dem Fahrzeug mit dem amtlichen Kennzeichen ....
2. 3 ayi gecmemis ADAC Vollmacht. Sirketin mührü ile Sirketin Gschäftführer imzasi
3. Amtsgerichtin kopyasi. Sirketin Geschäftsführer oldugunu kanitlimak icin bu evrak gerekli.
4. Geschaftführerin Personalausweis kopyasi ve o Evragin üzerinde Sirketin Mührü ile Imzasi. Buda Vollmacht ve ADACínin üzerindeki Imzanin tasdiklemek icin.
5. Yesil Kart. Bu konu aslinda cok hassas. Neden dersen. Burda TR üzerinde cizik olmamis bir yesil Kart lazim. Diyelimki Sirket bunu sana temin etti. Bu durumda Arabanin Asya yakasinda Vollkasko gecerlimi? Benim basima geldi ondan seni bu konuda uyarmak istiyorum. Cogu sigorta sirketleri Yesil Kart´da TR üzerinde cizik olmadigi halde Asya bölümünü sigortalamiyor. Buda senin icin büyük sikinti. Leasing Araclar Leasing Firmasi Vollkasko sigortliyor. Bu Sigorta Asya Bölümünde gecerli olmuyor. Asya bölümünde kaza durumunda sadece Karsi tarafinin hasarini karsiliyor. Senin Aracindaki hasari karsilamiyor. Onun icin bu konuyla alakali TR üzerinde cizik yoksa bu durumu aydinliga kavustur. Bizim Sirket Allinaz´da oldugu icin bir sikinti olmadi. Benim yesil kart´da TR cizik degil ve ek olarak yesil kartin alt Bölümünde "Die Vollkaso Versicherung gilt für die gesamte Türkei"
Bu sekilde Evraklarini düzenlersen hic bir sikinti olmuyor. Ama Sigorta konusunu aydinliga kavustur. Yoksa KArdesim basini cok büyük bir sikinti alirsin.