Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2163 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Almanyadan sirketin bana tahsis etmis olugu arac ile TÜRKIYE'ye gitmek

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı

Almanyadan sirketin bana tahsis etmis olugu arac ile TÜRKIYE'ye gitmek

hayirli günler forumdaslar,

biraz arastirdim ama cevabini bulamadigim icin, burda bir sormak istedim:

2 ay sonra allah izin verirse insallah Anavatana, izine gitmeyi planliyoruz. Kendi sahsi aracim yerine, calistigim sirketin bana tahsis etmis oldugu arac ile gitmek istiyorum.
    Arac Leasing ile olmak üzere, sahsi kullanima izin verilmis bir sekilde benim elimde. Arac sahibi elbette calistigim sirket, o nedenlede ruhsatta benim adim yazmiyor. Sahsi kullanim ise arac degerinin 1%ini vergi ile ödememle Almanya icinde hic sorun degil. Sigorta, mazot, bakim, lastik vs. hepsi sirket tarafindan karsilaniyor.

Bir kac is arkadasim ispanya ve italya olmak üzeri avrupa icinde yurt disina ciktilar ve sorun olmadi. Zaten arac degirinin 1% oranini vergiye verdigimiz icin bu hakka sahibiz. Sirket bu konuda yasak koymuyor.

Ama Türkiye'ye girildiginde bu is nasil olacagini kestiremiyoru. Diger ülkeler Avrupa Birligi üyesi ülkeleri iken, Türkiye bu birlige dahil degil. Ayrica Gümrükten gecerken Arac passaporta isleniyor.

Sirket calisanlara danistim ama bugüne kadar bizim calistigimiz Sirkette kimsede bu durum olusmadigi icin bilgi yok. Sirket ve benim aramda bir sözlesme var, aracin Plakasi yaziyor, Ayrica Marka ve Model de dahil ve araci kullanma hakkina sahip oldugum belirtilmis. onun disinda birsey yok.

Acaba aranizda bu durumla karsi karsiya kalip cözen varmi?

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,734 teşekkür aldı
    Alıntı aesira Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayirli günler forumdaslar,

biraz arastirdim ama cevabini bulamadigim icin, burda bir sormak istedim:

2 ay sonra allah izin verirse insallah Anavatana, izine gitmeyi planliyoruz. Kendi sahsi aracim yerine, calistigim sirketin bana tahsis etmis oldugu arac ile gitmek istiyorum.
    Arac Leasing ile olmak üzere, sahsi kullanima izin verilmis bir sekilde benim elimde. Arac sahibi elbette calistigim sirket, o nedenlede ruhsatta benim adim yazmiyor. Sahsi kullanim ise arac degerinin 1%ini vergi ile ödememle Almanya icinde hic sorun degil. Sigorta, mazot, bakim, lastik vs. hepsi sirket tarafindan karsilaniyor.

Bir kac is arkadasim ispanya ve italya olmak üzeri avrupa icinde yurt disina ciktilar ve sorun olmadi. Zaten arac degirinin 1% oranini vergiye verdigimiz icin bu hakka sahibiz. Sirket bu konuda yasak koymuyor.

Ama Türkiye'ye girildiginde bu is nasil olacagini kestiremiyoru. Diger ülkeler Avrupa Birligi üyesi ülkeleri iken, Türkiye bu birlige dahil degil. Ayrica Gümrükten gecerken Arac passaporta isleniyor.

Sirket calisanlara danistim ama bugüne kadar bizim calistigimiz Sirkette kimsede bu durum olusmadigi icin bilgi yok. Sirket ve benim aramda bir sözlesme var, aracin Plakasi yaziyor, Ayrica Marka ve Model de dahil ve araci kullanma hakkina sahip oldugum belirtilmis. onun disinda birsey yok.

Acaba aranizda bu durumla karsi karsiya kalip cözen varmi?
    arkadaşım düşündüğün kadar problemli ve zor değil hatta çok çok kolay

sadece Ruhsattaki arabanın sahibi veya yetkili kişi senin adına bir tane vollmacht verecek.
    ADAC den alabilirsiniz

http://chipa27.strana.de/Vollmacht.pdf

Der Vollmachtgeber muss persönlich mit Fahrzeugschein, Personalausweis oder Reisepass
    und ADAC-Clubkarte (keine Kopien) in der Geschäftsstelle vorsprechen und das Vollmachtformular unterzeichnen.
    Die Bestätigung der Vollmacht wird für ADAC-Mitglieder kostenlos durch alle ADAC-Geschäftsstellen (nicht ADAC-Vertretungen) vorgenommen
    Konu hOrOz tarafından (27 Mayıs 2018 Saat 15:38 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    bizim ADAC ile herhalde hic bir bagimiz yok, bakalim, ona ragmen eger sirketteki sorumlu kisiler ADAC gidip yapariz derlerse, belkide en kolayi bu olur.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,734 teşekkür aldı
    Alıntı aesira Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizim ADAC ile herhalde hic bir bagimiz yok, bakalim, ona ragmen eger sirketteki sorumlu kisiler ADAC gidip yapariz derlerse, belkide en kolayi bu olur.
    ADAC ile bağın olmasına gerek yok sadece üyelere ücretsiz veriyorlar

üye olmayanlardanda küçük bir meblağ alıyorlar

Üye denizlili88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    57
    16 mesaja 19 teşekkür aldı
    Cok kolay, benimde isi degistirmeden önce ayni durum vardi ve sirket araci ile 3 defa türkiyeye izine gittim. Hic bir sorun yasamadim. Benzin veya Diesel hatta Maut/Vignette hepsinin Rechnungunu topla Reisekostenabrechnung yap, hepsini geri alirsin sirketten, 1%-Regel yaptigin icin.

Bunu doldur ve is yerinde i. V. imza yetkisi olan (Chefine vs.) birine Stempel ile birlikte imzalat. Grüne Karteyi unutma yanina almayi.

Türkiyeye gümrükte islem yapilirken pasaportun, grüne karte ve bu vollmachti ver ve rahatlikla izinini yap.

Hayirli yolculuklar.
    Konu denizlili88 tarafından (02 Haziran 2018 Saat 21:22 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    3
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Bende senin gibi ayni sekilde bir Arac kullaniyorum. Burda yazilanlardan dolayi sikintilar cikiyor. Ama sana anlattigim sekilde Gümrüklerde kesin sikinti cekmeden gecmek istiyorsan bu sekilde Evraklarini düzenle:
    1. Sirketin senin Adina yazdigi Vollmacht. Icerigi: Hiermit bestätigen wir die Korrektheit der Beiligen ADAC Vollmacht für Herr ........ und dem Fahrzeug mit dem amtlichen Kennzeichen ....
    2. 3 ayi gecmemis ADAC Vollmacht. Sirketin mührü ile Sirketin Gschäftführer imzasi
    3. Amtsgerichtin kopyasi. Sirketin Geschäftsführer oldugunu kanitlimak icin bu evrak gerekli.
    4. Geschaftführerin Personalausweis kopyasi ve o Evragin üzerinde Sirketin Mührü ile Imzasi. Buda Vollmacht ve ADACínin üzerindeki Imzanin tasdiklemek icin.
    5. Yesil Kart. Bu konu aslinda cok hassas. Neden dersen. Burda TR üzerinde cizik olmamis bir yesil Kart lazim. Diyelimki Sirket bunu sana temin etti. Bu durumda Arabanin Asya yakasinda Vollkasko gecerlimi? Benim basima geldi ondan seni bu konuda uyarmak istiyorum. Cogu sigorta sirketleri Yesil Kart´da TR üzerinde cizik olmadigi halde Asya bölümünü sigortalamiyor. Buda senin icin büyük sikinti. Leasing Araclar Leasing Firmasi Vollkasko sigortliyor. Bu Sigorta Asya Bölümünde gecerli olmuyor. Asya bölümünde kaza durumunda sadece Karsi tarafinin hasarini karsiliyor. Senin Aracindaki hasari karsilamiyor. Onun icin bu konuyla alakali TR üzerinde cizik yoksa bu durumu aydinliga kavustur. Bizim Sirket Allinaz´da oldugu icin bir sikinti olmadi. Benim yesil kart´da TR cizik degil ve ek olarak yesil kartin alt Bölümünde "Die Vollkaso Versicherung gilt für die gesamte Türkei"
    Bu sekilde Evraklarini düzenlersen hic bir sikinti olmuyor. Ama Sigorta konusunu aydinliga kavustur. Yoksa KArdesim basini cok büyük bir sikinti alirsin.

Üye SinanAy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Viyana
    Ettiği Teşekkür
    21
    8 mesaja 13 teşekkür aldı
    Ustam ayni konu gecen yilda yazilmisti.

Senin durumunun 100% aynisi benimle. Bende sirketin verdigi araca 1,5% vergi ödeyerek 6 yildir tüm dünyada kullanabiliyorum ve her yil Türkiye'ye gidip geliyorum.
    Kanuni olarak horoz ustanin dedigi vekalet dogru gerekli, hatta Almanya disinda her hangi bir Avrupa ülkesinde bile sorabiliyorlar. (sahsen bana Macaristan da ve Sirbistan'da polis kontrolünde sorduklari oldu.) Bu vekaletin ADAC ya da ÖAMTC'den olmasina hic ama hic gerek yok. Word programinda bir vekalet yazip ruhsatta arac sahibi olarak yazan firmanin mühürü (Stempel) ile mühürlersen bir problem olmuyor. Ben benim elimde olanin bir fotografini buraya yüklüyorum, bunun aynisiyla 6 yil gittim geldim, gecen yil araba degistigi icin yenisini aldim ve Agustos ayinda yine gittim, hic bir sorunla karsilasmadim.

https://picload.org/view/dociplgr/im...ed_20.jpg.html

Yalniz iki yildan beri uygulanan yeni bir uygulama var. Sebebini ya da kanuni dayanagini tam bilmiyorum ama Türkiye'ye giris yapacagin tarihten en fazla 1 ay önce firmadan halen firmanin aktif iscisi olduguna dair bir yazi istiyorlar.
    Ben ilk gittigimde bana sordular, bende böyle bir uygulamadan haberim yoktu dedim, yanimda su anda sadece Kartvizit var üzerinde firmanin Logo'su var dedim, adam bu seferlik kabul edelim ama seneye mühürlü bir kagit getirmen gerek dedi. Söyledigine göre bir firma araciyla senede 6-7 farkli kisi girip cikiyormus ülkeye ama bu kisilerin o firmayla alakalari yokmus, emekli insanlar felanmis ve nedense bunu engellemek istiyorlarmis.
    Gecen yil giderken yine bir yazi yazdim, -ismim, dogum tarihim, adresim ve yukarida bilgileri yazili olan kisi firmamizda aktif olarak su görevde bulunmaktadir- gibi, üst kismina Almanca, alt kismina Türkce yazdim ve mühürlettim, hic problem olmadan girdim ülkeye.

Firma araciyla ilgili olarak en cok sikinti yasadigim konu : Sigorta yani yesil kart konusu.
    Bizim araclar bütün Avrupa'da Vollkasko sigortali ama Türkiye kapali ve Avusturya'da ki sigorta sirketi tek bir arac icin sigorta policesini degistirmiyor, cünkü bizim 120 arac bir Sigorta paketinin icinde. Yani sadece benim araci Türkiye'ye acsalar, diger bütün 120 araci da acmis olacaklar. Aracin ruhsatta kendi sahibi olmadigim icin baska bir sigorta sirketine gidip sadece Türkiye icin belirli bir süre icin sigorta da yaptiramiyorum. O yüzden Türkiye'ye sadece Kapikule(Bulgaristan üzeri) ve Ipsala(Yunanistan üzeri) girebiliyorum. Cünkü sadece bu iki kapida 24 saat sigorta sirketi acik ve ordada sadece Zorunlu Trafik Sigortasi (ve ortalama 160-200 euro arasi) yaptirabiliyorsun. Yani Allah göstermesin Türkiye'de bir kaza yapsan ve suclu sen olsan, aracin bütün tamir masraflarini kendim ödemem gerekiyor, hatta arac Türkiye'de calinirsa araci kendi cebimden yenisini alip firmaya hediye etmem gerekiyor. Cünkü bir kanuna göre eger firma aracini sigortasina dahil olmayan bir ülkeye götürürsen, sigortasinin gecerli oldugu ülkelerdeki tüm sartlari kapsayan benzer bir sigortayi diger ülkede yaptirma zorunlulugu aracin kullanicisina ait.

Eger daha baska sorularin varsa burdan yardimci olmaya calisirim.

(Insallah kafa sisirecek kadar uzun yazmamisimdir, affola.)

Ettiği Teşekkür
    57
    #SinanAy aynen bende senin dedigin gibi yapmistim hep, bende sansa tüm sirket araclari Allianz sigortaliydi ve türkiye acikti. Bu aktiv isci olayi icin kagit benim zamanda yoktu.
    Ben Vollmacht olarak hep Vollmacht.pdf dolduruyordum. ACE oldugunu takmayin, oraya üye olmaniz sart degil. Bende degildim ve degilim.
    Herkes tutturmus illa ADAC diye. Öyle bir zorunluluk yok, millet bilip bilmeden yaziyor, sinir oluyorum, insallah konuyu acan arkadas fazla ugrasmadan dogru olani yapar.
    Konu denizlili88 tarafından (03 Haziran 2018 Saat 20:22 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Viyana
    Ettiği Teşekkür
    21
    Alıntı denizlili88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    #SinanAy aynen bende senin dedigin gibi yapmistim hep, bende sansa tüm sirket araclari Allianz sigortaliydi ve türkiye acikti. Bu aktiv isci olayi icin kagit benim zamanda yoktu.
    Ben Vollmacht olarak hep Vollmacht.pdf dolduruyordum. ACE oldugunu takmayin, oraya üye olmaniz sart degil. Bende degildim ve degilim.
    Herkes tutturmus illa ADAC diye. Öyle bir zorunluluk yok, millet bilip bilmeden yaziyor, sinir oluyorum, insallah konuyu acan arkadas fazla ugrasmadan dogru olani yapar.
    Haklisin ustam, ama herkez ÖAMTC ya da ADAC'tan aldigi icin, gümrüklerde renginden bile taniyorlar kagidi ve hic bakmiyorlar bile. Sadece Plaka ve Pasaport'taki isim dogrumu, evet, gec diyorlar. Kendi yazdigimizi adam okumaya calisiyor, en fazla kaybettigimiz 2 dakika fazla.

Bu aktif isci olayi cikali daha 2 yil oldu ustam, yani 2017'de baslamis. 2016'da gittigimizde hicbirsey sormadilar, 2017 yaz sezonunda bu kagidi istediler. Ama kapida duran kisi, bilmiyor olmaniz normal, o yüzden bu yil o kadar siki tutmuyoruz ama seneye aklinizda olsun dedi.

Sigorta olayi beni cok yipratiyor kapida hocam. Bütün sirayi bekliyorum Kapikule'de, sonra polis memuru diyor ki "aa senin sigorta yokmus, karsiya C blok'a git, sigorta yaptir, sonra sana hangar'da bakarlar". Yani orada bekledigim sira bosuna gidiyor, sigorta yaptirdiktan sonra tekrar siraya giriyoruz. Sigorta binasi kapiya gelmeden önce Alisveris merkezinin icinde var ama o da haftaici sadece 09:00-17:00 arasi acik, daha sonra gelirsen gümrüge mecbur kapi sirasini bekledikten sonra yaptirabiliyorsun. Senelerdir ayni sikintiyi yasiyorum

Bu yil nasip olursa internetten Türkiye'den Türkiye icin sigorta yaptiracam ve policeyi bilgisayardan cikartip öyle gidecem, bakalim nolcak

11. SinanAy üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    19
    40 mesaja 48 teşekkür aldı

Selam Denizlili88,

bu ACEye ait Vollmachte ADACtaki gibi Türkce Vekaletname yazisini Türkce Bay/Bayan gibi Tercümeleride eklenebilinirmi?

Ettiği Teşekkür
    57
    Alıntı Sweet_FormuLa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam Denizlili88,

bu ACEye ait Vollmachte ADACtaki gibi Türkce Vekaletname yazisini Türkce Bay/Bayan gibi Tercümeleride eklenebilinirmi?
    Selam Sweet_Formula,

türkceye gerek hic duymadim, 4 dilde yaziyor Almanca, Ingilizce, Ispanyolca ve Italyanca. Türkiyedeki memurlara almanca da yetiyor, sonucta Fahrzeugschein da almanca ve ondada sorun olmuyor.

Ettiği Teşekkür
    57
    Alıntı SinanAy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haklisin ustam, ama herkez ÖAMTC ya da ADAC'tan aldigi icin, gümrüklerde renginden bile taniyorlar kagidi ve hic bakmiyorlar bile. Sadece Plaka ve Pasaport'taki isim dogrumu, evet, gec diyorlar. Kendi yazdigimizi adam okumaya calisiyor, en fazla kaybettigimiz 2 dakika fazla.

Bu aktif isci olayi cikali daha 2 yil oldu ustam, yani 2017'de baslamis. 2016'da gittigimizde hicbirsey sormadilar, 2017 yaz sezonunda bu kagidi istediler. Ama kapida duran kisi, bilmiyor olmaniz normal, o yüzden bu yil o kadar siki tutmuyoruz ama seneye aklinizda olsun dedi.

Sigorta olayi beni cok yipratiyor kapida hocam. Bütün sirayi bekliyorum Kapikule'de, sonra polis memuru diyor ki "aa senin sigorta yokmus, karsiya C blok'a git, sigorta yaptir, sonra sana hangar'da bakarlar". Yani orada bekledigim sira bosuna gidiyor, sigorta yaptirdiktan sonra tekrar siraya giriyoruz. Sigorta binasi kapiya gelmeden önce Alisveris merkezinin icinde var ama o da haftaici sadece 09:00-17:00 arasi acik, daha sonra gelirsen gümrüge mecbur kapi sirasini bekledikten sonra yaptirabiliyorsun. Senelerdir ayni sikintiyi yasiyorum

Bu yil nasip olursa internetten Türkiye'den Türkiye icin sigorta yaptiracam ve policeyi bilgisayardan cikartip öyle gidecem, bakalim nolcak
    Bu türkiye sigortalari baya pahali, allah yardimcin olsun. Ben iki yil önce kendi aracimla gittim, Vollkasko sadece türkiyenin avrupa yakasinda gecerli. Haftpflicht türkiyenin tümüne acik. Dedim Vollkasko yaptirayim asya yakasi icin (Antalyaya gidecektik) Malkarada (Tekirdag) benden yalan olmasin 800 Lira istediler 3 hafta icin. Dedikleride Suriyeliler geldi fiyatlar uctu, ne kadar dogru bilmiyorum. Bu yil tekrar kendi aracimla gidecegiz insallah, bakalim kurdan dolayi belki 800 lira veririm bu da 145 € civari. Türkiyede ne olacagi hic belli olmuyor, önüne aniden kedi, köper vs. cikiyor. Saglama almak lazim

Nereden
    Viyana
    Ettiği Teşekkür
    21
    Bu türkiye sigortalari baya pahali, allah yardimcin olsun. Ben iki yil önce kendi aracimla gittim, Vollkasko sadece türkiyenin avrupa yakasinda gecerli. Haftpflicht türkiyenin tümüne acik. Dedim Vollkasko yaptirayim asya yakasi icin (Antalyaya gidecektik) Malkarada (Tekirdag) benden yalan olmasin 800 Lira istediler 3 hafta icin. Dedikleride Suriyeliler geldi fiyatlar uctu, ne kadar dogru bilmiyorum. Bu yil tekrar kendi aracimla gidecegiz insallah, bakalim kurdan dolayi belki 800 lira veririm bu da 145 € civari. Türkiyede ne olacagi hic belli olmuyor, önüne aniden kedi, köper vs. cikiyor. Saglama almak lazim
    Valla ustam ben Kapikule'de sordum, AXA Sigortaya sordum, Zürich sigortaya sordum Türkiye'de ama hicbirisi de Vollkasko yapmiyoruz yabanci araclara dedi.
    Eger sen yaptirirsan burda paylas ya da bana PM at bilgim olsun.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    19
    40 mesaja 48 teşekkür aldı
    Selam Sweet_Formula,

türkceye gerek hic duymadim, 4 dilde yaziyor Almanca, Ingilizce, Ispanyolca ve Italyanca. Türkiyedeki memurlara almanca da yetiyor, sonucta Fahrzeugschein da almanca ve ondada sorun olmuyor.

Selam Denizlili88,

Bu ACEnin Vollmachti doldururken en üste Herr / Frau yazan yerin karsisina kimin adi yaziliyor Arbanin Ruhsatin sahibinin Adinimi yazilacak? yada ADAC nin Vollmachtinda oldugu gibi Vekaleti alanin adimi yaziliyor? yada Vekaleti verenin adimi?

Birde altindaki ücüncü yerde ist berechtigt, meinen / unseren Wagen yazan yerin karsina kimin Adi yazilacak?
    Cünkü ADAC nin Vollmachtina anlasilir sekilde yazilmis!

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    523 mesaja 1,099 teşekkür aldı
    Firma araçlarıyla Türkiye de kalma süresi 30 gün ile sınırlıymış, bunuda dikkate almak gerekir.

Yeni Üye ultraslanmainz05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    22
    7 mesaja 9 teşekkür aldı
    slm ben her sene firma arac ile türkiyeye gidiyorum firma bana vollmacht yaziyor yani firma bizim aracimizla ismi yazan kisi kullanma hakki var diye ismi tam olarak yazmasi lazim ani sadece soy ad degil ad ve soy adi olarak önceleri bu vollmacht i konsoloslukta belgeliyorduk simdi lazim olmuyor eger vollmacht da hem almanca ve türkce kullanma hakkin yaziyorsa problem olmuyor OPEL de öyle yanina birde o firmada calistigin lohnabrechnung da al senenin birinde benden kapikule gümrükte istedi gicikbir memurdu hadi hayirli yolculuklar

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    selam,

öncelikle cevaplariniz icin tskler.

Bizim sirket bir Holding'e ait ve araclar Holding in merkezi bir Filo hizmeti icin özel acilmis bir ayri sirket tarafindan idare ediliyor. Ulasmak biraz zor oldu ama sonunda ulasabildim ve biraz netlik kazandi durum.
    Bizim sirketin kendisinde kimse daha önce istememis, ama Holding genelinde 8.500 isci var ve bunlarin yaklasik yarisinda araba var.

Sordugumda, biz prosedüre yabanci degiliz, sizin sirkettekiler bize danissinlar, onlara yardimci oluruz dediler. Araclarin sigortasi da Türkiye icin sorunsuz dedi, özelikle sordum, Asya'ya gececegim dedim, kapsiyor dediler.
    Simdi tek sorun, elimdeki aracla gitmek istemediginm Kendi istegime göre secip, özeliklerini dahil edip ismarladigim araba 5 ay icinde anca elime gecermis. Volkswagen de su an cok siparisler varmis.

Su an kullandigim arac ise uzun yol icin benim acimdan uygun degil, en önemlisi rahat degil. Bu gidisle kendi sahsi aracimla gidecegim ve tüm sorun yok olmus olacak. Ama allah yüzüme güler ve kismet ederse, bir mucize olur ve arac 8.6. dan önce elime gecer ve ozaman burdan aldigim bilgilere göre hareket edip insallah sila yolunda sorun cekmem.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Degerli arkadaslar,

Öncelikle paylastiginiz bilgiler icin tesekkürler. Cok aydinlatici oldu. Ancak paylasmis oldugunuz linkler artik aktif degil ve benim de vollmacht kagidina ihtiyacim var.

Ayrica en son mesajdan itibaren 5 yil gecmis. Kurallar hala ayni mi? Yakin zamanda Türkiye'yi ziyaret etmis bir arkadas tecrübelerini paylasirsa cok güzel olur.

Kisaca özetlemem gerekir ise, firma arabam ile 3 hafta süresince Türkiye'de bulunmak istiyorum. Gümrükten gecis icin gereken bilgileri toparlayacagim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)