Alıntı SinanAy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Haklisin ustam, ama herkez ÖAMTC ya da ADAC'tan aldigi icin, gümrüklerde renginden bile taniyorlar kagidi ve hic bakmiyorlar bile. Sadece Plaka ve Pasaport'taki isim dogrumu, evet, gec diyorlar. Kendi yazdigimizi adam okumaya calisiyor, en fazla kaybettigimiz 2 dakika fazla.

Bu aktif isci olayi cikali daha 2 yil oldu ustam, yani 2017'de baslamis. 2016'da gittigimizde hicbirsey sormadilar, 2017 yaz sezonunda bu kagidi istediler. Ama kapida duran kisi, bilmiyor olmaniz normal, o yüzden bu yil o kadar siki tutmuyoruz ama seneye aklinizda olsun dedi.

Sigorta olayi beni cok yipratiyor kapida hocam. Bütün sirayi bekliyorum Kapikule'de, sonra polis memuru diyor ki "aa senin sigorta yokmus, karsiya C blok'a git, sigorta yaptir, sonra sana hangar'da bakarlar". Yani orada bekledigim sira bosuna gidiyor, sigorta yaptirdiktan sonra tekrar siraya giriyoruz. Sigorta binasi kapiya gelmeden önce Alisveris merkezinin icinde var ama o da haftaici sadece 09:00-17:00 arasi acik, daha sonra gelirsen gümrüge mecbur kapi sirasini bekledikten sonra yaptirabiliyorsun. Senelerdir ayni sikintiyi yasiyorum

Bu yil nasip olursa internetten Türkiye'den Türkiye icin sigorta yaptiracam ve policeyi bilgisayardan cikartip öyle gidecem, bakalim nolcak
Bu türkiye sigortalari baya pahali, allah yardimcin olsun. Ben iki yil önce kendi aracimla gittim, Vollkasko sadece türkiyenin avrupa yakasinda gecerli. Haftpflicht türkiyenin tümüne acik. Dedim Vollkasko yaptirayim asya yakasi icin (Antalyaya gidecektik) Malkarada (Tekirdag) benden yalan olmasin 800 Lira istediler 3 hafta icin. Dedikleride Suriyeliler geldi fiyatlar uctu, ne kadar dogru bilmiyorum. Bu yil tekrar kendi aracimla gidecegiz insallah, bakalim kurdan dolayi belki 800 lira veririm bu da 145 € civari. Türkiyede ne olacagi hic belli olmuyor, önüne aniden kedi, köper vs. cikiyor. Saglama almak lazim