Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2182 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Almanyadan sirketin bana tahsis etmis olugu arac ile TÜRKIYE'ye gitmek

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Üye SinanAy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Viyana
    Ettiği Teşekkür
    21
    8 mesaja 13 teşekkür aldı
    Alıntı denizlili88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    #SinanAy aynen bende senin dedigin gibi yapmistim hep, bende sansa tüm sirket araclari Allianz sigortaliydi ve türkiye acikti. Bu aktiv isci olayi icin kagit benim zamanda yoktu.
    Ben Vollmacht olarak hep Vollmacht.pdf dolduruyordum. ACE oldugunu takmayin, oraya üye olmaniz sart degil. Bende degildim ve degilim.
    Herkes tutturmus illa ADAC diye. Öyle bir zorunluluk yok, millet bilip bilmeden yaziyor, sinir oluyorum, insallah konuyu acan arkadas fazla ugrasmadan dogru olani yapar.
    Haklisin ustam, ama herkez ÖAMTC ya da ADAC'tan aldigi icin, gümrüklerde renginden bile taniyorlar kagidi ve hic bakmiyorlar bile. Sadece Plaka ve Pasaport'taki isim dogrumu, evet, gec diyorlar. Kendi yazdigimizi adam okumaya calisiyor, en fazla kaybettigimiz 2 dakika fazla.

Bu aktif isci olayi cikali daha 2 yil oldu ustam, yani 2017'de baslamis. 2016'da gittigimizde hicbirsey sormadilar, 2017 yaz sezonunda bu kagidi istediler. Ama kapida duran kisi, bilmiyor olmaniz normal, o yüzden bu yil o kadar siki tutmuyoruz ama seneye aklinizda olsun dedi.

Sigorta olayi beni cok yipratiyor kapida hocam. Bütün sirayi bekliyorum Kapikule'de, sonra polis memuru diyor ki "aa senin sigorta yokmus, karsiya C blok'a git, sigorta yaptir, sonra sana hangar'da bakarlar". Yani orada bekledigim sira bosuna gidiyor, sigorta yaptirdiktan sonra tekrar siraya giriyoruz. Sigorta binasi kapiya gelmeden önce Alisveris merkezinin icinde var ama o da haftaici sadece 09:00-17:00 arasi acik, daha sonra gelirsen gümrüge mecbur kapi sirasini bekledikten sonra yaptirabiliyorsun. Senelerdir ayni sikintiyi yasiyorum

Bu yil nasip olursa internetten Türkiye'den Türkiye icin sigorta yaptiracam ve policeyi bilgisayardan cikartip öyle gidecem, bakalim nolcak

2. SinanAy üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)