Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2166 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 85 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Haber: En çok Türkler Alman oldu

Tecrübeli Üye .onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    326
    153 mesaja 361 teşekkür aldı
    Alman vatandasligina gecenler acaba ne gibi zararini gördü çok merak ettim.

2. Sponsor Reklam
    Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    @Birbey,
    son yazdiklarinla senin dünyaya bosuna geldigini düsünmeye basladim. Türkiye tabii ki güzel ancak dünya ora ile bitmiyor. Ben keske uzaya dahi gidebilseydim diye düsünüyorum. Sende demek ki arastirma ruhu yok, bizim kediler bile senden daha merakli yaw.

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Alıntı .onur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alman vatandasligina gecenler acaba ne gibi zararini gördü çok merak ettim.
    Emekli olmakta sıkıntı var.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,734 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emekli olmakta sıkıntı var.
    Bedelli askerlik parası ödememek için zamanında takla atanlar

şimdi gerekli Türk Vatandaşlık sürelerini tamamlayamayınca yine takla atmaktalar

askerlikten kaç ama emekli maaşını al mantığı

hep yoğurdun kaymaklı tarafı

Tecrübeli Üye xedox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    922
    69 mesaja 138 teşekkür aldı
    Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Birbey,
    son yazdiklarinla senin dünyaya bosuna geldigini düsünmeye basladim. Türkiye tabii ki güzel ancak dünya ora ile bitmiyor. Ben keske uzaya dahi gidebilseydim diye düsünüyorum. Sende demek ki arastirma ruhu yok, bizim kediler bile senden daha merakli yaw.
    Aga senin yorumlarina dikkat ettimde, ne zaman Türkiye, Türkiye devleti yada Türkler söz konusu olsa hemen negatif karsit görüs belirtiyorsun.

7. xedox üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Arkadaslar ben dahi tasvip etmememe ragmen benim cocuklar da alman vatandasi..onlar bizim gibi dusunmuyor,bizler nasil tr de okula gidip oraya adapta olmussak onlarda burada bu hayata adaptalar..
    Simdi,faydalarini zararlarini tartismanin bir getirisi yok,ali veli kirkdokuzelli de olsan alman olduktan sonra hans dan ayri tutuldugun suratindan belli..kimseyi kendini sevdirmek zorunda degilsin.devlette zaten vatandasliklari alin oralarda cogalin demedi mi?
    Simdi korukorune bu durumu ikilemenin bir alemi yok,iri olalim,diri olalim,birlik olalim,millet ve devlet olalim..aslinda okuyan ve arastiranlar daha iyi anlayacaktir ama herkes aslinda kendi basina bir devlettir!
    Korukorune bos ideal ve ideolojilerin pesinde kosmadikca bir sorun yok derim..aslinda devlet kavramindan yola cikarak dusunursek gerek alman gerekse asimile olmuslar her ikiside her devlette vergi odeyip sorumluluklarini yerine getiriyor ve esit tutulmaya hak ediyor,vesselam avrupa da gleichberechtigung olmasina ragmen irkci kafalar cikip yoneticileride yonlendirebiliyor...
    Konuyu dagitmama babinda benim dusuncem alman olun turk olun yeterki insanliktan ayrilmayin,dinimizde bunu emreder,yasadigi toplum icinde ve devlet icinde kin,ihanet gambazlik yasaktir ve dinen ikaz edilmistir,siz almanyada da olsaniz bu gercek degismez,turkiye de de afrikada da yasasaniz boyle olmali..
    Bazen insanlarin hak ve hukuka riayet etmeleri yetmiyor,soyleki;
    Bazi ulke ve yoneticileri varki insanlari rahat birakmayip alete bu dunyadan kovmak icin ne gerekirse yapiyor,bunun en guzel ornegini cagin karunu trump da goruyoruz,yillarca gizli sinsi emellerini muttefiki dedigi ulkemize uygulayip akrep adeta bir yilan gibi bizi zehirlerken,en son yaptigi ekonomiye yon verme girisimleri,artik adaleti ve kanunlari kili kirk yaran avrupaya bile pes dedirttirmistir..komsusu kanada toplumu ile de gecinemez hale gelen bu adamlar insanlarin beyinlerine devamli kin ve irkcilik asilamaktadir..esas sorun buradadir,halklari kendilerine biraksaniz cok iyi bu dunyayi idar edeceklerinden eminim..
    Saygilar..

Yukardaki yaziya elaveten bir iki dip not;
    ABD 1. Dünya Savaşı'na sokulmadan önce Washington'daki tüm medyaya sahip olan Bankacı Siyonistler Amerikan halkını ALMANCI yapmıştı.
    İngilizler'le yapılan anlaşmadan sonra ABD medyasında bir anda Almanlar "CANİ" ve "BARABAR" ilan edildi. Ülkeler savaştı, KARUNLAR savaşmadan satıştan TRİLYON DOLARLARI cebe indirdi. Ve dahası şirketler, ülkeleri ele geçiren taraf oldu.
    KARUNLAR hep vardı ve olacak. Onlar savaşmadan, kandan beslenenler, PARA'ya tapanlar ve secde edenlerdi. Mesela 1. Dünya Savaşı bunların en güzel örneklerinden biriydi. Savaşı kaybeden Almanya'yı Versay anlaşmasında masaya oturtup soyanlardan biri de 117 kişilik SİYONİST delegasyonu içinde olanlardan Dolar milyarderi Friedman'dı. "Almanya savaşı kazanmak üzereydi" diyordu Friedman..Evet savaşlar SATIŞ demekti ve satışlardan tek mermi atmadan KARUN gibi şişmanlayanlar her tarihte vardı.Büyük Britanya İmparatorluğu, hala dimdik ayakta ve 50'nin üzerinde ülkeyi MANDA yapmış, 25 ülkede ise İngiltere Kraliçesi'nin fotoğrafını RESMİ PARAya basmış durumda, dünyayı soymaya devam ediyor.
    Çocukluktan itibaren bilinçsiz sevgi patlamasına maruz kalanlar büyüdüklerinde aynı ilgi ve alakayı tüm çevrelerinden bekledikleri gibi dünyanın merkezinin kendileri olduğu düşüncesine kapılırlar. Kendileri herkesten üstün, başkaları ise onların gözünde eziktir.
    KARUN olmak...
    Karun olmanin milliyetciligi yok,herkes bundan nasibini alir..mesele karsindaki elin kartlarini okumak ve taarruza gecmek..
    Hicbir millet bu karunlikta emin degil,sadece bize degil,bir almana bile oynanabilir..
    Konu Memoli1976x tarafından (14 Ağustos 2018 Saat 19:12 ) değiştirilmiştir.

9. webci üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Ben olsam askerlik parasını yatırmadan geçene mavi kart bile vermem.

Ettiği Teşekkür
    1,736
    Alıntı xedox Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aga senin yorumlarina dikkat ettimde, ne zaman Türkiye, Türkiye devleti yada Türkler söz konusu olsa hemen negatif karsit görüs belirtiyorsun.
    Negatif görüs baska, elestiri bambaska bir sey. Negatif deyince bu daha cok "Icimizdeki vatan hainleri" iftirasinin yumusatilmis halini andiriyor. Ya da elestirene karsi kullanilan: "Türkiye´yi ya da Türkleri kötülemek" gibi diger bir iftirayi animsatiyor.

Milliyetci görünüp, milliyetci laflar etmekle ülkenin sevilemeyeceginin en güzel örnegini devlet yetkililerinin takipcilerinden belli bir kesimin devlet yetkililerinin sosyal medya hesaplarinda agirlikli sekilde "Bedelli isteyenlere cözüm" diye yalvarmalarinda görebiliyoruz. Büyük laflar edip de misal Mehmetcik vakfindan ya da TSK Dayanışma Vakfından bahsedince adam adini bile daha önce hic duymadigini hemen belli ediyor.

Vatan sever görünmekle, vatan icin sessizce bir seyler yapmak bayagi farkli olaylar. Lafla peynir ekmek gemisi yürümüyor.

Yorumlarim sana negatif geldiyse sen bana yanlis olan tarafini belirt üzerinde konusalim.
    En son burada "Dünya Türkiye ile sinirli degil, her yeri gezip görmek lazim" demisim. Bu simdi Türkiye´yi kötülemek mi oluyor? Benim dünya görüsüm zaten bu, ne irkcilik yaparim, ne de dincilik satarim, en basta karsimdaki kisinin insan olup olmadigina bakarim.

12. 6 kişi mxm üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    922
    Negatif görüs baska, elestiri bambaska bir sey. Negatif deyince bu daha cok "Icimizdeki vatan hainleri" iftirasinin yumusatilmis halini andiriyor. Ya da elestirene karsi kullanilan: "Türkiye´yi ya da Türkleri kötülemek" gibi diger bir iftirayi animsatiyor.

Milliyetci görünüp, milliyetci laflar etmekle ülkenin sevilemeyeceginin en güzel örnegini devlet yetkililerinin takipcilerinden belli bir kesimin devlet yetkililerinin sosyal medya hesaplarinda agirlikli sekilde "Bedelli isteyenlere cözüm" diye yalvarmalarinda görebiliyoruz. Büyük laflar edip de misal Mehmetcik vakfindan ya da TSK Dayanışma Vakfından bahsedince adam adini bile daha önce hic duymadigini hemen belli ediyor.

Vatan sever görünmekle, vatan icin sessizce bir seyler yapmak bayagi farkli olaylar. Lafla peynir ekmek gemisi yürümüyor.

Yorumlarim sana negatif geldiyse sen bana yanlis olan tarafini belirt üzerinde konusalim.
    En son burada "Dünya Türkiye ile sinirli degil, her yeri gezip görmek lazim" demisim. Bu simdi Türkiye´yi kötülemek mi oluyor? Benim dünya görüsüm zaten bu, ne irkcilik yaparim, ne de dincilik satarim, en basta karsimdaki kisinin insan olup olmadigina bakarim.
    Senin agzin cok laf kalabalikligi yapiyor seni bir sekilde sevmedim. Hem sen benim veya bir baskasininin su yazismalarindan insan olup olmadigini anlayamazsin, ki, hakkimda karar verebilesin. Buda benim son yorumum senle tartismayacagim.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Arkadaşlar, sakin olalım. 150000 kere söylemişimdir. Sinirlenmeden niye sohbet etmesini beceremiyorsunuz? Sinirlenince ne oluyor? İnsanın elinde değil demeyin. O yalan sinirlenmemek elde olan birşey.

Herkes için yazıyorum.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (15 Ağustos 2018 Saat 11:03 ) değiştirilmiştir.

Moderator Prens-66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    1,182 mesaja 2,788 teşekkür aldı
    Bir bütünlüğü eleştirmek farklı ve demokrasinin yapısıdır, tek şahsiyeti eleştirmek bambaşka olaydır.

Eleştiri yaparsan tetikte olacaksın, her an eleştiri alırsın bu'da yapımızda vardır ve olmalı.

Tartışma iyidir bilene, tartışmayı bilmeyenler sadece işine yarayanları ile avunur.

Sakin ve Seviyeli tartışmaya kimse karşı çıkmaz!

Ve Lütfen, 'HAİN' yazılarını Board'daki Konularda kullanmayalım, hoş bir görüntü ve hissiyat bırakmıyor..

16. 4 kişi Prens-66 üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    1,736
    Alıntı xedox Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hem sen benim veya bir baskasininin su yazismalarindan insan olup olmadigini anlayamazsin, ki, hakkimda karar verebilesin.
    Senin insan olamayacaginin imasini dahi yapmadim arkadasim, neden alindin anlayamadim. Eminim ki sen de bizim gibi ülkeni seviyor ve kendine dert ediyorsun yoksa burada yazilanlar umurunda dahi olmazdi.

Ben kisaca fikrimi söyle aktarayim: Biz temelinde bu tür konulara kafa yorma mecburiyetini hic hak etmedik, bize yarar getirecek bambaska islerle ugrasmamiz gerekirdi ama demek ki bir seylerin yolunda gitmedigini sezinliyoruz ve buna kafa yoruyoruz. Olan da sonucta bize oluyor, mecliste secilenlerin istisnasiz tamaminin zaten tuzu kuru.

Ufak bir örnek olarak Singapur´u incelemenizi öneririm, hangi farklar var, nasil oluyor da bu adamlar bu kadar hizli hemde disa bagimli olmadan ilerleyebiliyorlar cok iyi analize edin ve o an her seyin sebebinin ne oldugunu hemen fark edeceksiniz.

Hepsinin tek bir cevabi var: Üretim ve cari acik farklari, hazineye giren para daima cikandan daha fazla. Her sene 1 dolar artsa dahi yeterli.

18. mxm üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    922
    Senin insan olamayacaginin imasini dahi yapmadim arkadasim, neden alindin anlayamadim. Eminim ki sen de bizim gibi ülkeni seviyor ve kendine dert ediyorsun yoksa burada yazilanlar umurunda dahi olmazdi.

Ben kisaca fikrimi söyle aktarayim: Biz temelinde bu tür konulara kafa yorma mecburiyetini hic hak etmedik, bize yarar getirecek bambaska islerle ugrasmamiz gerekirdi ama demek ki bir seylerin yolunda gitmedigini sezinliyoruz ve buna kafa yoruyoruz. Olan da sonucta bize oluyor, mecliste secilenlerin istisnasiz tamaminin zaten tuzu kuru.

Ufak bir örnek olarak Singapur´u incelemenizi öneririm, hangi farklar var, nasil oluyor da bu adamlar bu kadar hizli hemde disa bagimli olmadan ilerleyebiliyorlar cok iyi analize edin ve o an her seyin sebebinin ne oldugunu hemen fark edeceksiniz.

Hepsinin tek bir cevabi var: Üretim ve cari acik farklari, hazineye giren para daima cikandan daha fazla. Her sene 1 dolar artsa dahi yeterli.
    Bende bilmeden yanlis bir sey konustuysam kusura bakma, alinganligim su an hepimizin hassas olmasindandir. Sana katiliyorum üretimi hepimiz savunuyoruz, atalarimizin bile bunun üzerine bir sözü var hazira dag dayanmaz diye. Evet bir seyler dogru gitmiyor ama bunu sadece kendi Devletimizde aramayalim dis güclerin istedigi zaten bu bizi Devletimize karsi kiskirtmak düsman etmek misirda, libyada, suriyede, irakta oldugu gibi. Hani emperyalistlerin bunlarin halklarina vaad ettigi demokrasi nerede? Birde bizim Singapor'la aramizdaki fark bulundugumuz cografyadan dolayi, bizim cografyamizda hic bir zaman kan ve göz yasi dinmedi, bizi rahat birakmadilar terörden kafamizi kaldiramadik kac defa darbelerle yolumuzu kestiler. Onun icin uyanik olmamiz lazim. Ülkemiz resmen bir savas icerisinde, onun icin hic kimseyi ayirt etmeden AKP lisi CHP lisi hep birlikte olmamiz cok önemli, birbirimizle kavga etmek gibi bir lüksümüz yok, bu Vatana bir sey olursa yarin Allah korusun tarafini tutacagimiz bir parti'yi hatta tartisacagimiz bir platformu bile bulamayiz.
    Selamlar.
    Konu xedox tarafından (15 Ağustos 2018 Saat 14:32 ) değiştirilmiştir.

20. 4 kişi xedox üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    1,736
    Araplar gibi, aramizdan eline silah alip fikrini begenmedigi komsusunu hic kimse vurmaz, bence o konuda tedirginlige gerek yok. Ufak tefek catismalar tabii ki mümkün ancak ic savas gibi bir durum bence Türkiye´de imkansiz.

Gelinen durumun sorumlulari bence bu durumdan cok iyi bir ders almalilar, almadilarsa vay halimize.

22. 3 kişi mxm üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    922
    Araplar gibi, aramizdan eline silah alip fikrini begenmedigi komsusunu hic kimse vurmaz, bence o konuda tedirginlige gerek yok. Ufak tefek catismalar tabii ki mümkün ancak ic savas gibi bir durum bence Türkiye´de imkansiz.

Gelinen durumun sorumlulari bence bu durumdan cok iyi bir ders almalilar, almadilarsa vay halimize.
    Zaten ben onlar ile kendimizi kiyaslamak icin yazmadim, ama olmayacagi anlaminida gelmiyor adamlar o kadar sinsi'ki bizim sinir uclarimizi'da cok iyi biliyorlar. Biz tedbirimizi alalim takdiri yüce Allah'a birakalim.

24. xedox üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Turkiye de niye savas cikmaz,daha once yazdigimi ekleyeyim,artik at kilicla ulke isgal etmek edep disi,asirlar once cok siradan bir durumdu,bugun savas yerine ulkeler nasil isgal edilir bir bakalim;
    Türkiye bu iki ucun neresinde? Türkiye, kendi ekonomik grubundaki diğer ülkeler gibi ara grupta yer alıyor. Bu da şu anlama geliyor: Tıpkı gelişmiş ülke halkları gibi emek sömürüsüne sonuna kadar maruz kalıyorsunuz (iş cinayetleri, uzayan mesai saatleri, iş yerinde kötü muamele) ve devlet bütçeniz yağmalanıyor (yabancı yatırımcıya tanınan teşvikler, Hazine garantili özel sektör yatırımları). Diğer taraftan zayıf ülkelerdeki işgal senaryolarından muafsınız. Ülkenizde askeri darbe (Türkiye), finansal yaptırımlar (Rusya) ya da ticari ambargolar (İran) yaşanabiliyor; fakat asla işgal söz konusu olmuyor. Bu da mevcut durumda neo-liberalizmin sizden istediğini zaten almasından ve işgalin çok maliyetli bazen de imkânsız olmasından kaynaklanıyor...
    İşgal edilemeyecek güçteki ülkelere finansal serbestleşme adı altında sıcak para sızar. Seçim kaygısı yaşayan iktidarlar; kalkınmacı ve yandaş beslemeyen uzun vadeli yatırımlar yerine, sıcak para ile büyüme yolunu tercih ederler. Diğer taraftan gelir grubu yüksek olmayan vatandaşsa genç-yaşlı, kadın-erkek fark etmeden televizyon ve internette gördükleri vasıtasıyla tüketim toplumunun esiri haline gelir. Ülkenin yaşayacağı dış borca dayalı büyümenin ve krediye bağlı tüketimin temelleri atılır...
    Konu webci tarafından (15 Ağustos 2018 Saat 15:41 ) değiştirilmiştir.

26. 3 kişi webci üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Arkadaşlar bir sakin olun.

Ettiği Teşekkür
    922
    Yok ustam sikinti yok, herkes sakin

Moderator Prens-66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    1,182 mesaja 2,788 teşekkür aldı
    Bizler sakiniz, ya sen?

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    İkinci soyismim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)