Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2187 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 85 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Haber: En çok Türkler Alman oldu

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,677
    1,640 mesaja 3,358 teşekkür aldı
    Alıntı Erat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Meclisdeki turk kokenli milletvekillerini almanlar secmiyor herhalde...
    Bizdeki millet vekillerine bak bakalim kac tanesi baska ulke vatandasi,ciller bile amerikan vatandasiydi.
    Benim gorusum hangi ulkede yasiyorsan o ulkenin vatandasligini almalisin.
    Korkmaniza gerek yok,yasadiginiz ulkenin vatandasligini aldiginizda irkiniz degismeyecek.
    Tansu ciller turkuyede amerikan vatandasi olarak amerikaya hizmet etti..
    Sende alman vatandasi olursan almanyaya hizmet etmelisin ki sana vaad edileni yerine getiresin..copcunun turk bakkali isletmecisinin bu ulkede alman vatandasi olmasi hicbir sey ifade etmezken,bir turk vekilinin alman vatandasi olmasi cok sey ifade eder..ben cem ozdemirin bir gram turk kani tasidigindan supheliyim,o kesin domuz etide yiyordur
    Her almanin kafasinda irkciligin yattigini da unutmayalim,en iyi alman komsun bile kafasinda irkcudir,sana kimlik birsey kazandirmaz,diger konulara girmemek ve uzatmamak adina burada kesiyorum..
    Sanki Alman vatandasligina gecince insana madalya veriyorlar. Alman vatandasligin hic bir seye faydasi olmadigi gibi zarari var. Emeklini yatiramiyorsun, Türkiye'den annen babandan mal kalinca daha cok bürokrasi ile ugrasiyorsun.

Alman vatandasliginin neye faydasi var? Yine Türk olarak muamele göreceksin.

Alman vatandasligina gecmek aslinda sahipsiz olmak demek. Türkiye Cumhuriyeti korumasi altindan cikiyorsun. Almanya korumasi altina resmiyette giriyorsun. Ama sadece resmiyette. Icratta sifir. Aslinda Alman vatandasligina gecmek, insani olarak vatandassiz gibi birsey olmus oluyorsun. Örnek mi? Bundan 10 yil önce bir Alman (Marco) Türkiye'de hepise girmisti. Tüm Almanya ayaklanmisti. Türkiye'de Alman vatandasi olan binlerce türk var hapiste. Niye Almanya'da kimse ayaklanmiyor? Cünkü sadece resmiyette Almansin.
    Cem Özdemir gibi vatanı aleyhinde Ermeni soykırım
    Tasarısı hazırlayıp oylayan gibi degil.
    Oy vermek karin doyurmuyor. Alman vatandasi olanlar Almanya'da emekli parasi yetmedigi icin ve Türkiye'den emekli olamadiklari icin cogu aclik sinirinda sürünüyor. Türk vatandasi olan emeklisini yatirip iyi kötü geciniyor.
    Sen Alman ol. Biz Türk kaliriz. Alman vatandasi olunca insani olarak olmasada, hukuki olarak türklügünü yitirmis oluyorsun. Arabayla izine giderken basina bir is gelsin, git Türk konsoloslugundan Alman vatandasi olarak yardim iste bakalim. Dersin, ben gönlümde halen Türküm, bakalim sana Türk konsoloslugu yardim edecekmi. Alman vatandasi olunca türk kimliginizi kaybetmis olmuyorsuz diyerek, kendimizi kandiriyoruz. Türklügümüzü insani olarak gercekten yitirmediysek, ozaman zamaninda 5112 Avro ödememk ne icin Alman vatandasligina gectik? Gönlümüzdeki sözde Türklügünüz sirf 5112 Avro'ya kadarmiydi?
    Alman Vatandasi olmakla Alman olunmuyor.
    Türk Pasaport ilede Türk olunmuyor. Malesef Türkiye bugüne Kadar Yurtdisinda
    olan Gurbetcilere üvey evlat gibi davrandi. Hakimizi aramadi..cogu ülkeler
    Almanya ile cifte Vatandaslik tanidi. Sadece türkiye olarak hep kosullara bagli kaldik.
    Konu webci tarafından (24 Mayıs 2018 Saat 23:59 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 22 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 22 misafir)