Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Rammstein, zaten dedigin gibi. Cogumuz kizdigi su, adam forumda vatan millet sakarya diye ölüyor, ama baktinmi bir kac bin Euro icin vatandasligini degistirmis. Yada daha sert tabir ile satmis. Birsey dedinmide, laf hazir. Önemli olan kimligin degil gönlün. Ne hikmetse gönlü cüzdana varinca bitiyor.

Geciyorsa adam gibi desin askerlik parasindan kacdim. Ama bunu demiyor. Askerlikten kacmayandan dahada kendini milliyetci saniyor.

Olay bu. Yoksa kim nereye gecerse gecsin tabiki.
O kisi kendi yaptigindan kendisi utanmiyor ki. Aslinda oyle kisilerin kendilerini savunmasinda ki amac; kendi yanlislarini hatalarini veya pismanliklarini bastirmak. O da gayet iyi biliyor yaptiginin yanlis oldugunu.

Ben kendi adima; sizin soylediginiz tipteki insanlara cevap bile vermiyorum, soru bile sormuyorum, kahvede oturup 1 bardak cay bile icmiyorum. Kisacasi insan yerine bile koymuyorum.

Ama bizim toplumda bir yargi var, kisinin kotu bir insan oldugunu bile bile ; "aman idare edeyim, gun gelir isim duser" veya "bana kotulugu yok nasilsa idare edeyim" diyip, o insanla konusup arkadasligi surduruyorlar.