Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2167 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 85 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Haber: En çok Türkler Alman oldu

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı

Haber: En çok Türkler Alman oldu

Geçtiğimiz yıl Alman vatandaşı olan yabancılar arasında Türk vatandaşları 14,984 kişiyle birinci oldu.

FRANKFURT - Federal İstatistik Enstitüsü'nün açıkladığı rakamlara göre, geçtiğimiz yıl Alman vatandaşı olan yabancıların sayısı 112 bin oldu. Önceki yıla göre 1800 kişi ve yüzde 1,7 artış gösteren Alman vatandaşı olanlar, 2013 yılından bu yana en yüksek düzeyde gerçekleşti.

Türkler birinci sırada

Türk vatandaşları Alman vatandaşlığına geçenler arasında 14,984 ile birinci sırada yer alırken, 7493 kişiyle ikinci sırada yer alan İngilizleri neredeyse ikiye katladılar. Polonyalıların ikinci, İtalyanların üçüncü ve Romanyalıların da dördüncü sırada yer aldığı listede, İngiliz vatandaşlarının gösterdiği artış, Brexit etkisi olarak yorumlandı.

Alman vatandaşı olan İngilizlerin sayısı önceki yıla göre yüzde 162 oranında yükseldi. Söz konusu oran 2015-2016 yılları arasında zaten 4 katına çıkmıştı.

Kaynak: https://www.arti49.com/en-cok-turkle...u-1182602h.htm

2. 5 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Türkler gene bayrağı kaptırmadı yani keşke her konuda böyle olsaydı

Vatandaş olmakda sebep nedir diyede bir araştırma yapsalar neler çıkıcak

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Nedenler:

1. Konsolosluğa kim gidecek

2. Niye 1000 Euro askerliğe vereyim

3. Önemli olan kimliğim değil kalbimin hissi

4. Alman vatandaşı olunca çok avantajım var (Neyse bu avantajlar merak ediyorum)

6. 3 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye Erat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    368
    4 mesaja 8 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nedenler:

1. Konsolosluğa kim gidecek

2. Niye 1000 Euro askerliğe vereyim

3. Önemli olan kimliğim değil kalbimin hissi

4. Alman vatandaşı olunca çok avantajım var (Neyse bu avantajlar merak ediyorum)
    Meclisdeki turk kokenli milletvekillerini almanlar secmiyor herhalde...
    Bizdeki millet vekillerine bak bakalim kac tanesi baska ulke vatandasi,ciller bile amerikan vatandasiydi.
    Benim gorusum hangi ulkede yasiyorsan o ulkenin vatandasligini almalisin.
    Korkmaniza gerek yok,yasadiginiz ulkenin vatandasligini aldiginizda irkiniz degismeyecek.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Alıntı Erat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uyuyorsun. Bunlar Türk kökenlimi saniyorsun? Bunlar Türkiye düsmani. Acta bak Cem Özdemir, Sevim Dagdelen kime hizmet ediyor. Hepsi terör örgütüne üyeler. Bunuda zatan saklamiyorlar. Resimlerini sunardim burada ama yasak.

Bizdeki millet vekillerine bak bakalim kac tanesi baska ulke vatandasi,ciller bile amerikan vatandasiydi.
    Kardesim onlar cifte vatandas. Yukardaki konuda ise insanlar vatandas degil artik.

Görüsüne saygi duyarim. Ama neden? Sana ne faydasi var? Yukardaki haydutlara oy vermek icin mi?

Korkmaniza gerek yok,yasadiginiz ulkenin vatandasligini aldiginizda irkiniz degismeyecek.
    Hemde korkulacak cok sey var. Alman vatandasi ol, sen ikinci sinif Alman vatandasisin. Seni ancak irkini terk edersen bir mevkiye getirler. Irkini terk etmezsen, en fazla süper marketde müdür olursun. O kadar Türk var Almanya'da okumus, hic birine yüksek mevkide görev vermiyorlar. Ancak yukardaki huysuzlar gibi irkini terk edersen veriyorlar.

Gecen gün gördük Mesut Özil ve Ilkay Gündoganda. Bir dakikada nasil irkci oldular. Aninda sattilar ikisinide.

Ayricada Türk vatandasligindan ciktigin icin, Türkiye'nin vatandasi degilsin artik. Hukuki olarak seni korumaya mecbur degil.

Her zaman derim, Alman vatandasligina gecen Türklerin cogu aslinda sahipsizdir. Almanlar sahip cikmiyor, Türkiye'de hakli olarak sahip cikmiyor.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (24 Mayıs 2018 Saat 23:34 ) değiştirilmiştir.

9. 10 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Tansu ciller turkuyede amerikan vatandasi olarak amerikaya hizmet etti..
    Sende alman vatandasi olursan almanyaya hizmet etmelisin ki sana vaad edileni yerine getiresin..copcunun turk bakkali isletmecisinin bu ulkede alman vatandasi olmasi hicbir sey ifade etmezken,bir turk vekilinin alman vatandasi olmasi cok sey ifade eder..ben cem ozdemirin bir gram turk kani tasidigindan supheliyim,o kesin domuz etide yiyordur
    Her almanin kafasinda irkciligin yattigini da unutmayalim,en iyi alman komsun bile kafasinda irkcudir,sana kimlik birsey kazandirmaz,diger konulara girmemek ve uzatmamak adina burada kesiyorum..
    Sanki Alman vatandasligina gecince insana madalya veriyorlar. Alman vatandasligin hic bir seye faydasi olmadigi gibi zarari var. Emeklini yatiramiyorsun, Türkiye'den annen babandan mal kalinca daha cok bürokrasi ile ugrasiyorsun.

Alman vatandasliginin neye faydasi var? Yine Türk olarak muamele göreceksin.

Alman vatandasligina gecmek aslinda sahipsiz olmak demek. Türkiye Cumhuriyeti korumasi altindan cikiyorsun. Almanya korumasi altina resmiyette giriyorsun. Ama sadece resmiyette. Icratta sifir. Aslinda Alman vatandasligina gecmek, insani olarak vatandassiz gibi birsey olmus oluyorsun. Örnek mi? Bundan 10 yil önce bir Alman (Marco) Türkiye'de hepise girmisti. Tüm Almanya ayaklanmisti. Türkiye'de Alman vatandasi olan binlerce türk var hapiste. Niye Almanya'da kimse ayaklanmiyor? Cünkü sadece resmiyette Almansin.
    Cem Özdemir gibi vatanı aleyhinde Ermeni soykırım
    Tasarısı hazırlayıp oylayan gibi degil.
    Oy vermek karin doyurmuyor. Alman vatandasi olanlar Almanya'da emekli parasi yetmedigi icin ve Türkiye'den emekli olamadiklari icin cogu aclik sinirinda sürünüyor. Türk vatandasi olan emeklisini yatirip iyi kötü geciniyor.
    Sen Alman ol. Biz Türk kaliriz. Alman vatandasi olunca insani olarak olmasada, hukuki olarak türklügünü yitirmis oluyorsun. Arabayla izine giderken basina bir is gelsin, git Türk konsoloslugundan Alman vatandasi olarak yardim iste bakalim. Dersin, ben gönlümde halen Türküm, bakalim sana Türk konsoloslugu yardim edecekmi. Alman vatandasi olunca türk kimliginizi kaybetmis olmuyorsuz diyerek, kendimizi kandiriyoruz. Türklügümüzü insani olarak gercekten yitirmediysek, ozaman zamaninda 5112 Avro ödememk ne icin Alman vatandasligina gectik? Gönlümüzdeki sözde Türklügünüz sirf 5112 Avro'ya kadarmiydi?
    Alman Vatandasi olmakla Alman olunmuyor.
    Türk Pasaport ilede Türk olunmuyor. Malesef Türkiye bugüne Kadar Yurtdisinda
    olan Gurbetcilere üvey evlat gibi davrandi. Hakimizi aramadi..cogu ülkeler
    Almanya ile cifte Vatandaslik tanidi. Sadece türkiye olarak hep kosullara bagli kaldik.
    Konu webci tarafından (24 Mayıs 2018 Saat 23:59 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye selo58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    248
    121 mesaja 329 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uyuyorsun. Bunlar Türk kökenlimi saniyorsun? Bunlar Türkiye düsmani. Acta bak Cem Özdemir, Sevim Dagdelen kime hizmet ediyor. Hepsi terör örgütüne üyeler. Bunuda zatan saklamiyorlar. Resimlerini sunardim burada ama yasak.

Kardesim onlar cifte vatandas. Yukardaki konuda ise insanlar vatandas degil artik.

Görüsüne saygi duyarim. Ama neden? Sana ne faydasi var? Yukardaki haydutlara oy vermek icin mi?

Hemde korkulacak cok sey var. Alman vatandasi ol, sen ikinci sinif Alman vatandasisin. Seni ancak irkini terk edersen bir mevkiye getirler. Irkini terk etmezsen, en fazla süper marketde müdür olursun. O kadar Türk var Almanya'da okumus, hic birine yüksek mevkide görev vermiyorlar. Ancak yukardaki huysuzlar gibi irkini terk edersen veriyorlar.

Gecen gün gördük Mesut Özil ve Ilkay Gündoganda. Bir dakikada nasil irkci oldular. Aninda sattilar ikisinide.

Ayricada Türk vatandasligindan ciktigin icin, Türkiye'nin vatandasi degilsin artik. Hukuki olarak seni korumaya mecbur degil.

Her zaman derim, Alman vatandasligina gecen Türklerin cogu aslinda sahipsizdir. Almanlar sahip cikmiyor, Türkiye'de hakli olarak sahip cikmiyor.
    Bütün söylediklerine katiliyorum.tesbitler cok dogru hele türk görünümlü alman miletvekilleri icin söylediklerin cok dogru.sözlerini böyle acik yazdigin icin tebik ederim.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Cumhurbaskani Bosnada dediki Alman vatandasi olun olay bitti

Tecrübeli Üye Impostor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,581
    110 mesaja 150 teşekkür aldı
    Alıntı moralist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cumhurbaskani Bosnada dediki Alman vatandasi olun olay bitti
    ama bize alman partilerine oy vermeyin demisti kendisi...

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Keser döner sap döner, gün gelir hesap döner...

Bugün size başka ülke vatandaşlığına geçin diyen zat, yerinde ebedi değildir ( unutmamak lazım )

Zaten doğru düzgün düşünceli ileri görüşlü bir insan bunu kendi vatandaşına dememesi lazım ( neden mi ? )

Onun söyledikleri ancak kendi devrinde geçerli, ya kendinden sonrakileride düşünerek mi insanlara vatandaşlığa geçin diyor ? hiç sanmam....

Şu an için yabancı vatandaşlığa geçenlere çok iyi davranıyorlar mavi kartıydı falan yani baya iyi, bu böyle devam edicek mi ? hiç sanmam...

Bir gün biri geçicek başa kan kusturacak, hangi akılla kendi ülke vatandaşlığınızı red edersiniz diyecek ..

Hangi ülke vatandaşıysanız bizimle işiniz yok diyecek ve bir ton kanun değişikliğine gidecek. Fena bir şekilde dışlanıcaklar..

Bunlar hayal olmaz böyle şeyler diyenler varsa Türkiye Devletini hala tanıyamamıştır..Merak edenler

Bence biraz tarihi karıştırsın T.C Devletinin başından geçenler başa geçenler yapılanlar hiçde masum değil...

15. 2 kişi OrLoW üyemize teşekkür etti:

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    523 mesaja 1,099 teşekkür aldı
    "En cok Türkler Alman oldu" basligina katilmiyorum, Alman vatandasi oldu denmeliydi ikisi arasinda daglar kadar fark var ben hicbir Türk`ün Alman olduguna inanmiyorum mantigada aykiri zaten. Kisi kendi düsüncesi dogrultusunda bazi haklardan yararlanmak icin vatandasligi aldi diye irkini degisme sansina sahip degildir neysen o olarak kalirsin.

Ayrica politikacilarin verdigi gazla böyle bir karar almaninda ne vahim sonuclar dogurdugunu gecmiste yasamadikmi gecin vatandasliga her türlü haklariniz korunup bu bilgi kimseyle paylasilmayacak devlet güvencesinde kalacak diyenlerin nasil satisina gelindigide unutulmus olmaliki yine politikacilarin vatandasliga gecin cagrisini ciddiye alanlari görüyorum. Böyle önemli bir karar birilerinin gaziyla alinmaz kendi menfaatlerine uygunsa alinir.

Lütfen Forumda huzuru korumak adina iyi kötü siyasetci adi verip konuyu siyasi propagandaya dogru cekmeyelim zaten herkes kücük bir kivilcimla gaza gelip daha frenleyemiyor kendini :-)

17. 3 kişi hekimoglu üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,734 teşekkür aldı
    bence hiç kimse bir zat teşvik ettiği Alman Vatandaşlığına geçmedi

Benim göruşüm zaten geçenlerin %95 i 5110€ askerlik parasını vermemek için Alman Vatandaşlığına geçti

geriye kalan % 5 ise iş veya diğer nedenlerle

yok şu şöyle söylemiş bu söylemis bunların hepsi sudan bahane

Ben 40 senedir Almanya dayım Alman Ausweiss ına hiçte gerek duymadım ..

Hatta Havaalanında Gümrük Polisi niye almadın diye bana sordu bende gerek yok dedim

Bu Almanlar çok ucuz insanlar iki saniyede yere göğe sığdıramadıkları Mesut u bile sattılar ...

2 gün önce yabancı dostu dediğimiz SPD politakacı bile Facebook tan ikisine 2 Zigenf...er diye mesaj attı ..

Ben Mesut un yerinde olsam alın Pasaportunuzu münasip bir yerinize sokun derim bir daha Alman Milli Takımı için sahaya çıkmazdım

yani bunların sağcısıda solcusuda aynı fikirde

25 sene önce 8 kişiyi Solingen de ve Mölln de yakanlarla NSU davasında 9 kişiyi katleden zihniyet aynı zihniyet

Yıllardan beri komik bir mahkeme sürüp gidiyor tanıklar ölüyor deliller yok ediliyor siliniyor

Bu olaylar Türkiye de olsa siz çıkan gürültüye bakın ... Aylarca bir Deniz Yücel komedisi oynadılar adam serbest kalınca arkasından bastılar küfürü ..

Yabancı düşmanlığı adamların kanında var

Cebimde Alman Pasaportu olsa nolacak üstünde Hasan Ali Veli yazdıkça hala Yabancısın
    Konu hOrOz tarafından (25 Mayıs 2018 Saat 15:33 ) değiştirilmiştir.

19. 6 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Cumhurbaşkanı tabiki geçin der. Türk devletin hukuki sorumluluğundan çıkıyorsun üste ama Türk devleti için devam propaganda yapıyorsun. Örnek mesela Mavi Kartlılar. Alman vatandaşı olduğun süreyi borçlandırmıyorlar.

Eski boardda 5112 Euro vermemek için eleştirmiştim. Ceza bile yedik. Neymiş, kalbi önemliymiş insanın. Kalbin demekki sırf 5112 Euro'luk deyince alınanlar çok olmuştu.

21. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    523 mesaja 1,099 teşekkür aldı
    Yasadigimiz ülkede nerdeyse dünyanin her yerinden yabancilar bulundugu halde yabanci görünenlerin en basinda biz ve bizim kadar olmasada 1-2 baska ülke vatandaslari var, sebep sonuc tartismasi uzun zaman alir. Rahmetli babam oglum, bu ülke tekin bir yer degil her daim 24 saat icinde ülkeyi terk etme hazirligin hep olsun bunlara güven olmaz derdi, ben o gün bugün hazirim cocuklarimada anlatiyorum sizlerede hazir olmanizi tavsiye ederim.

Bunu anlamak icin 2. dünya savasi sirasinda yasanilanlari okuyup anlamak gerekir. Bence tüm dünyanin basina büyük bela acan bu zihniyetin nasil is basina geldigini neler yaptigini bastan sona okumali her birey ayni oyun zaman zaman degisik zaman yerlerde oynanmaya calisiliyor. Bircok alman tanidigim var diyorum asla ne arkadasim ne dostum diyemiyorum.

23. 2 kişi hekimoglu üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Yabancı görünen tek bizim olmamız normal. Yabancı görünmeyen milletlere bir bak. Hepsi cingen cabbar. Hepsi ülkesine sırtını cevirmiş. Onlarda zaten öyle yabancı istiyor. İstedikleri gibi kullansınlar diye.

Burada ilk kez açıklıyorum, internetde bile bu bilgi yok düzgün bir şekilde, Almanya Filipler ve Vietnam ile sosyal güvenlik anlaşması pazarlığı yapıyor. Kimsenin sesi çıkmıyor şuanda. İşci anlaşması bitsin, bir kaç yıl sonra burda Pflege ucuza çalıştıracak kadınarı getirecekler. Boarddan kovulmazsak o gün konuşuruz burda.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (25 Mayıs 2018 Saat 18:04 ) değiştirilmiştir.

25. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    5
    7 mesaja 14 teşekkür aldı
    Madem Alman olmak istiyorsunuz, Türk Vatandasliginizi terk ediyorsunuz o zaman adam olun Alman ismi ve soy adi alin, neden yarim is yapiyorsunuz??

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    17
    20 mesaja 32 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence hiç kimse bir zat teşvik ettiği Alman Vatandaşlığına geçmedi

Benim göruşüm zaten geçenlerin %95 i 5110€ askerlik parasını vermemek için Alman Vatandaşlığına geçti

geriye kalan % 5 ise iş veya diğer nedenlerle

yok şu şöyle söylemiş bu söylemis bunların hepsi sudan bahane

Ben 40 senedir Almanya dayım Alman Ausweiss ına hiçte gerek duymadım ..

Hatta Havaalanında Gümrük Polisi niye almadın diye bana sordu bende gerek yok dedim

Bu Almanlar çok ucuz insanlar iki saniyede yere göğe sığdıramadıkları Mesut u bile sattılar ...

2 gün önce yabancı dostu dediğimiz SPD politakacı bile Facebook tan ikisine 2 Zigenf...er diye mesaj attı ..

Ben Mesut un yerinde olsam alın Pasaportunuzu münasip bir yerinize sokun derim bir daha Alman Milli Takımı için sahaya çıkmazdım

yani bunların sağcısıda solcusuda aynı fikirde

25 sene önce 8 kişiyi Solingen de ve Mölln de yakanlarla NSU davasında 9 kişiyi katleden zihniyet aynı zihniyet

Yıllardan beri komik bir mahkeme sürüp gidiyor tanıklar ölüyor deliller yok ediliyor siliniyor

Bu olaylar Türkiye de olsa siz çıkan gürültüye bakın ... Aylarca bir Deniz Yücel komedisi oynadılar adam serbest kalınca arkasından bastılar küfürü ..

Yabancı düşmanlığı adamların kanında var

Cebimde Alman Pasaportu olsa nolacak üstünde Hasan Ali Veli yazdıkça hala Yabancısın
    Helal sana inan yazdiklarin dogru.
    Bende 40 senedir burda yasiyorum ama bunlara asla güvenmedim ,korktugum cocuklarimiz okulda durmadan beginlerini yikiyorlar
    Acikca ben buranin sonunu hic iyi görmüyorum

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Türkler alman vatandasligina gecince sadece Türk adaylara mi oy atiyorlar? Veya öyle bir mecburiyet mi var? Mantiksizlik rekoru kiran bir varsayim.
    Ben 3 veya 4 kez oy kullandim ama tek bir kez bile Türk adaya oy vermedim, Türk olmasiyla da zaten alakasi dahi yok, begendigim kisiye veririm oyumu, hangi ülkeden geldigine bakmam.

Avataj konusunda ise, Türk pasaportunun tek bir avantaji var o da oy verebilmek, baska da hic bir getirisi yok.Alman vatandasliginda ise Vize olayi kolaylasiyor ve buradaoy hakkin doguyor, baska bir avantajida pek yok, ya da önemli degil.
    Konu mxm tarafından (14 Ağustos 2018 Saat 01:08 ) değiştirilmiştir.

29. 2 kişi mxm üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Ben tam tersi düsünüyorum. Alman vatandasligin eger memur falan olmayacaksan bir faydasi yok.

Bir Türkün Alman vatandaşlığına geçmesi aslında sahipsiz olmak demek. Almanlar seni takmıyor, Türkiyede zaten sorumluluğu kalmıyor.

Ben 5112 Euroyu verdim ve 3 hafta Burdurda yattım. İyikide geçmemişim. Sahipsiz değilim.

Sen kaşın gözün Türk olduğu sürece yabancısın.

Vize olayına gelince. Beni hiç rahatsız etmiyor. Ben yok Amerikaya gezmeye gideyim, yok Dubai'yi gideyim, falan umrumda değil. Sanki birşey var orada. Bir ton para verip millet gezmeye gidiyor.

Daha geçen gün birisi bu forumda Londra'ya gidiyordu gezmeye. Nesi varsa gezilecek. Yağmurda elimde şemsiye ile kilise görmeye gidip sonrada bir kahveye 7 - 8 Euro vermeye çok meraklı insan var.

Türkiye'nin o kadar gezilecek yeri varki ömrün bitiyor sen gez gez bitiremiyorsun. Heryeri cennet olan bir ülkenin vatandaşıyız, turist gibi gezmeye gidiyoruz. Turistleri anlıyorum. Ne yapsın adam ülkesinde doğru dürüst hava yok, yemek kültürü yok. Arayış içindeler. Bizde herşey var. Denize girceksen var, kayak kaycaksan var, paraşut atlayacaksan var kilise göreceksen var, synagog göreceksen var, cay içeceksen var, zeytin yiyeceksen var, tarih eser göreceksen var, alış veriş edeceksen herşey var, doğa sporu yapacaksan var, varda var.

Babam gidenlere hep şunu der: B.k işinin adı var oralarda.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (14 Ağustos 2018 Saat 02:30 ) değiştirilmiştir.

31. 6 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Rammstein - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa
    Ettiği Teşekkür
    68
    93 mesaja 197 teşekkür aldı
    Alıntı Bakirköylü Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Madem Alman olmak istiyorsunuz, Türk Vatandasliginizi terk ediyorsunuz o zaman adam olun Alman ismi ve soy adi alin, neden yarim is yapiyorsunuz??
    Kafa piril piril masallah. Hala milattan oncesini yasiyor.

( not: alman vatandasi falan olmadim).

33. 3 kişi Rammstein üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)