Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2181 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 46 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Malvarlıgı Beyanında bulunmayan aileye 11 ay hapis

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Sistemi istediginiz kadar elestirin, baska kafayla düsünün fark etmiyor. Almanya´da kanun bu ise uyacaksin. Yok o öyle yok bu böyle kivirmaya gerek yok. Bu kanun sadece Türklere karsi degil, herkese ayni calistigina göre ve sistem sapasaglam ayakta olduguna göre ben bir sorun göremiyorum. Adam tek kelime Almanca bilmiyor, Bulgaristandan daha dün gelmis ve is bulmus calisiyor. Almanya´da hic kimse issiz kalmaz, buna imkan yok.

Kendini yetistirmediysen o baska. Hic bir isyeri isine yaramayacak isci almaz, belli bir bilgi birikimin varsa kesin alir. Almanya´da kendini gelistirmek icin her türlü imkan da var.

2. Sponsor Reklam
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    124
    33 mesaja 94 teşekkür aldı
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @emekli kardesim eyvallah..dogrusun,yalniz o bahsettigin koylu takimi bu hareketleri cahilliginden iman zayifligindan yapiyor,,bunun vebali bu insanlari cahil birakanlarin boynuna..
    Yalniz dini acidan herseye eyvallah diyemeyiz..bizler din kardesi olarak birbirlerimizi uyarmakla yukumluyuz..ama velhasil gel gorki yasadigimiz dunyada iyi bir insan olmanin cezasi buyuk..hirsizlik haram yankesicilik almis basini gidiyor,tabi bu kargasada kime ne anlatirsin,bu sebeple herkes haksizliga goz yumup sessizligi yegliyor,ALLAH tan utanmayan kuldan utanircasina gunah isliyor,
    Yani senin koylu yoldan ciktiysa sen ben yoldan cikmayalim,iyi insanlar az bucuk kalsin..
    Gordugun gibi konuyu istemeyerek dagittik..
    ALLAH herkesin gonlune gore versin..
    Saygilar..
    Arkadasim konu hakikatten dagildi ama Mod Arkadaslar müdahele ederler zanedersem,ya ister istemez konu bu hale geldi.

(Yalniz dini acidan herseye eyvallah diyemeyiz..bizler din kardesi olarak birbirlerimizi uyarmakla yukumluyuz). Ah Arkadasim güzel diyorsunda biz hangi devirde Yasiyoruz,bu devirde millet bi acayip gelde anlat.

Carsida birisine selam versen utanmasa nerdeyse selamini almiyacak,kahvede girdiginde selam veriyorsun cogu kisi catina bakiyor,cebinde üc bes kurusu olan havasindan gecilmikyor,sarhoslar psikopatlar covalmis bunlarda cabasi.

Gelde bu adamlari uyaralim,bu adamlar seni dinlemedigi gibi birde dayak yersin böyle bir devirde yasiyoruz artik,kimseye laf anlatilmiyor.

Cikan hafta iki kisi birbirine girdi, benimde merhaba dedigim bi Arkadas ayirmaya kalkti yumrugu o yedi,aradan iki üc gün sonra o sahisin birisi yine kafayi bulmus burun cekmis kimseyi görmüyor kahvede bagirip duruyor,kimsede gik yok.

Arkadasa gülesim geldi ben daha bundan sonra kimsenin isine karismam dedi,cünkü bi yumruk yemisti,yanlis anlasilmasin güldüm dediysem Arkadas komik bi sekil söyledi.

Uzun lafin kisasi,ben bu Arkadasin olayini niye buraya yazdim,yani demek istiyorum ki kimseye birsey denmiyor zaten desende seni dinlemezler.

Hele kahve köselerinde birisine birsey dedigin zaman dayakta atarlar,böyle bi devirde yasiyoruz gelde anlat.

Bence susmak en akilli yöntem,kimsenin isine karisma basinda agrimasin.

4. Emekli üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    1975 de çağdaşlıkdı şuydu buydu derken AGİT içeriğindeki bir ton yükümlülükleri hiç ileriyi düşünmeden basmışlar imzayı..

Umarım mezarında rahat uyuyordur..Bak gece gece gene gerildi sinirlerim

6. OrLoW üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Sah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW Horn-Bad meinberg
    Ettiği Teşekkür
    400
    92 mesaja 148 teşekkür aldı
    Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sistemi istediginiz kadar elestirin, baska kafayla düsünün fark etmiyor. Almanya´da kanun bu ise uyacaksin. Yok o öyle yok bu böyle kivirmaya gerek yok. Bu kanun sadece Türklere karsi degil, herkese ayni calistigina göre ve sistem sapasaglam ayakta olduguna göre ben bir sorun göremiyorum. Adam tek kelime Almanca bilmiyor, Bulgaristandan daha dün gelmis ve is bulmus calisiyor. Almanya´da hic kimse issiz kalmaz, buna imkan yok.

Kendini yetistirmediysen o baska. Hic bir isyeri isine yaramayacak isci almaz, belli bir bilgi birikimin varsa kesin alir. Almanya´da kendini gelistirmek icin her türlü imkan da var.
    Bulgaristandan gelenleri yüzde doksani devletten geciniyor onlar icin sorun olmaz cünkü onlar ayni dinden, kusura bakmayin yine geldi is dine ama bu malesef almanyada böyle, bulgarlar istedigi gibi yasiyorlar calip cirpiyorlar kimsenin onlara bir sey dedigi yok.

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    523 mesaja 1,099 teşekkür aldı
    Arkadaslar konular genelde din ve siyasi tartismalara cekildiginde board kurallari dahilinde müdahale gerektiriyor sizlerden ricam bu konularda daha dikkatli olmanizdir. Hemen her konuda dinimizi ön plana cekip tartisma konusu yapmanin ne anlami var, ayrica tüm dinlerin ortak amaci iyi ahlakli insanlar yetistirmektir hatta din disinda insan olmanin gerektirdigi tartismasiz kurallardan biridir iyi ahlak sahibi olmak.

Lütfen konu hakkinda tecrübe ve düsüncelerimizi din ve siyasi probagandaya cevirmeden paylasmaya calisalim, iyi forumlar.

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Alıntı Sah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    onlar icin sorun olmaz cünkü onlar ayni dinden,

Sanirim en az yarisi Türk ve müslüman.

%90 sosyal yardim biraz abartili olmus, o is o kadar basit ve kolay degil. Hirsizlik vs. konulari ise Almanya´ya dogu tarafindan gelen yabancilarin yani fakir ülke vatandaslarinin hepsinin baslangici böyle, sonradan adam oluyorlar. Yoklugun gözü kör olsun. Bakin Albaner lar bile adam oldular, eskiden nefret edilen bir halkti. Kriminal olanlari elediler, calisana ise dokunmadilar.

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Devlet orta halli kazancı olupta tasarruf yapmayan kişiye zorda kaldığı zaman "ne yaptın o paraları" diye sormadığı sürece benim için az buz parası olupta yinede yardım alan kişilere benim için helaldir.

Dinimiz tabiki haksız kazancı haram kılmıştır. Ama dinimizin kendi içinde adaletli bir sistemi vardır ve o kusursuz adalet sistemin içinde bunu haram kılmıştır. Böyle bir adalet sisteminin devlette olmadığı sürece benim için haram değildir.

Örneğin geliri yıllık 35000 Euromu? Diyecek devlet yıllık 3500 birikim yapacaksın. Ha evdeki nüfusa göre bu rakam ayarlanır.

Zürriyetsiz bir kişi biriktirmeyip keyfine keyif katarken, sonra yardım alırken helal, ama iki çocuklu birisi çocuk parasını artırırken haksız yere para almış oluyor yani? Böyle mantık olmaz.

Zaten çoğu kişi benim gibi düşünüyor. Nedenmi, bankalarda artık kasa bulamıyorsunuz. Kasanın içinde ne var, kimse bilmiyor. Insanlar oraya parayı koyuyor. Yardım alacağı zaman kasanın içinde ne var diye sorduğunde gödtdrmelik iki bilezik gösteriyor o kadar.

2005 yılında her yer kasayken, şimdi boş kasa bulamıyorsunuz.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (10 Mayıs 2018 Saat 12:29 ) değiştirilmiştir.

11. 3 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    8
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya öyle mi? Teyze hanım gitsin tuvalet silsin, giyinmesin, kuşanmasın, eşi altına daha 20 Eurodan pahalı bir ayakkabı almasın, artırsın biriktirsin, sonra sen suçsuz yere işsiz kal, sana paranı ye desinler.

Heidi, Thomas, senede iki kere tatil yapsın, kenera para atmasın kazanırken, her hafta sonu Gasthaus'lada biraları löp löp götürsün, son modell arabaya binsin, sonra ona yazık onun yardıma hakkı var.

Oldu canım. Ben hoca değilim, ama bana göre kul hakkına girmiyor.

Paranın biriktirince ye diye hesap sorsun, parasın biriktirmeyene sormasın?

İkisinede Allah verdi mi? Verdi. Eh şimdi Heide ve Thomas parasını tutmadığı için başkasının parasını yemiyormu? O başka bir kişinin kul katında ona sorma hakkı yok mu, ya sen niye biriktirmedin, benim vergimden yiyorsun.

Sap ile samanı ayırsalar kul hakkına bence girer. Ayırmazsa bence girmez.

Böyle haberleri okuyanda sanarki, Türkiye'de adamın yatlar katları var. Bu Avrupalılara göre 20000 Euro çok para. Haddinden fazlasına olana tamam. Ama bunlara göre 20000 Euro bile çok para.

Elin Alman Devleti, Hollanda devleti, vatandaşın ihbar etmez, bizimkinler eder. Ama yıllarca devletimiz Türkiye'deki paranın vergisini bütce aktarırken diyordu, gel yatır ben kimse söylemem diye. Şimdi eşekin işi bitti, at köpeklerin önüne.
    Ağzına sağlık Kardeşim

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Yanlis hesap bagdatdan goner..arkadaslar basiniza devlet maliye cöktümü kacacak delik aramayin..mal beyaninda bulunun hayatinizi dertlendirip borclandirmayin,maliye susar pusar bir gözü devamli pencereden seni gözetler,sen sanirsin ki birsey olmuyor..cevrem boyleleri ile dolu,feryatlar,figanlar,acgozluluk ve uyaniklikla gelen yan gelirler avukatlara akiyor..
    Biri yer biri bakar kiyamet bundan kopar..
    Saygilar..

Üye Şafak74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    23
    16 mesaja 29 teşekkür aldı
    gece gündüz demeden çalışan bir Insan niye birikim yapar... ileride eğer çalışamaz duruma düşerse kimseye muhtaç olmayayım diye.

Kanunlar da Senin birikimi anlamaz önce birikimini ye sonra bize gel der.

Böyle durumda da Almanya da Sosyal yardıma baş vurmuyacaksın.
    Almanyada yaşıyorsan günlük bulduğunu yiyeceksin

Dört dörtlük olmak için hiçbir şeyin olmayacak, işte ozaman yardım parası verirler.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    6 mesaja 7 teşekkür aldı
    Ya öyle mi? Teyze hanım gitsin tuvalet silsin, giyinmesin, kuşanmasın, eşi altına daha 20 Eurodan pahalı bir ayakkabı almasın, artırsın biriktirsin, sonra sen suçsuz yere işsiz kal, sana paranı ye desinler.

Heidi, Thomas, senede iki kere tatil yapsın, kenera para atmasın kazanırken, her hafta sonu Gasthaus'lada biraları löp löp götürsün, son modell arabaya binsin, sonra ona yazık onun yardıma hakkı var.

İkisinede Allah verdi mi? Verdi. Eh şimdi Heide ve Thomas parasını tutmadığı için başkasının parasını yemiyormu? O başka bir kişinin kul katında ona sorma hakkı yok mu, ya sen niye biriktirmedin, benim vergimden yiyorsun.

Böyle haberleri okuyanda sanarki, Türkiye'de adamın yatlar katları var. Bu Avrupalılara göre 20000 Euro çok para. Haddinden fazlasına olana tamam. Ama bunlara göre 20000 Euro bile çok para.

Elin Alman Devleti, Hollanda devleti, vatandaşın ihbar etmez, bizimkinler eder. Ama yıllarca devletimiz Türkiye'deki paranın vergisini bütce aktarırken diyordu, gel yatır ben kimse söylemem diye. Şimdi eşekin işi bitti, at köpeklerin önüne.
    Olayi yanlis anlamissin bilmiyorum yabanci dilin varmi okuyormusun yazanlari

Kanun var kanun. Mal varligi olan fakirlik yardimi ALAMAZ

Sen parani harcamissin yok ev almissin yatirim yapmissin falan KANUN BUNA BAKMIYOR

MAL VARLIGIN VARSA YARDIM ALAMAZSIN diyor

Sen kanunlara karsi gelerek suc isliyorsun.

Hickimse sana tasarruf yapma parani bankaya koyma demiyor

KANUNU ANLA OKU sonra bi dusun bakalim sucmu degilmi? Bariz suc var ve sen sucluyu savunuyorsun yani kanuna karsi geleni savunuyorsun.

Alıntı Mnrw Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ağzına sağlık Kardeşim
    Bir musluman asla sucluyu kanuna karsi geleni savunmaz

Bizim dinimizde HAK diye bir sey var. Burada bir HAK yeme var. Adam mal varligini saklamis ve kanunlara gore suc islemis cezasini yemis

Sen kalkip sucluyu savunan kisiyi savunuyorsun. Biraz dininizi ogrenin kul hakki ne demek hukuk kanun ogrenin. Resmen aleni sucluyu savunuyorsunuz. Pes

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    126
    33 mesaja 59 teşekkür aldı

çok haklısın kardeşim banada hastalıkdan dolayı iş yeri haksız yere çıkış verdiler 2 yıl sonra bende mecburen sosyal yardım almak için müracaat edeceğiz 30 yıl çalıştım dediğin gibi iki daire aldım birinde oturuyorum izinde bize hak baki olunca çocuklar bize bir şey bırakmadan gittiler demesinler diye o daireleri onlara bırakalım kız çocuğu ne olur ne olmaz şimdi ben ne yapayım o daireleri satıp yesen çocuklara bir şey kalmayacak iki ara mecbur kaldık yaş 58 bu yaştan sonra işe almazlar

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    6 mesaja 7 teşekkür aldı
    Ilginc insanlarsiniz

Resmen suc isleyenleri savunuyorsunuz burada. Ayni kisiler dini imani ahlaki savunuyor sonra.

Ne acaip bir donemden geciyoruz. Kiyamet cok yakin galiba.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Arkadaşlar bu kadar saçma bir şey olabilirmi. Senelerce çalışıp vergimizi veriyoruz. İşsiz kaldığımızda bu yardımı aldığımızdamı haram oluyor. Aynı durumları bende yaşadım. 4 kişilik bir aileye sosyal yardım için 1232 Eu verdiler kirada bu paranın içinde. 850 Eu kira elektrik ve yiyecek bu paranın içindeydi. Acil bir durumdan Türkiyeye gitmem icap etti. Bana söyledikleri laf ne biliyormusunuz. Annende veya babanda ölse izine gidemezsin. Oradaki kadına söylediğim laf sizin paranizida istemiyorum izine gidiyorum oldu. Ama şimdi Bulgar vatandaşlarına her türlü yardımı yapıyorlar. Adamların Bulgaristan da villaları var bura gelip yan gelip yatıyorlar. Bir kaçına tercumanliga gittim o kadar nazik davranıyorlar şaştım kaldım. 3 hafta izin veriyorlar. Adamlar Bulgaristan da bir köyü komple boşaltıp Almanyaya geldiler. Şimdi söyleyin bakalim bu yardımlar vergisini veren bizlere harammi helalim.

19. oguzsinan üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,734 teşekkür aldı
    Alıntı oguzsinan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu kadar saçma bir şey olabilirmi. Senelerce çalışıp vergimizi veriyoruz. İşsiz kaldığımızda bu yardımı aldığımızdamı haram oluyor.
    Aynı durumları bende yaşadım. 4 kişilik bir aileye sosyal yardım için 1232 Eu verdiler kirada bu paranın içinde. 850 Eu kira elektrik ve yiyecek bu paranın içindeydi. Acil bir durumdan Türkiyeye gitmem icap etti.
    Bana söyledikleri laf ne biliyormusunuz. Annende veya babanda ölse izine gidemezsin. Oradaki kadına söylediğim laf sizin paranizida istemiyorum izine gidiyorum oldu.
    Ama şimdi Bulgar vatandaşlarına her türlü yardımı yapıyorlar. Adamların Bulgaristan da villaları var bura gelip yan gelip yatıyorlar.
    Bir kaçına tercumanliga gittim o kadar nazik davranıyorlar şaştım kaldım. 3 hafta izin veriyorlar.
    Adamlar Bulgaristan da bir köyü komple boşaltıp Almanyaya geldiler. Şimdi söyleyin bakalim bu yardımlar vergisini veren bizlere harammi helalim.
    Bulgarların gelmesine bir şey yapamazlar adamlar EU ülkesi oldu.

Yarın Türkiye de EU ülkesi olsa yarı Türkiye Almanya da...

Adamlar Suriyeli ilticacılara kök söktürdüler

Ama Ukrayna lılar gelince herşeyi altın tepside sundular.

Almanya daki çifte yüzlülük ..

Filistinliler ölünce insan değil birkaç kıçı kırık Ukrayna lı yaralanınca ortalığı yangın yerine çeviriyorlar

Bu ülke de biz söz sahibi olmazsak çifte standard böyle devam edecektir

21. 2 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    23
    63 mesaja 108 teşekkür aldı
    Alıntı misterno123 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ilginc insanlarsiniz

Resmen suc isleyenleri savunuyorsunuz burada. Ayni kisiler dini imani ahlaki savunuyor sonra.

Ne acaip bir donemden geciyoruz. Kiyamet cok yakin galiba.
    Kardesim temelinde haklisin. Hepimiz kanunlara uymaya mecburuz. Ama maalesef her kanun dogru bir sekilde yapilmiyor.

Bak ben 1936 Euro ayda bankya taksit ödüyorum. Bende bilirim senede iki kere üc kere gezmelere gitmeyi. Ama niye yapmiyorum? Ileride devlete yük olmayim ve dahada ilerisi coluk cocugumda yük olmasin diye onlara birsey birak. Hem onlar rahat etsin, hem devlet rahat etsin anlaminda. Ama bunu düsünmüyor yeterince devlet.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    6 mesaja 7 teşekkür aldı
    Alıntı oguzsinan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu kadar saçma bir şey olabilirmi. Senelerce çalışıp vergimizi veriyoruz. İşsiz kaldığımızda bu yardımı aldığımızdamı haram oluyor. Aynı durumları bende yaşadım. 4 kişilik bir aileye sosyal yardım için 1232 Eu verdiler kirada bu paranın içinde. 850 Eu kira elektrik ve yiyecek bu paranın içindeydi. Acil bir durumdan Türkiyeye gitmem icap etti. Bana söyledikleri laf ne biliyormusunuz. Annende veya babanda ölse izine gidemezsin. Oradaki kadına söylediğim laf sizin paranizida istemiyorum izine gidiyorum oldu. Ama şimdi Bulgar vatandaşlarına her türlü yardımı yapıyorlar. Adamların Bulgaristan da villaları var bura gelip yan gelip yatıyorlar. Bir kaçına tercumanliga gittim o kadar nazik davranıyorlar şaştım kaldım. 3 hafta izin veriyorlar. Adamlar Bulgaristan da bir köyü komple boşaltıp Almanyaya geldiler. Şimdi söyleyin bakalim bu yardımlar vergisini veren bizlere harammi helalim.
    Bulgaristan bir Avrupa ulkesi. Avrupanin bir parcasi o yuzden Bulgarlar Avrupa vatandasi

Sen bir Turksun 3. dunya ulkesi ici arap dolu hukugun islemedigi demokrasinin sifir oldugu isteyenin 250 bin dolar bastirip pasaportunu aldigi bir ulkesin.

Sen kendinle bir Avrupa vatandasini karsilastiramazsin. Arada dag kadar fark var. Daha iki ulke arasindaki farki bilmeden karsilastirma yapmissin.

Bulgar diye bir sey yok artik onlar Avrupali sen Avrupali degilsin. Sen 3. dunya ayarinda kanunsuz bir ulkenin vatandasisin. Avrupaya hukuga ozgurluge biraz sayginiz olsun.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    78
    124 mesaja 208 teşekkür aldı

neden örnek alınacak okadar insan varken üçkağıtçı tembel ayyaş alkolik Heidi thomas çıkarlar devreye girince örnek olur başka konularda bu insanlar örnek oluyorsa ozaman tamamdir
    Söyle diyeyim zamanında parası olup parayı tutmamış muhtaç kalmış olanlara yardım etmiyormuyuz ben ediyorum ama parayı biriktirmiş eline geçeni harcamamış birinede gidip yardım etmiyorum sen iyi biriktirmişsin helal olsun demiyorum
    Konu choban tarafından (27 Kasım 2023 Saat 08:05 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    126
    33 mesaja 59 teşekkür aldı
    Türkiye de ki tapulu varlıklar bildirmiyor kesin mail yazdım gelen cevap aynen böyle

Otomatik bilgi paylaşımı, ülkelerin karşılıklı olarak ülkelerinde ikamet eden kişilerin ülke dışındaki, yani diğer ülkelerde bulunan finansal hesap bilgilerinin her yıl düzenli olarak vergisel amaçlı kullanılması amacıyla otomatik olarak paylaşılmasıdır. Gayrimenkul bilgilerinin paylaşılması söz konusu değildir.

Bilgilerinize sunar, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı olarak iyi günler dileriz.

26. dadaloglu3865 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    40
    23 mesaja 31 teşekkür aldı
    Alıntı Selam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Degerli kardesim,

Ne gibi destekleme veya bilgilendirme istiyorsun?

En iyi, en doğru ve en hakkı olan bilgiyi istersen ben sana hemen şimdi vereyim:

Kul hakkı yemeyeceksin, doğru ne ise onu söyleyeceksin, haksız gelir etmeyeceksin. Bunları uygulayan varsa kimse para cezasından veya hapisten korkmaz ve geceleri gönül rahatlığı ile başını yastığa koyar ve vicdan rahatlığı ile uyur.
    hee dostum

Hollandali ayda 4 kere yemege gitsin, senede 2 kere tatil yapsin, iyi ayakkabilar alsin, iyi yerden alisveris yapsin ve hollandalilae almanlar aldiden alisveris yapiyorlar diye dalga gecsin

ayse teyze ahmet amca, yedek islere gitsin, disariya 40 yilda bir yemege gitsin ucuz ***yleri satin alsin para biriktirsin ve extranin extrasi vergi versin

yardim almak baska bisi ona bisi demem ama

yardim almayandan, türkiyedeki mallarindan vergi almak adil degil

26 yildir hic yardim almadim hic ama hic bendemi extra vergi verecem

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)