Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2194 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 67 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Festi Ramazan iptal edildi

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    50 kurusluk suyu 2 euroya satiyorlardi iyi oldu

2. 2 kişi moralist üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    523 mesaja 1,099 teşekkür aldı
    @webci kardesim ona ajan olmak demeyelimde artik gettolasmayi birakip kahve köselerinde vaktimizi öldürecegimize kabugumuzdan cikip buradaki sosyal hayatta daha etkin olup cevre edinme bu yollada hakkimizda söylenen yalanlari cürütmeye calisip hakliligimizi kanitlamaliyiz.

@birbey arkadasimizin söyledigi gibi olan bitene seyirci kalip göbegimizi kasiyarak gecirdigimiz zaman hep bizim aleyhimize isledi, simdi bagirip cagirarak ona buna laf atarak degil haklilgimizi kanitlamak durumumuzu simdikindende kötüye götürürüz.

En az 2 yildir sistematik bir sekil tüm medya kuruluslari tarafindan Türkiye karsitligi tüm insanlarin beynine islendi biz ne yaptik, simdiye kadar sergiledigimiz durusumuzdan hic taviz vermedik yani göbegimizi kasimaya gelen tehlikeyi görmezden gelmeye devam ettik, ayni hatalar kendi ülkemizdede yapildigindan geldigimiz yer ortada orasi siyasete gireceginden susuyorum.

5. 3 kişi hekimoglu üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    5 mesaja 7 teşekkür aldı
    bu konuyu kapatan yokmu bu is politikaya döküldü bilerek veya bilmeyerek hersey yaziliyor milliyetcilik sifir bla bla bla yeter.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Alıntı hekimoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @webci kardesim ona ajan olmak demeyelimde artik gettolasmayi birakip kahve köselerinde vaktimizi öldürecegimize kabugumuzdan cikip buradaki sosyal hayatta daha etkin olup cevre edinme bu yollada hakkimizda söylenen yalanlari cürütmeye calisip hakliligimizi kanitlamaliyiz.

@birbey arkadasimizin söyledigi gibi olan bitene seyirci kalip göbegimizi kasiyarak gecirdigimiz zaman hep bizim aleyhimize isledi, simdi bagirip cagirarak ona buna laf atarak degil haklilgimizi kanitlamak durumumuzu simdikindende kötüye götürürüz.

En az 2 yildir sistematik bir sekil tüm medya kuruluslari tarafindan Türkiye karsitligi tüm insanlarin beynine islendi biz ne yaptik, simdiye kadar sergiledigimiz durusumuzdan hic taviz vermedik yani göbegimizi kasimaya gelen tehlikeyi görmezden gelmeye devam ettik, ayni hatalar kendi ülkemizdede yapildigindan geldigimiz yer ortada orasi siyasete gireceginden susuyorum.
    Eyvallah..
    https://youtu.be/Ong21E3Wc8Y

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Alıntı 38ince_su38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konuyu kapatan yokmu bu is politikaya döküldü bilerek veya bilmeyerek hersey yaziliyor milliyetcilik sifir bla bla bla yeter.
    Arkadaşım festi ramazanın iptal edildiğine üzüldüysen,

buradaki diğer arkadaşlarda neden kaldırıldığı ve nedenleri üzerine konuşuyorlar anlatabildimmi !

Ben bu konuda ne politikacıya nede yapanına denk gelmedim, herkez kendince gerçek ne ise onu dile getiriyor..

Gidenlerde gayet açık ve net ne gördüklerini nelerle karşılaştıklarını anlatıyorlar..

Bir konu kapattırma merakı aldı başını gidiyor ! ! !

9. 3 kişi OrLoW üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    6
    6 mesaja 7 teşekkür aldı
    Arkadaslar siyaset yada degil sonucda iptal olan bisey var bunu geri getiremeyiz

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    1 mesaja 4 teşekkür aldı
    Başta bizzat kendilerinin terör örgütü olarak ilan ettikleri pkk olmak üzere ne kadar Türkiye karşıtı yapılanma varsa hepsine her türlü kolaylığı sağlayan buna karşın Türk sivil toplum örgütlerine ve siyasilerine çifte standart uygulayan Alman makamlarını kınıyorum.

Terör yandaşları toplanma, gösteri, finans temin etme konusunda hiç bir zorlukla karşılaşmaz iken tamamen barışçıl amaçlı organizasyonların iptal edilmesi müslümanları terörist ilan eden zihniyetin eseridir.

Avrupa'da ve Almanya'da sayıları nüfusun yüzde üçünü beşini geçmeyen Müslümanlar/Türkler toplumun zenginliği olarak görülmelidir, islamofobi ve Türkiye düşmanlığı yasaklanmalıdır ve yahudiler gibi özel koruma altına alınmalıdır.

Fakat bundan daha önce kendi içerimizde birlik olmalıyız, haklarımızı aramalıyız, savunmalıyız. Hans'ın bakış açısıyla ve önyargılarla olaylara yaklaşmak yanlış sonuçlara yol açar.
    Konu hasan.e. tarafından (29 Nisan 2018 Saat 14:08 ) değiştirilmiştir.

12. 4 kişi hasan.e. üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye katze_11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    15
    8 mesaja 9 teşekkür aldı
    Tamamen hasan.e. isimli üye arkadasa katiliyorum

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    Yalniz bilemediginiz bazi konular var isin icinde anlatmak dogru olmaz simdi sunu diyim bu organizasyon bir iki kisinin yapabilecegi bir is degil arkanin güclü olmasi lazim yani arka planda bazi isler dönüyordu

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    hasan.e kendince hakli ama bir Alman kanalinda Camilerde siyasi propagandasi yapiliyor seklinde bir belgesele rastladim gecenlerde hem de onlarca video vardi. Ufacik cocuklarin eline oyuncak silah vermisler hesapta Canakkkale´yi oynuyorlar, ölenler, sehitler, siyasi mesajlar?

Camiler inancin uygulandigi bir yerden baska hic bir sey icin kullanilmamalidir, adamlar müslümanlara degil (binlerce cami yapimina izin verildi) müslümanlik adina baska isler cevirenleri istemiyorlar. Kendi halinde inanan bir insana hic kimse tek laf etmez, bu kadar basit. Yahudiler neden sevilmiyorlar? Inanc adi altinda toplanmis ekonomik bir güc halinde hareket ettiklerinden sevilmiyorlar yoksa Almanya gibi bir ülkede inancin hic bir önemi yok. Fanatik hristiyan orani %25 i gecmez. Din üzerine tartisan Almanlarin yorumlarindan da bunu gayet acik anlayabilirsiniz ama okumazsiniz o ayri. Bu da demek oluyor ki, icinde yasadigimiz toplumu zerre kadar tanimiyoruz.

Terör örgütü elemanlarinin burada barindigi ise dogru ama sadece PKK falan degil, her türlü terör örgütü mensubu Almanya´da, Avrupa´da elini kolunu sallayarak rahat hareket edebiliyor. Umarim siyasi sivrilesen herkesi sinirdisi etmeye baslarlar. Burada arada bir cok sucsuzun da yanacagi kesindir. Ayrica geri gönderilen ülkelerde genelde hukuk ayaklar altinda oldugundan bu da zor bir karar.

16. mxm üyemize teşekkür edenler:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Alıntı 38ince_su38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım sorunlar konuşarak çözeriz. Susarak veya bir birimizi susturarak değil.

Mesela ben şimdi change.org'da bir kampanya başlatsam kaç bin imza toplarız? En fazla 1000 tane. Geriye kalan 2.5 Milyon insanımız ne yapıyor? Sorunda bu işte. Hiçbirsey. Bu forumda 21000 bin üye var. Her evde 4 kişi olsa 84000 kişiyiz. 21000 üyemizden belki sadece 100 tanesi bu forumda birşeyler paylaşıyor. Gerisi ne yapıyor? Gir müzik indir, film indir git. Bu geriye kalan 20900 kişinin içinden her türlü meslek sahibi insanlar var. Elektricisinden tut, aklınıza ne gelirse. Ama dikkat edin, bu forumda bir kişi birşey sorsa, hep aynı kişiler cevap veriyor. Geri kalam 20900 kişi sadece egoist bir şekilde bana ne deyip geçiyor.

Geçen gün bu forumda bir haber paylaştım. İlik aranıyordu. Orada çağrı yaptım, gidin kayıt olun diye. Bir Allah'ın kulu gidip kayıt oldumu? Olmadı. Olsa derdi ben kayıt oldum diye. Çünkü niye? Banane. Ama kendi yavrumuza birşey oldumu herkesden yardım bekliyoruz. Ama sen niye ozaman etmiyorsun?

Ben kayıt oldum. Bir sefer çağırdılar. Tutmadı. Ne kadar bir güzel duyguydu ama. Acaba ben belki bir hayat kurtarabilirmiyim diye. Ama ben buradada desem beleş IPTV var, yada son çıkan sinema filmini yüklesem binlerce koşup olan gelirdi. Yüzlerce teşekkür alırdım. O konuda yanılmıyorsam bir teşekkür bile yoktu. Teşekkür derdinde değilim. Her yerimi teşekkür olsa bana ne.

Yani birbirimize yardim etmiyorsuz. Daha doğru etmek istemiyoruz.

Ben burada bir konu açtım. Nerdeyse asıldım kesildim. Şikayet üstüne şikayet. Bir arkadaşımızda beni vatan haini ilan etti. Sorun değil, etsin, canı sağolsun. Hakkımı yinede helal ediyorum o kardeşimize.

Gelin birlik olalım. Hangi görüşten olursak olalım. Hepimizin sadece bir tane vatanı var. Bir birimizi susturarak şikayet ederek bir şey kazanamayız. Tam tersi onlar kazanır.

Ama ümidim hiç yok. Çünkü bu 20900 kişi bunu okumuyor bile.

Ne zaman bir birimiz ile kavga etmeyi bırakıp, bir birimizi susturmak yerine dinleyip tartışıp bir orta noktayı bulmayı başarabilirsek ozamam ülkemize huzurda gelir ve fest ramazan gibi etkinlikleri kimse kolay kolay iptal etmeye çalışmaz.

Ama başta bizim siyasetcilerimiz buna izin vermiyor. Birbey seninle aynı cizgide değilse, sana o veya bu parti fark etmez, sana Birbeyımi düşmam olarak görmeni gerektiğini söylüyor. Ama bunu daha anlayacak kadar geliştiremedik kendimizi ve geliştirmemizide istemiyorlar. Çünkü oy kaybedebilr partilerimiz.

Bir Alman gazetesini Facebook sayfasında PKKlı bir köpek yorumlarda Türkiye'ye kötülüyordu. Tek başıma mücadele ettim. Bir Allahın kulu, bir Türk arkadaşımız çıkıpta yardım etmedi. Ama yeri geldimi elimize bayrağı alırız, alnımıza hilali bantlar takarız ve röpörtajda "Ben Türkiyem için ölürüz" deriz.

Bu konuya son yorumumdu. Hepinizi Allah'a emanet ediyorum.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (29 Nisan 2018 Saat 19:25 ) değiştirilmiştir.

18. 11 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    Acik konusayim son iki yildir bu Festi Ramazan özür dilerim adeta bir randevu evine dönüsmüstü bizzat nargile cadirinda uygunsuz gencler gördük rezalet idi orasi cok hayirli oldu cok

20. 3 kişi moralist üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    17 mesaja 37 teşekkür aldı
    Evi festival alanina yakin kimse bu festivalleri istemez.Ister Türk olsun ister Alman.Her aksam trafik kaosu yasaniyor.Festivallerde sadece ticarete döndü.Alman izin vermezse yadirgamamak lazim.

22. knylm üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    121
    40 mesaja 82 teşekkür aldı
    Iyi haber,tam pislikdi.kavga dövüs her sey

Üye Daywalker15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya NRW
    Ettiği Teşekkür
    73
    20 mesaja 35 teşekkür aldı
    Iptal olmasi iyi olmus,
    zaten Festi Ramazan anlamini yitirmisti. Ilk yillar cok sahaneydi ama son senelerde Ev satanlardan hali yikamacilardan ivir zivircilardan gecilmiyordu.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    67
    14 mesaja 28 teşekkür aldı
    Arkadaslar benim fikrim kesinlikle RAMAZAN adi altindaki programlara destek verilmemesi bulundugum bölgedeki birkac "FESTI RAMAZAN" programlarina gittim Ramazan haric her türlü pislik var. Bir Caminin Araba parkinda yapilan bu programa günlük yaklasik 1500 kisi geliyordu Camiinin imami disarida 1500 kisi oldugu halde TERAVIH namazini 3-4 kisi ile kiliyordu zavalli hoca dayanamadi 5gün Türkiyeye dönüs yapti.

FESTI RAMAZAN programlarinin DIN ile RAMAZAN ile ORUC ile hicbir bagi yoktur tamamen DUYGUSAL yani PARA kazanmak amacli olan ve müslümanlari kandiran soyan programlar olmaya basladi.

Programi yapanlarin standtlari acanlarin bile bir cogunun RAMAZAN ve ORUC ile alakalari yok bu demek degilki hepsi tutmuyor ORUC tutan da var.

Oruc tutanada tutmayanada saygim var ama ORUC ve RAMAZAN adini kullanarak PARA kazaniyorsa kimse kusura bakmasin hicbir saygim yok...

26. 3 kişi ich üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,145
    165 mesaja 334 teşekkür aldı
    Alıntı ich Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar benim fikrim kesinlikle RAMAZAN adi altindaki programlara destek verilmemesi bulundugum bölgedeki birkac "FESTI RAMAZAN" programlarina gittim Ramazan haric her türlü pislik var. Bir Caminin Araba parkinda yapilan bu programa günlük yaklasik 1500 kisi geliyordu Camiinin imami disarida 1500 kisi oldugu halde TERAVIH namazini 3-4 kisi ile kiliyordu zavalli hoca dayanamadi 5gün Türkiyeye dönüs yapti.

FESTI RAMAZAN programlarinin DIN ile RAMAZAN ile ORUC ile hicbir bagi yoktur tamamen DUYGUSAL yani PARA kazanmak amacli olan ve müslümanlari kandiran soyan programlar olmaya basladi.

Programi yapanlarin standtlari acanlarin bile bir cogunun RAMAZAN ve ORUC ile alakalari yok bu demek degilki hepsi tutmuyor ORUC tutan da var.

Oruc tutanada tutmayanada saygim var ama ORUC ve RAMAZAN adini kullanarak PARA kazaniyorsa kimse kusura bakmasin hicbir saygim yok...
    Doğru diyorsun kardesim. Ama bu her yerde aynı bizde Ramazan ayında iftar veriliyor camimiz de. Yemek için 200 kişinin üzerinde insan geliyor yemekten sonra camide namaz kiliniyor 20 kişi yok imama uyan .... Bu tidip avrupada hep kendi adamı olan kişileri bilgisiz memur kafalı insanları getirdiler bizim başımıza imam diye kendilerine faydaları yok bizlere be faydası olacak bu diyanet in camilerine yardım dahi vermeyin.gidin fakir insanlara yardım edin. Bizim camiye kaç tane hoca geldi. Gelenlerden 2.3 tanesi Allah rızası için çalışıyordu. Diğerleri Nin umurunda degil.camiye cemaat gelmiş gelmemiş. Bizim başımızda bitane berlin ditip atesesi var hep kendi tanıdıkları gönderiyor bizim camiye. Bu memur kafalı imamlari hepsini görevden alınması gerekiyor acilen.

Gesendet von meinem SM-N9005 mit Tapatalk

28. mustafa200222 üyemize teşekkür edenler:
    ich

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Alıntı moralist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Acik konusayim son iki yildir bu Festi Ramazan özür dilerim adeta bir randevu evine dönüsmüstü bizzat nargile cadirinda uygunsuz gencler gördük rezalet idi orasi cok hayirli oldu cok
    Zaten sözde dini bir festivalde günah veya haram olan şeylere izin verilmesi niyetin ticaret olduğunun göstergesi. Ne işi var orda nargelenin.

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Insanlari yolmanin yöntemleri hic degismedi ki.
    Siyaset
    Inanc
    Futbol
    Futbolu örnek alalim. Seyirci birbirine küfür eder, birbiriyle kavga eder ama arada ceplerini kimler doldurur? 3 örnekte de sonuc degismez.

31. mxm üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Para tabiki kazansın. Hiç birimiz bedava çalışmıyoruz. Ama dini değerler rencide etmeyecek şikilde. İnsan gibi herkes standını açsın. Ama nargile ne oluyor? Zaten sigara nargile gibi şeyler günah. Millet mekruh biliyor ama değil. Önceden içinde ne olduğu bilnmediği için öyle deniyordu. Şimdi içinde dinimizce günah olan çok katkı maddesi var. Miğdem varmıyor buraya bunları yazmaya. Bağzı görüyorum camide, adam bilmeyerekde olsa abdestsiz namaz kılıyor. Ağzında sigara koştura kostura cuma namazına geliyor. Ama abdesti kalmadıki. Sigarada Alkolde ve domuzda neler neler. Yüzlerce madde var. Kılmasa daha iyi. Hiç yoktan vakit kaybetmezdi.

Her neyse, Festi Ramazam herkesin yemek yediği, sonra bir güzel dinin programın sunulduğu bir etkinlik olması lazım. Nasıl TRT'de var. İftardan önce ve sonra dini sohbetler olur veya ilahi veya Türk Sanat Müziği çalar.

Ben gitmedim hiç Festi Ramazana, ama anladığım kadarıyla bunun yüce dinimiz ile bir alakası kalmamış.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (01 Mayıs 2018 Saat 11:47 ) değiştirilmiştir.

33. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)