Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2196 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 74 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Haber: Gurbetçilere sosyal yardım incelemesi

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    523 mesaja 1,099 teşekkür aldı
    Hele paylasim bir baslasin, sahtekarliklarin en cok hangi kesim tarafindan yapildigi, önlemini aldigini düsünüpte goygoyculuk yapanlarin bagirislarini hep birlikte duyacagiz.

2. 2 kişi hekimoglu üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    4
    4 mesaja 6 teşekkür aldı
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kimse malin paran mirasin var diye cöreklenmiyor kardesim..
    Beyan edeceksen,konu bu..
    Vatandas yapmiyor ustune ustluk alman devletini kazikliyor ve akilli geciniyor..bunu anlatiyoruz..
    Ve kendi devletine sucluyor,o hakkimi korumadin bu hakkimi korumadin..
    Hakka sahip cikanin hakki gozetilir, ilahi adelet..bukadar basit..
    Bende onu diyorum işte mal yada para miras kalmış bu konular bari dış ülkelere bildirilmesin. Ama ana konu dikkatlerden kaçmasın Türkiyeden emekli maaşı alıp bunun yanında Almanyadan da sosyal maaşı alanlar konu edilmiş haberde. Bana atalarımdan kalan mirasasada kimse kusura bakmasın da onlara kimse elleşmesin yani. ( ha ben örnek verdim ben yukarda bahsedilen konu ile alakası olmayan kişiyim Ne sosyal maaşım var nede yardım ödeneğim.)

Ettiği Teşekkür
    132
    Alıntı elnino Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende onu diyorum işte mal yada para miras kalmış bu konular bari dış ülkelere bildirilmesin. Ama ana konu dikkatlerden kaçmasın Türkiyeden emekli maaşı alıp bunun yanında Almanyadan da sosyal maaşı alanlar konu edilmiş haberde. Bana atalarımdan kalan mirasasada kimse kusura bakmasın da onlara kimse elleşmesin yani. ( ha ben örnek verdim ben yukarda bahsedilen konu ile alakası olmayan kişiyim Ne sosyal maaşım var nede yardım ödeneğim.)
    Arkadasim belki haklisin lakin bunu nasil ayiracaklar, üzerinde mal varligi görünüpte yokmus gibi ölü takliti yapip yasadiklari ülkede sosyal yardim alanlar ayyuka cikacaklar. Peki bu durumda ne olacak mal varligi oldugu icin sosyal yardim hakkini kaybedenler ya yasadiklari ülkede calisacaklar ya mal varliklarini satip onunla gecinecekler yada memlekete geri dönecekler, ödenecek cezalarda cabasi, ekonomiye getirisi götürüsünü anlasmayi imzalayanlar hesaplamislardir.

Yardim almadiklari halde Türkiye de mal varligi olup Türkiye de vergi verenlerin yasadiklari avrupa ülkelerinde cifte vergilendirmeden nasil korunacagida bir muamma. Zaten bircok etkenlerin sebep oldugu ekonomik baskilarin krizi kapiya dayandirdigi zamanda gurbetci paralarinin kaybi ne sekil bir etki yapar zaman gösterecek. Yasanan politik gerginligin bedelini ülkelerinde yasayan Türklere ödetmek isteyen avrupalilara gün dogacak. Hep birlikte alkislayalim.

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Arkadaşlar dini tarafını kenara bırakın. Hukukta dine ve hisse yer yoktur. El-Hamdüllilah tabiki müslümanız, ama hukuka dini sokarsanız işin içine ayrımcılık girer.

Mesut64 dediklerine katılmıyorum. AB hukuku ile alakası yok bunun. Ayrıca olsa bile o kadar AB hukuki varki Türkiye'nin uygulmadığı, hep uygulasa tamam diyeceğim. İşine geliği yerde hükümet uyguluyor, işine gelmediği yerde rest çekiyor. Ya o ya bu. Bir cizgin olsun ozaman.

Ayrıca halen bir şeyi ya okumadınız yada anlamadınız. Hukuken bir devlet kendi vatandaşını başka bir devlete ispiyonlaması suç. Vatandaşlık kanunu gereği vatandaş devletini koruyacak, devlerde vatandaşını. Özellikle bu dış üleklere karşı. Hükümet bunu deliyor.

Çoğunuz burda olsun diyenler, yarın kendi yanacak. Yardım almayanlarda.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (25 Nisan 2018 Saat 15:18 ) değiştirilmiştir.

7. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    132
    @Birbey 3.0 arkadasim bizde fikir alisverisi, istisare kültürü sifirinda altinda oldugundan bircogumuz mecburen taraf oldugumuz siyasilere zeval gelecek endisesiyle konunun derinligini sorumlularin yükümlülüklerini hic dikkate almadan bir tuhaf savunma mekanizmasi gelistirir kendimizi degil bize zarar vermek isteyenleri savunuruz. TIP ta buna galiba caresiz hastalik teshisi koyulur, anlatmaya uyandirmaya calisanlarda havanda su dövmekten baska birsey yapamazlar cünkü kitle sartlanmis anlamak istemiyor yada istedigi gibi anliyor.

9. 6 kişi hekimoglu üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Hekimoğlu, buna cahillik denir. Terör olmadıktan sonra başka kişilerin fikirlerine tahammülümüz olmadığı gibi agresifleşiyoruz. Bunların nedeni eğitim eksikliği. Okulda öğretmen tahammül edemez dayak atarsa, hoca dayak atarsa, baba anne dayak atarsa sonuç işte bu.

Bırak siyasetin başka kişinin fikrine tahammül etmeyi, daha sporda bile yeneni alkışlayamıyoruz. Bir salak sahaya taş atıyor, rakip takım hocasını yaralıyor, başkan çıkıp özür dileyip bir çicek alıp geçmiş olsuna gideçeğine daha üste çıkmaya çalışıyor ve blöf yapıyor diyor. Evet adamın işi yokta kafasını yarmaya meraklı. Bu ne kadat ruh hastası olduğumuzu gösteriyor.

Herşeye karışan devlet büyüğümüz bu adama "kardeşim ne diyorsun sen" diyemiyor. Çünkü ucunda oy kaybetmek var. Ama şurda en küçük başka birşey olsun "Ben çumhurbaşkanıyım karışırım" oluyor.

Bizde mantık şu. Benim fikrim bu. Benim ile aynı fikirde olmayan insan kötü bir insandır. Onunla konuşmamda, oturmamda. İnsanlara kutupara ayırıyoruz.

Almanların çok şeyine haklı olarak kızıyoruz. Ama bunların siyasi ahlakı örnek bir davranış. Hangi görüşten olursa olsun hafif bir söz dalaşı ile kürsüde tartışıyorlar ve sonra herkes kendine yerine oturunca kendini toparlıyor.

Konuya geri dönersek. Ya sen vatandaşını niye satıyorsun? Avrupa Birliğine almayacaklar. Bunu hepimiz biliyoruz. Niye imza atıyorsun? Ya adamlar sizi istemiyoruz diyor, biz halen kıçlarında dolanıyoruz. Ya adamlar senin ülkendeki terörüstü besliyor? Adamlar arasıra bizim ağzımıza bal sürüyor hemen siyasetcilerimiz herşeye imza atıyor. Bu kadar saf olunmazki.

Burda birde herkes tutturmuş. Haksiz yere alan geri ödesin. Konu o değilki. Konu devlet seni ispiyonluyor, seni satıyor. Yıllarca paranı kullandım, şimdi gençliğin zaten çok parası yok, fazla döviz katkısı yok, at gitsin. Konu bu. Allah korusun, yarın bir büyük savaş çıksa, senin o ispiyonlandığın kişiler kendi devleti için gelir savaşırmı? Hayatda savaşmaz. Sen zaten vurmuşsun arkadan bir sefer. Devletin koskoca Cumhurbaşkanı bu konuda hitap edemiyor biz gurbetcilere. Edermi? Etmez tabiki. Çünkü Türkiye'de insanlar demiyecekmi bak bak Merkel ile kavga ediyor ama insanlarımızı satıyor. Aman kimse duymasın mantığı.

Seni savunacağız diye burda Hollanda da elin polisinim iti seni vatandaşını ıstırıyor, gurbetcini dövüyor, senin bakanını kovuyor, sen ne yapıyorsun? Seni savunan o gurbetcileri ispiyonliyorsun. Ya sen benim devletimin reisi değilmişinde beni ıstıran ile birde bilgi paylaşımı yapıyorsun? Tek yaptığın nota vermek. Senin itin yokmu? Senin itinde yanlışlıkla bir Hollandalıyı ıstırsın. Gelmezse gelmesin turist. Para kazanacağız diyede haysiyetimizi mi kaybedelim? Sanki geliyorda para mı harcıyor? Otelde yatıp içip gidiyor. Bir kuruş para bile harcamıyor.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (25 Nisan 2018 Saat 17:59 ) değiştirilmiştir.

11. 3 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    @birbey tamam biz anlamiyoruz da,simdi burda iki pürüz var.. biz de bunu anlatamiyoruz..
    Devlet ispiyonluyor neyi ispiyonluyor??
    Saklanacak ne var??
    Devletin ispiyonlamasi
    Ve
    Ispiyonlananlar
    Ve
    Ispiyonculugun icerigi??
    Tum bunlar sayet vatandas gorevini yerine getirse olusurmuydu??
    Olusmazdi..
    Ozaman ortada bir haksizlik var..
    Devletin ispiyonlamasi
    Ve
    Ispiyonanlarin eylemleri...
    Demekki hangi ulkede olursa olsun devlet ve millet iki tarafli anlasirsa hak ve hukuk gozetirse ucuncu bir devlete ispiyonculuk ihtiyaci kalmaz..

Ettiği Teşekkür
    132
    @webci arkadasim, soruna birde su sekil bakalim; devletimizin zor günlerinde ülke ekonomisine katki olsun diye ülke disinda yasayan gurbetciler cazip tekliflerle özendirilerek birikimlerinin yurtda girisi saglandi su veya bu sekil yatirimlar yapildi kimse Türkiye de illegal yatirim yapmadiki bu imkanlardan hem devlet hem vatandas faydalandi. Vatandasa o sirada size ait özel kisisel bilgiler kimseyle paylasilmayacak güvenceside verildi.

Daha önce verilmis olan güvencelerin tutulmamasi sonucu yasanan magduriyetleri hatirlamamak mümkünmü. Her devlet kendi vatandasinin can ve mal güvenliginden sorumlu oldugu kadar kisisel bilgilerininde saklanmasindan ayni zamanda sorumludur.

Simdi bu yeni durumdan sadece mal varligini saklayarak sosyal yardim alanlar magduriyet yasayip etkilense diyelimki tamam biryerde haksiz yere kazanc saglamislar bedelini ödesinler dedik ya yardim almayip Türkiye deki gelirlerinin vergisini her iki ülkedede ödemek zorunda kalacaklarin durumu ne olacak.

AB uyum yasalari hikayesiyle yapilan bu anlasma ile kendi vatandaslarini avrupa ülkelerinin kucagina atmakmidir yerli ve milli olmak, zaten AB ye girmemizin mümkün olmadigini artik herkes bildigi halde ne karsiligi bu bilgiler yabanci ülkelere verilecektir diye sormak her vatandasin hakkidir diye düsünüyorum. Ayrica ben sahsen bu anlasmanin pek yürürlüge girecegini sanmiyorum ülke ekonomisine getiriden cok zarari dokunabilecek yanlisi yetkililerden beklemiyorum dogrusu.

14. 3 kişi hekimoglu üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Mesut64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    552 mesaja 3,594 teşekkür aldı
    Birbey.3.0 valla senin tastatura acimaya basladim, alev cikiyor tuslardan,
    masallahin var, basladigin zaman bayagi da yol aliyorsun.
    Avrupa Hukuku nedir ne deyildir bilmeden yaziyorsun. Her Avrupa birligi ülkesi birbirlerine
    seffaftir. Bir Fransiz hem fransada hem,de almanya da yardim alamaz. Simdi yapilan da
    ayni Türkiye´nin seffaf olmasi, yok vatandas satmak yok bilmem ne diye yorumlar yazmak
    bence senin görüsünü yansitmiyor tutturmussun bir türkü söyleyip duruyorsun, hemde uzun hava.

Kolay Gelsin!

16. 5 kişi Mesut64 üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Webci arkadaşım burda iki ayrı konu var.

Konu 1: Haksız yere para alan geri ödesin.

Konu 2: Hüküment kendi vatandaşını ispiyonlarmı?

Konu 1'de yüzde yüz haklısın.

Konu 2'de is Konu 1 deki hatayı yapan vatandaşı hükümetin ispiyonlama hakkı varmı yok mu?

Daha öncede dediğim gibi. Vatandaş devlet ilişki hukuki olarak bir ilişki. Biz gurbetciler olarak niye Almanya'da Türkiyemizi? Çünkü insani ve hukuki olarak ülkemiz bağlıyız. Almanya'da Cumhurbaşkanımızı sevmeyen bir gurbetci, ona bir Alman dil uzattığı zaman o bile savunuyor. Doğrusuda bu. Sen o ülkenin vatandaşıysan o devlet büyüğünü kormumaya mecbursun. Çünkü insani ve hukuki olarak bu senin görevin.

Ama aynı zamandada devletde kendi vatandaşına korumaya mecbur dışa karşı. Her ne kadar o vatandaşın öbür bir devlette hata yaptıysada sen onu satamazsın. Çünkü sattığın an karşılıklı güven ilişkin biter. Bu hükümetde biliyor. Boşuna otomatil bilgi paylaşımı 2019'da başlamıyor. Çünkü arada seçim var. Herkes şuanda uyuyor. Birşey olmaz diyor.

Sorun işte bu. Ben Almanya'da suç işledim. Türkiye'ye kaçtım. Alman savcısı beni istese bile devlet iyade edemiyor. Kendisi Almanya'daki suçumdan dolayı beni yargılıyor ama satmıyor.

Devlet vatandaşına sahip çıkmazsa, vatandaşda devlete sahip çıkmaz.

Şimdi gelelim sosyal nedenlere. Her Almanya'da malını bildirmeyen art niyetli değil. Adamın babadan kalma eski yadigae bir ev var. Adamın malı yok normalinde. Tam yardım aldığı sırada babası vefat ediyor. Ne yapsın şimdi bu adam? Uçağa binip öldüm fiyata satsınmı babasının emeğini? Sen babanın malını öldüm fiyata satsan için rahat edermi?

Yada benim iki çocuğum var. Senin yanlış hatırlamıyorsam üç. Allah açılarını göstermesin. Ben şuanda çalışıyorum. Bir gün mürvetini herkes gibi görmek istiyorum. Mürvetini görmek için para lazım. Emek emek zor zar biriktiriyorum. Şimdi hastalandım ve işsiz kaldım. Adamlar adamı emekli etmiyorlar kolay kolay. Şimdi ben ne yapayım? Zor zar biriktirdiğimi yesem, yarın çocuklarıma düğün yapamazsam içim acır. Şimdi ben belki bu parayı saklayınca hukuki olarak suçluyum. Bunu kabul ediyorum. Ama sen hükümet olarak bizim kültürümüzü bilmiyormusun? Niye ispiyonluyorsun beni? Ha Avrupa Birliği buna imza atarsak bizi hemen alacağını garanti etti, o zaman derim devletin ve tüm milletimizin yararına tamam söylesin. Ama ortada bu ispiyonlamanın bir karşılığı yokki.

Birde şunu bilsin herkes. Almanya'da yaşayan Türklerin 99% yardım hakkı yok. Bunu okuyupda şuanda belki söyle düşünen vardır. Benim var çünkü evim yok, bankadada param yok, Türkiyede de hiç birşeyim yok. Ona diyorumki, bey adam düğünde hanıma taktığın altınlarda mı yok? O hiç aklına gelmiyor ama.

Bakın arkadaşlar, burdaki eleştiriler partiler veya kişiler değil. Başka görüşlü bir hükümetde olsa ve aynısını yapsa aynısını yazardım. Benim derdim parti falan değil. Benim için hepsi aynı halt. Ben birinin peşine takılacak kadarda salak değilim. Baştaki kişi kim olursa olsun, iyi yaptığı şeyi alkışlarım, kötü yaptığı şeyi eleştirim. Ancak bizde bir ata sözü vardır. 40 kere adam deli dersen deli olurmuş. Onun hesap 15 senedir sabah akşam beyninizi medya yıkadı. Biliyorum bunu kabullenmek çok zor. Ama bu gerçek. Hergün size birisi derse şu andam iyi öbürü kötü başta inanmazasanız bile, zamanlan biliç altınıza yerleşiyor. Hele birde etrafınızda bir kaç kişi o veya başka bir parti tarafından aklı yîkandıysa, otomatiken onlarda devam yıkıyor.

Tekrar söylüyorum. Ben ne x partinin avukatıyım burada, nede z partisinin karşıtı. Dediğim gibi deli değilim futbol takımı gibi parti tutacak. Medyanın fikirlerinide alırım, aklımdam eler karar veririm. Çoğu kişi bunu yapmıyor. Çogu kişi içeriğe bakmıyor. Sempati üzerinden karar veriyor. Bunlarını niye yazdım. Çünkü hemen hükümet yanlısı ve karşıtı herkes bir tarafa çekilip bir birini bombalıyor. Beyler uyanın. Parti tutmayın futbol takımı gibi.

18. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    122
    20 mesaja 28 teşekkür aldı
    arkadaslar dikkat edelim secim yaklasiyor ..........

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Alıntı Mesut64 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birbey.3.0 valla senin tastatura acimaya basladim, alev cikiyor tuslardan,
    masallahin var, basladigin zaman bayagi da yol aliyorsun.
    Avrupa Hukuku nedir ne deyildir bilmeden yaziyorsun. Her Avrupa birligi ülkesi birbirlerine
    seffaftir. Bir Fransiz hem fransada hem,de almanya da yardim alamaz. Simdi yapilan da
    ayni Türkiye´nin seffaf olmasi, yok vatandas satmak yok bilmem ne diye yorumlar yazmak
    bence senin görüsünü yansitmiyor tutturmussun bir türkü söyleyip duruyorsun, hemde uzun hava.

Kolay Gelsin!
    Mesut hemşerim klavyede sıkıntı yok. Dakikada 1400 karekter yazma hızım var. Bunun eğitimini almasaydık devletde yazdığım sayfalarca yazıyı on yılda bitiremezdik. Bu iş araba kullanmak gibi. Öğrendinmi sürerken düşünmeden herşeyi kendiliğinden yaparsın.

Mesut64 ne Avrupa Birliği? Ya biz girdikmide şeffaf olacağız? Yukarda üşenmeyip yazdığımı okusaydın bunu şimdi tekrarlamaya gerek kalmazdı. Adamlar bizi almayacak. Ayrıca yukardada yazdım gibi, hükümet her Avrupa Birliği kuralını uygulasa lafım yok, derimki devlet böyle dükünüyor. Hükpmet ama işine geldiği yerde yok sayıyor, işine gelince uyguluyor. Bu ne ya?

Ayrıca uzun havada söylerim, türküde. Çokta severim.

Biz hemşeriyiz. Geçen günde sordum cevap vermedin tam olarak hangi köydensin diye.

@kamanlı dostum, biz bunlarıı daha ortada seçim falan yokkende yazdık. Derdimiz burda oy toplamak değil. Yanlışı göstermek. Çogu uyuyor. Daha anlamadı bile bu yasadan dolayı kaç ocakların söneceğini. Zaten hükümet kendi bunu bilidiği için paylaşımı 2019'a atmıştı. Daha önce olsa oy kaybeder. Bu dolaylı yoldan bir itirafdır.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (25 Nisan 2018 Saat 19:35 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    4
    4 mesaja 6 teşekkür aldı
    Şöyle düşününün Ben Almanyada yaşıyorum ve çalışmadan yani iş bulamadığımdan dolayı Alman devletinden sosyal ödenek alayım. Ama bunun yanında Türkiyedeki bankalarda paralarım, emekli maaşım ayrıca evim, arsam vs olsun. Ama ben Almanya devletinden muhtaçlık parası alayım. Peki bu şimdi etikmidir ben bu durumda muhtaç birimiyim ben bu durumda kul hakkı yemiş olmuyormuyum.
    Size şunu söyleyim Hollanda devleti aynı şeyleri Turkiyeden ve Maroc (Fas) lılardanda istedi. Fas Hollandaya rest çekti, bizden vatandaşlarım hakkında zırnık kadar bilgi alamazsın dedi. Hollandada o zaman Hollandada çalışıp Fas ta çocuğu olan Faslıların çocuk parasını keserim dedi. Faslılarda kesersen kes dedi. Hoş Hollanda Çocuğu Türkiyede yaşayan Türklerinde çocuk parasını kesti.
    Velhasılı kelam Bu konu böyle uzar gider arkadaşlar, herkes olaya kendi penceresinden bakar. Kimisi Türkiye devleti vatandaşını nasıl satar der kimiside bu uluslararası hukukta var der. Der de der. Yalnız şunu unutmamak gerekir Türk devleti kendi vatandaşlarının hakkını her zaman savunmak durumundadır.
    Kalın sağlıcakla.......

22. elnino üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Fas kadar olamamisiz.

Milletde parasini ceker Azerbaycan'a yatirir. OECD 1961 kurucu üye olmussuz. Daha bir kere bize genel sekreterlik bile vermisler. Hepsi Fransiz ve Hollandalilar var.

Bu OECD güya devletlerin arasi ekonomik iliskileri gelistirecekmis. Avrupa Birligi varken, Gümrük birligi varken, bu adamlar ne is yapiyor anlamakta güclük cekiyorum. Ye ic yat.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (25 Nisan 2018 Saat 22:43 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fas kadar olamamisiz.

Milletde parasini ceker Azerbaycan'a yatirir. OECD 1961 kurucu üye olmussuz. Daha bir kere bize genel sekreterlik bile vermisler. Hepsi Fransiz ve Hollandalilar var.
    Ferdi tayfurun prangalar sarkisini hepimiz dinledik..bunu simdi birbaska sekilde buraya uyarlasam konu siyasete dalar..fas kadar olamamissak suan turkuyedeki secim kargasasina ve sozum ona ust akli bir okumak gerek..

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    http://t24.com.tr/haber/hukumet-avru...acaklar,526465

Geriye dönük paylasim olmayacak diyorlardi, burda aksisi yaziyor.

https://www.anwalt.de/rechtstipps/in...en_127884.html
    Konu Birbey 3.0 tarafından (25 Nisan 2018 Saat 23:34 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,734 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya arkadaşım ağzı olan konuşuyor hesabı
    geçende de Avusturya yada çifte vatandaşlıkların Avusturya Vatandaşlığından atılacağını yazmışlar çıktı Viyana Büyükeçisi dediki böyle bir olay yok kimseyi atamazlar. Nokta

Bu konuda aynısı... ya kanun teklifi meclisten geçmemiş nelerin paylaşılacak kararı onaylanmamış bir çay kaşığın da fırtına koparıyorlar.
    Aynısını Merkez Bankası olayında da olmuştu
    Gitmişti angutun biri savcılığa herkesi şikayet etmişti sonrada savcılık harekete geçmiş Merkez Bankası bürosunu basmıştı.. Sonra hükümet suçlu olmuştu.
    Yasa çıkmamış ortada hiç bir şey daha yok biri paylaşım başladı yazıyor. Ben bu işte Art niyet görürüm
    Konu hOrOz tarafından (26 Nisan 2018 Saat 01:29 ) değiştirilmiştir.

Üye TOPRAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    190
    47 mesaja 132 teşekkür aldı
    Sıyası ıcerıklı mesajlar yasak olmasına rağmen bu tür yazılar yazılıyor. Ortam geren mesajlara sanırım ihtar vermek gerekir. Herkesin Sıyası görüşü kendine kalsın

Tecrübeli Üye smeilet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    1,493
    392 mesaja 1,004 teşekkür aldı
    Bu tür konularin tartisilmasi, üyelerimizin birbirini kirmasindan,guruplasmasindan ve birbirlerinden uzaklasmasindan baska bir ise yaramaz.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Alıntı TOPRAK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sıyası ıcerıklı mesajlar yasak olmasına rağmen bu tür yazılar yazılıyor. Ortam geren mesajlara sanırım ihtar vermek gerekir. Herkesin Sıyası görüşü kendine kalsın
    Alıntı smeilet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu tür konularin tartisilmasi, üyelerimizin birbirini kirmasindan,guruplasmasindan ve birbirlerinden uzaklasmasindan baska bir ise yaramaz.
    Katılmıyorum. Göründüğü gibi burda ayrı fikirler medeni bir şekilde ve kavga etmeden tartışabiliyor. Böyle konular yasaklanacağına tartışma kültürü olmayan kişilerin cevaplarınn silinmesinden yanayım. 2018 yılndayız. Artık toplum olarak kendimizi geliştirme zamanı geldide geçti bile. Başka siyasi görüşlere sabırı olmayıpda burda sinirlenen insanlar sorundur. Tabiri caiz ise bir deli yüzünden kırk akıllıyı cezalandırmanın anlamı yok. Tartışma kültürü olmayan olursa, önce uyarılır ve kendini toparlanmazsa banlanır.

Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya arkadaşım ağzı olan konuşuyor hesabı
    geçende de Avusturya yada çifte vatandaşlıkların Avusturya Vatandaşlığından atılacağını yazmışlar çıktı Viyana Büyükeçisi dediki böyle bir olay yok kimseyi atamazlar. Nokta

Bu konuda aynısı... ya kanun teklifi meclisten geçmemiş nelerin paylaşılacak kararı onaylanmamış bir çay kaşığın da fırtına koparıyorlar.
    Aynısını Merkez Bankası olayında da olmuştu
    Gitmişti angutun biri savcılığa herkesi şikayet etmişti sonrada savcılık harekete geçmiş Merkez Bankası bürosunu basmıştı.. Sonra hükümet suçlu olmuştu.
    Yasa çıkmamış ortada hiç bir şey daha yok biri paylaşım başladı yazıyor. Ben bu işte Art niyet görürüm
    Horoz abi, OECD ülkelerinin neyi paylaşacağı, neyi paylaşmayacağı kendi aralarındaki anlaşmada yazılı. Sayın Yeneroğluda bu anlaşmanın içeriğini sözlü olarak onayladı. Art niyet gazetecilik olma şansı yok. Yetkili ağız söylüyor bunu. Onun için meclisten ne geçeciği belli. Mecliste yasanın çıkması sadece bir formalite. Zaten paylaşımın 2019 sonunda başlaması bununda bir delili. Normalinde Kasım 2019'da seçim olacaktı. Siyasi irade oy kaybının farkında olduğu için bu manidar tarihi seçmiş. Yoksa uzun bir ön hazırlık olduğundan değil.

Merkez bankası olayında ozamanki Mesut Yılmaz hükümetin suçu var. Helmut Kohl orta vadede ozamanki hükümete Avrupa Birliğine giriş sözünü vermişti. Bu söze kanan Mesut Yılmaz çifte vergilendirme anlaşmasına imza atmıştı. Bir Angut gidip şikayet etmesi sadece başımıza gelecek olanı hızlandırdı. Gerçek suçlu ozamanki hükümetti.

Ayrıca Viyana Büyükelçisinin ne dedediği önemsiz. Avusturyalı siyasetcilerin ne dediği önemli. Viyana Büyükelçisinin bu konuda bir karar verme yetkisi yok. Viyana Büyükelçisinin cevabı sadece gurbetci halkta tansiyonun düşürmeye yönelik bir olay.

Bak Avusturya yasaları ne diyor:

http://botschaft.austria.org/verlust...tsbrgerschaft/
    Konu Memoli1976x tarafından (26 Nisan 2018 Saat 14:04 ) değiştirilmiştir.

30. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)