Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2218 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 74 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Haber: Gurbetçilere sosyal yardım incelemesi

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,280 teşekkür aldı
    Bunu demokrasi ile alakası yok.

Bunu gurbetcini satmak ile alakası var. Münferit bir olayda değil bu.

Ayrıca hukukcular bilir, kimse kendini ben zaten yardım almadım diye kendisini rahatda his etmesin. Yüzde 90 Türkiye'den emekli. 01.07.2011'den bu yana belirli şartlar altında Türkiye'deki aylığınızdanda Krankenkasseye prim yatırmanız gerekecek. Bunların hepsi ortaya çıkacak.

Yada siz yardım almadınız, ama anneniz babanız aldı ve merhum oldular. Mirasını kabul ettiyseniz hukuki olarak sonradan da olsa çıkacak borçlarada mirascısınız.

Yada çoğunun hanımı emekli ama adam çalışıyor. Lohnsteuerde Türkiye'den emekli olduğunu Finanzamta bildirdiniz mi? Hayır.

Yada cocuğunuz okuyor ve Bafög alıyorsa, bildirmediğiniz içon bu parayı ger alacaklar.

Başka bir örnek. Çoğu emekli Freikartesi var Krankenkasseden. Ama Türkiye'deki aylığı bildirmiyor. Bildirse Freikarte alamıyacak. Bu ilaçların parasını geri alacaklar.

Almanya bu ve benzeri konulardan milyar Euro gelir edle edecek. Şimdi "oh olsun" yada "banane" diyen kişiler cuvaldız kendine batınca kimse hakki ve batili ayırmayacak. Bak ondan sonra hükümete nasıl sallayacak millet.

Ha ben bu konuyu zamanı geldiğinde çıkaracağım geri. Çünkü otomatik bilgi paylaşımı Merkez Bankası olayından daha tehlikeli.

Coğu sanıyorki sırf yardım.alan yanacak. Hayır almayanlarda yanacak.

2. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)