Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2217 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 74 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Haber: Gurbetçilere sosyal yardım incelemesi

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,280 teşekkür aldı
    Hekimoğlu, buna cahillik denir. Terör olmadıktan sonra başka kişilerin fikirlerine tahammülümüz olmadığı gibi agresifleşiyoruz. Bunların nedeni eğitim eksikliği. Okulda öğretmen tahammül edemez dayak atarsa, hoca dayak atarsa, baba anne dayak atarsa sonuç işte bu.

Bırak siyasetin başka kişinin fikrine tahammül etmeyi, daha sporda bile yeneni alkışlayamıyoruz. Bir salak sahaya taş atıyor, rakip takım hocasını yaralıyor, başkan çıkıp özür dileyip bir çicek alıp geçmiş olsuna gideçeğine daha üste çıkmaya çalışıyor ve blöf yapıyor diyor. Evet adamın işi yokta kafasını yarmaya meraklı. Bu ne kadat ruh hastası olduğumuzu gösteriyor.

Herşeye karışan devlet büyüğümüz bu adama "kardeşim ne diyorsun sen" diyemiyor. Çünkü ucunda oy kaybetmek var. Ama şurda en küçük başka birşey olsun "Ben çumhurbaşkanıyım karışırım" oluyor.

Bizde mantık şu. Benim fikrim bu. Benim ile aynı fikirde olmayan insan kötü bir insandır. Onunla konuşmamda, oturmamda. İnsanlara kutupara ayırıyoruz.

Almanların çok şeyine haklı olarak kızıyoruz. Ama bunların siyasi ahlakı örnek bir davranış. Hangi görüşten olursa olsun hafif bir söz dalaşı ile kürsüde tartışıyorlar ve sonra herkes kendine yerine oturunca kendini toparlıyor.

Konuya geri dönersek. Ya sen vatandaşını niye satıyorsun? Avrupa Birliğine almayacaklar. Bunu hepimiz biliyoruz. Niye imza atıyorsun? Ya adamlar sizi istemiyoruz diyor, biz halen kıçlarında dolanıyoruz. Ya adamlar senin ülkendeki terörüstü besliyor? Adamlar arasıra bizim ağzımıza bal sürüyor hemen siyasetcilerimiz herşeye imza atıyor. Bu kadar saf olunmazki.

Burda birde herkes tutturmuş. Haksiz yere alan geri ödesin. Konu o değilki. Konu devlet seni ispiyonluyor, seni satıyor. Yıllarca paranı kullandım, şimdi gençliğin zaten çok parası yok, fazla döviz katkısı yok, at gitsin. Konu bu. Allah korusun, yarın bir büyük savaş çıksa, senin o ispiyonlandığın kişiler kendi devleti için gelir savaşırmı? Hayatda savaşmaz. Sen zaten vurmuşsun arkadan bir sefer. Devletin koskoca Cumhurbaşkanı bu konuda hitap edemiyor biz gurbetcilere. Edermi? Etmez tabiki. Çünkü Türkiye'de insanlar demiyecekmi bak bak Merkel ile kavga ediyor ama insanlarımızı satıyor. Aman kimse duymasın mantığı.

Seni savunacağız diye burda Hollanda da elin polisinim iti seni vatandaşını ıstırıyor, gurbetcini dövüyor, senin bakanını kovuyor, sen ne yapıyorsun? Seni savunan o gurbetcileri ispiyonliyorsun. Ya sen benim devletimin reisi değilmişinde beni ıstıran ile birde bilgi paylaşımı yapıyorsun? Tek yaptığın nota vermek. Senin itin yokmu? Senin itinde yanlışlıkla bir Hollandalıyı ıstırsın. Gelmezse gelmesin turist. Para kazanacağız diyede haysiyetimizi mi kaybedelim? Sanki geliyorda para mı harcıyor? Otelde yatıp içip gidiyor. Bir kuruş para bile harcamıyor.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (25 Nisan 2018 Saat 17:59 ) değiştirilmiştir.

2. 3 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)