Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2227 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 74 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Haber: Gurbetçilere sosyal yardım incelemesi

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    526 mesaja 1,107 teşekkür aldı
    @webci arkadasim, soruna birde su sekil bakalim; devletimizin zor günlerinde ülke ekonomisine katki olsun diye ülke disinda yasayan gurbetciler cazip tekliflerle özendirilerek birikimlerinin yurtda girisi saglandi su veya bu sekil yatirimlar yapildi kimse Türkiye de illegal yatirim yapmadiki bu imkanlardan hem devlet hem vatandas faydalandi. Vatandasa o sirada size ait özel kisisel bilgiler kimseyle paylasilmayacak güvenceside verildi.

Daha önce verilmis olan güvencelerin tutulmamasi sonucu yasanan magduriyetleri hatirlamamak mümkünmü. Her devlet kendi vatandasinin can ve mal güvenliginden sorumlu oldugu kadar kisisel bilgilerininde saklanmasindan ayni zamanda sorumludur.

Simdi bu yeni durumdan sadece mal varligini saklayarak sosyal yardim alanlar magduriyet yasayip etkilense diyelimki tamam biryerde haksiz yere kazanc saglamislar bedelini ödesinler dedik ya yardim almayip Türkiye deki gelirlerinin vergisini her iki ülkedede ödemek zorunda kalacaklarin durumu ne olacak.

AB uyum yasalari hikayesiyle yapilan bu anlasma ile kendi vatandaslarini avrupa ülkelerinin kucagina atmakmidir yerli ve milli olmak, zaten AB ye girmemizin mümkün olmadigini artik herkes bildigi halde ne karsiligi bu bilgiler yabanci ülkelere verilecektir diye sormak her vatandasin hakkidir diye düsünüyorum. Ayrica ben sahsen bu anlasmanin pek yürürlüge girecegini sanmiyorum ülke ekonomisine getiriden cok zarari dokunabilecek yanlisi yetkililerden beklemiyorum dogrusu.

2. 3 kişi hekimoglu üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 5 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 5 misafir)