Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2219 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 74 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Haber: Gurbetçilere sosyal yardım incelemesi

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 655 teşekkür aldı
    Bu kanunun daha dogrusu almanya ile türkiye devletleri arasindaki anlasmanin yürürlüge girmesini destekliyorum ve hatta gec kalinmis olarak dahi görüyorum.

birakin simdi parti, marti veya secim gibi iddialari. Burda hul hakkina girenlerin gün isigina cikmasini sagliyan anlasma söz konusu.

ne almanya nede türkiye devletinin kimsenin malinda veya mülkünde gözü yoktur. ister kazanmis ol ister sana miras kalsin, malda, mülkte senindir ve kimsede buna birsey demiyor. konuda zaten bu degil.

esas konu olan mal ve mülk sahibi olupta utanmadan SIKILmadan hak etmedigi halde sosyal yardima basvurup genel topluma ait olan parayi devletten haksiz yere yalan Dolan beyannamelere dayanarak sosyal yardimi talep etmek ve bunu vicdani sizlamadan Allah korkusu olmadan catir catir yemektir.

Bunu ne Allah nede kul sever. Yardima muhtac kisilerin hakkina tecavüz etmek denir. Haksiz yere hak sahibimis gibi gözüküp kul Hakki yemek denir.

ne almanya nede türkiye hickimse senin malina, parana el koymuyor veya elinden zorla almiyor. ama sende bunu Hakki ile git devlete beyan et ve benim bu sosyal yardimda hakkim yok, benim malim ve mülküm var onun icin bu yardima ihtiyacim yok diye bildir.

fakat bu cogumuz tarafindan genelde bildirilmez ve binbir dereden su getirilerek kendi kendimizi kandirarak hak edilmeyen parayi devletten aliriz.

parayi aldigimiz Zaman Devlet cok iyi, Devlet cok basarili deriz, lakin Devlet ne Zaman dur kardesim ya dur, senin bu parada hakkin varmi? gel hele suraya malina bir göz atalim, arastiralim derse o Zaman yaygara kopar ve basarili Devlet olur tu kaka Devlet.

Niye? cünkü para kaynagi kesiliyor. alismis oldugu haksiz yere aldigi para kesilecek ve arti bunun icinde ceza ödeme söz konusu dahi olacak.

korku basliyor, telas basliyor. caresiz saskin halde bu durumdan nasil cikacaginin hesabini yapmaya basliyor.

Halbuki hesabini ilk bastan, haksiz yere para yardimi almadan, yalan Dolan beyanname ile bildirmeden evvel yapsaydi bu durumlara düsmezdi.

simdi baslar hem alman Hemde türk devletini kötülemeye. her iki ülkeyede baslar savmaya, yok bu bizim hakkimiz, yok bu nasil olur, bu haksizlik falanda filan.

Halbuki Adam gibi oturup düsünse hesabini yapsa acaba Burda kim haksizlik yapiyor, kim kimin hakkini yiyor diye düsünse bütün oklar onu bulur ve sonunda aynada kendisni görür bir baskasini degil.

Bu vesile ile burdan haksiz yere yardim alipta kul Hakki yiyen herkese hakkimi helal etmiyorum. Bunun hesabini elbet birgün gelecek vereceksiniz. fani olmasa bile baki olacak. bu muhakkak olacak.

Yazim agir oldu bunun bilincindeyim ama bu kisilerin hakkindan ancak böyle gelinilir.
    Konu Selam tarafından (25 Nisan 2018 Saat 12:40 ) değiştirilmiştir.

2. 4 kişi Selam üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)