Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2230 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 36 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Çifte vatandaş

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    526 mesaja 1,106 teşekkür aldı
    2000 yilindan önce Alman vatandasligina gecmis olup ayni zamanda Türk vatandasligini koruyabilme hakkina sahip olabilmek icin tekrar Türk vatandasligina gecis islemlerinin bitisinin 2000 yili öncesine denk gelmis olmasi gereklidir.

Ben 1996 da gectim tekrar Türk vatandasligina alinisim 2,5 yil sonra gerceklesmis, 99 da gecenlerin islemleri 2000 sonrasina gecmisse sorun var demektir. Tüm islemlerin 2000 yili öncesi bittiginden emin olma durumunda cifte vatandasligi saklamaya gerek yoktur.

En son cocuklarin pasaportlarini yenileme basvurusu yaptigimda bana Türk vatandasligindan cikmis oldugunuza dair bize belge vermemissiniz dediler ben verdim dedim bizde yok dediler yoksa bende var isterseniz getiririm dedim pasaportlari almaya geldiginde getirirsin dediler götürdüm bu kez bakmadilar bile gerek yok dediler ayrica baska ülke vatandasligina gectinizmi diye bir soru yönelttiler bende nasil yani diye sorunca Alman vatandasligi disinda Türk vatandasliginiz var onun disinda baska ülke vatandasliginiz varmi dediler bende yok dedim olay bitti. Bu ara Türk vatandasligina gectigimi ben haber vermemistim, almislar.

Yanlis beyana gelince, tüm islemlerin 2000 yili öncesinde bitmisse pek birsey olmaz eger yapmadiysan Türkiye ye gidince Nufus Müdürlügüne gidip tekrardan Türk vatandasligina alinis tarihini ögrenebilirsin yada E-Devletin varsa vukuatli nufus kayit örnegi cikartabilirsen orada tüm bilgiler görünür.
    Konu hekimoglu tarafından (10 Nisan 2018 Saat 19:04 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 10 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 10 misafir)