Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2230 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 36 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Çifte vatandaş

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,280 teşekkür aldı
    Eh askerlik öyle bir yerki, üc haftada gördügüm bana yetti. 30m2 bir oda elli kisi yattik. Oda o kadar darki, ranzlari birlestirmisler. Orda öyle tipler varki, sokakda görseniz selam vermezsiniz. Allah gücünün gitmesin, insan demeye bin sahit lazim. Simdi birde böyle bir kisi ile kari koca gibi birlestirilmis bir ranzdada yatacaksiniz. Birisi yanima geldi, Allahtan benimle ayni kafadanmis, onunla yan yana yattik. Her ihtimale karsi sordum, adami coluk cocugu varmis. Ama cok bir tuhaf duygu. Düsünün bir, gece uyaniyorsunuz, gözünüzü aciyorsunuz, yataginizin yaninda biyikli bir adam yatiyor. Igrenc bir duygu.

Yikanmadik sararmis mavi carsaflarda yattik. Bilseydim yanimda bir nevresim takimi götürürdüm. Insanin yastiga kafasini koymasi gelmiyor. Artik bir T-Shirti kilif olarak gecirdimde öyle yattim. Ertesi gün carsaflar pis diye sikayet edenlerden olmus. Sanki ceza gibi, gündüz bize carsaflari yikatdilar. Oda sirf su ile. Aksama kadarda kurumadigi icin yari islak carsafda yattik.

Sanmayin temiz carsaf yok. Vermek istemiyorlar. Sonra bir gün bir general gelecekmis. Aniden bize temiz carsaflar verdiler yemekler daha iyi cikti. O kadar igrenc yemek daha görmedim. Soguk kurufasulyede yag donarya, öyleydi sicak kuru fasulya. Adam servis yapiyor, sicak kuru fasulya kepceye yapismis düsmüyor bile kepceden.

O gün nefret ettim ülkemizden. Savas olur, böyle yatarsiniz. Bunlar savasa hazirlik altinda tembellik ve eziyet yapiyorlardi. Öyle olmasa, general geliyor diye niye herseyi degistirdiler?

Ictima alaninda beklersiniz. Bir kisi sordu. Komutanim, bugün cuma, cuma namazina gidebilirmiyiz diye. 25-30 yasindaki komutan 5000 kisinin önünde verdigi cevap, zaman bulursan gidersin. Görende sanirki bir is yapiyoruzda vakit yok. Yat kalk say. Yoksa birsey yaptigimiz yok. Bunu derken o kadar kisinin icinde bagirarak söyledi bunu komutan o kisiye. Oda arkasini döndü ve sesizce "ya Sübhan-Allah" dedi ve yerine gecti. Ayni komutan 5000 kisinin önünce burda Allah yok diye bagirdi.

Bugün haberlerde tutukalan askerleri görünce, icimden hep beter olun diyorum. Asil hainleri ben Burdurda icimizde gördüm.

Ben cildimden dolayi cok tras olamayan bir insanim. Reviere gittim. Doktor bakti, dedi, bunun dedigi dogru, raporu verin. Ictima alaninda iki üc gündür tras olmadik diye beni öne cagirdilar. Git tras ol dediler. Bende dedim, raporum var ve gösterdim. Bana dedigi laf, benim rütbem o doktordan daha yüksek, git tras ol. Bende dedim kusura kalmayin, rapor rapordur olamam. Bana dedilerki, hafta sonu sana carsi cezasi veririz. Bende dedim, sorun yok, ben zaten cikmak istemiyorum. Herkes gitmisken bir gidip uyuyacagim mangada. Adam pes etti.

Iyiki su askeriyenin icini bir temizlediler.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (11 Nisan 2018 Saat 23:05 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)