Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2218 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: EWE Strom hiçbir bildiri almadan elektrik kesmeye gelinmesi.

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı

EWE Strom hiçbir bildiri almadan elektrik kesmeye gelinmesi.

Arkadaşlar ben Ewe Strom dayım.. Birkaç gün önce kapı çaldı Ewe den adam elektriği kesmeye geldim dedi...

Bende dedim bize hiçbir bildiri yapmadınız yok yaptık tam 3 kere gönderilmiş dedi.. O durumda yapıcak birşey yok direk ödedim elden..

Şimdiye kadar posta ile bir sorunum olmadı her yerden düzenli olarak mektuplarım geliyor Devlet dailerinden düzenli mektuplarım geliyor..

Sözde tam 3 kere EWE mektup göndermiş bize böyle birşey olmadı ama 1 tane bile gelmedi. Neyse ödedim gönderdim adamı...

Bu durumda ne yapmam gerekiyor ben diyorum göndermediniz onlar diyorlar yok gönderdik...Ben haklı oldugum yerde haksızım şimdi..

Bu durumun birdaha tekrarlanmaması için ne yapmam gerekiyor ?

Not : Ödeme bankadan otomatik ödeniyor..Nachzahlung için kesime geldi adam...
    Konu OrLoW tarafından (02 Nisan 2018 Saat 20:18 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    ∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,089 teşekkür aldı
    usta o adamin eve Elektrigi kesmeye gelmesi icin

hani derler ya Dereden cok Su akmasi gerek aynen öyle ,

kac ay ödeme yapmadin ? hadi bir Mektup gelmedi hadi ikincisi gelmedi ücüncüsü demi gelmedi ??

hadi bankadan kesilse ödenmedigi görüceksin , görütpe neden ödemedin ?

hadi elden ödüyorsun kendin überweisung yapiyorsun diyelim

bir ay ödemedin iki ay ödemedin herhalde aklina gelmesi gerek

yaw ödemiyorum yakinda eve kesmeye gelirler diye aklinada gelmedi mi ?

ben sunu biliyorum , Almanyada Mektup yolladik diyorsa bir sirket bilki yollamistir

sen halen gelmedi diyorsan , o zaman evinde senin Mektuplarini calan birisi var

Postaci neden getirmesin ??? hadi bir kere getirmedi üc kere niye getirmesin

üzerinde Elektrik sirketinden oldugu belli yani acayam icinde para vardir diye acicak halide yok

postahaneye gitsende birsey elde edemezsin

Mektup kutuna bak belki kilidi bozuldu , yada komsulardan süphen varsa test amacli kendine mektup yaz

yolla ve kontrol et geliyormu diye , ama halen kayboluyorsa git postahaneden kendine POSTFACH kirala

Ettiği Teşekkür
    321
    Konuya yazmayı unutmuşum ekledim usta ödemeler otomatik bankadan yapılıyor...

Bu gelen adam Nachzahlung ödenmedi diye gelmiş ...

Daha şimdiye kadar böyle birşey başıma gelmedi her yerden mektuplar sorunsuz evime geliyor..

Bana hiçbir tane mektup gelmedi Ewe den işin tuhaf kısmı hadi 1 tanesi gelmedi kayboldu

2 gelmedi kayboldu 3 cüdede gelmemezlik olmazki ...

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,734 teşekkür aldı
    Hocam bir Posta adresini kontrol ettir. Doğru işlemişler mi?
    Normalin de Nachzalunglar da otomatik kesilmesi gerek

Ettiği Teşekkür
    321
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam bir Posta adresini kontrol ettir. Doğru işlemişler mi?
    Normalin de Nachzalunglar da otomatik kesilmesi gerek
    Tamam gidip onuda tekrardan gözden geçirteyim bi iyi fikir sağol

Tecrübeli Üye iso98783 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kamp-Lintfort / NRW
    Ettiği Teşekkür
    79
    64 mesaja 84 teşekkür aldı
    senin nachzahlung bankadan kesilmedigine eminmisin hesabini bir kontrol et istersen.

Ettiği Teşekkür
    321
    Alıntı iso98783 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin nachzahlung bankadan kesilmedigine eminmisin hesabini bir kontrol et istersen.
    Eminim kardeş düzenli aylık ödemeler bankadan otomatik ödemede, sadece nachzahlung ödenmiyor bankadan..

valla şok oldum ben eline hiçbir tane kağıt gelmiyor, hiçbir şeyden haberin yok bir bakıyorsun pat kapıda adam elektirik kesicez...

Allahtan üzerimde vardı direk ödedim 410 Euroluk fatura yok adam geldi giti parası yok mahnung bilmem ne parası gelmeyen mahnung

O parası bu parası 680 euro ödedim....Evlat acısı gibi ..Hanım direk telefon açtı tamam ödendi geçmişler ...Fazla bilgi alamadı tatil girdi araya..

Gerçi bilgi olsa ne olucak gönderdik dicekler ama hiçbirşey gelmedi elin mahkum kapıda ödüceksin.. Bildiri bile gelseydi taksitle yatırabilirdim...

Böyle bir durum insanın zoruna gidiyor..Allahtan böyle durumlar için kıyıya para koyarım genelde iyikide varmış..
    Konu OrLoW tarafından (02 Nisan 2018 Saat 21:13 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye esmerkral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    396
    141 mesaja 332 teşekkür aldı
    anlamadigim ödemeler bankadan cekiliyorsa nachzahlung olsun guthaben olsun banka üzerine hesap görür anladigim bisey var gelenler elktrik sirketinden degil bana öyle geliyorki dolandirilicik var isin icinde

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Alıntı OrLoW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben Ewe Strom dayım.. Birkaç gün önce kapı çaldı Ewe den adam elektriği kesmeye geldim dedi...

Bende dedim bize hiçbir bildiri yapmadınız yok yaptık tam 3 kere gönderilmiş dedi.. O durumda yapıcak birşey yok direk ödedim elden..

Şimdiye kadar posta ile bir sorunum olmadı her yerden düzenli olarak mektuplarım geliyor Devlet dailerinden düzenli mektuplarım geliyor..

Sözde tam 3 kere EWE mektup göndermiş bize böyle birşey olmadı ama 1 tane bile gelmedi. Neyse ödedim gönderdim adamı...

Bu durumda ne yapmam gerekiyor ben diyorum göndermediniz onlar diyorlar yok gönderdik...Ben haklı oldugum yerde haksızım şimdi..

Bu durumun birdaha tekrarlanmaması için ne yapmam gerekiyor ?

Not : Ödeme bankadan otomatik ödeniyor..Nachzahlung için kesime geldi adam...
    Cok basit. Hukuki olarak mektubu gönderen vardigini ispatlamak zorunda. Einschreiben yollamazsa, ispatlayamaz.

Bundan sonra yapacagin, sirketi degistirmek. Prensip meselesi. Ben her seyne Check24 üzerinden degistiririm. Hak bunlara.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (02 Nisan 2018 Saat 23:58 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    321
    Alıntı esmerkral Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anlamadigim ödemeler bankadan cekiliyorsa nachzahlung olsun guthaben olsun banka üzerine hesap görür anladigim bisey var gelenler elktrik sirketinden degil bana öyle geliyorki dolandirilicik var isin icinde
    Yok kardeş ben birine para vericeksem ibini dibini sorarım Ewe denmi geliyor diye kartına baktım.

Sonra kartı herkez çıkartır kartan ne anlarım diye güvenemedim.. Gittim adamın arabasının plakasını aldım

Oda içime sinmedi hemen hanıma Ewe arattım doğruladılar..

Ettiği Teşekkür
    321
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cok basit. Hukuki olarak mektubu gönderen vardigini ispatlamak zorunda. Einschreiben yollamazsa, ispatlayamaz.

Bundan sonra yapacagin, sirketi degistirmek. Prensip meselesi. Ben her seyne Check24 üzerinden degistiririm. Hak bunlara.
    Kardeş Einschreiben göndermiyorlarki Aslında senin dediğin gibi yapmak lazım ben yellow storm kullanıyordum buna geçmiştim.. bakalım..

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Check24 gir ver ordan hesaplat. Yello cok ucuz degil. Ama yeterince Almancan olmasi lazim. Ne yaptigini bilmen lazim. Yoksa kazik yersin. Yada Check24 ariyacaksin ve Türk bayanlar ile konusacaksin.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)