Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2240 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Telif hakki ile ilgili soru

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 655 teşekkür aldı

Telif hakki ile ilgili soru

Selam,

sorumu sormadan evvel sizlerden ricam bu konuda sadece Bilgi sahibi olanlarin cevap vermesini rica edecegim. Lütfen gereksiz ve anlamsiz konu ile ilgili olmayan yorumlarda bulunmayin. Tesekkür ederim.

Konu:

Gecen gün internette türk medyasini takip ederken taninmis bir türk gazetesinin internet sayfasinda benim cektigim iki fotografi gördüm.
    Cektigim fotograflar internette yazilan haberde kullanilmis. Fotograflari kim cekti diye haberde hicbir yazi yok. Gene emin olmak icin bu iki fotografi benim arsivimdeki fotograflar ile karsilastirdim ve onlarin olduguna 100% kanaat getirdim.

Sözü gecen fotograflarima bu gazetenin Internet sayfasi nasil ulasti diye sadece tahmin üretiyorum. Ben tatilde genelde cok gezen ve gezdigim yerlerin fotograflarini ceken birisiyim.
    Ayriyetten azbucuk bilgim oldugu icinde cektigim fotograflara bilgisayarda ceki-düzen veriyorum. Cektigim fotograflarida genelde Google Mapte diger kisiler ile paylasiyorum. Tahminim sözü gecen gazete benim fotolari Google Mapte yerlestirdigim yerden alip Internet sayfasinda haberlerine eklemistir. Lakin baska secenegi yoktur diye düsünüyorum, cünkü fotolarimi baska hicbir yerde ne paylastim nede gösterdim. Böyle olsa bile Google Mapte eklenen-gösterilen bütün fotograflarin gene sahibinde telif haklari var diye uyari yazisi mevcut.

Allah var ilk önce pek umursamadim, bilakis aksine fotolarimi görünce memnum oldum fakat simdi bu adi gecen gazete ne olursa olsun bana önceden haber verebilirdi veya benden izin isteyebilirdi diye düsünüyorum. Koskoca bir gazetenin telif hakkinda tabiki bilgisi olmasi lazim ve bu hassas konuda özen gösterip titiz calismasi lazim diye düsünüyorum.

Önlem almak icin bu gazetede gösterilen fotograflarimin sayfasini kopyaladim ve hafizaya aldim. Simdi benim sorum bu:

Niyetim bu gazetenin Internet sayfasinda gösterilen fotograflarim icin hak talebinde bulunmak istiyorum. Bunun icin onlarla ilk adim olarak E-Mail üzerinden kontaga gececegim ve mühlet verecegim. Egerki bu ise yaramazsa ikinci adim olarak avukat yolunu deneyecegim.

Bana bu konuda ne gibi akil-fikir verebilirsiniz? Sizin düsünceleriniz nedir?

2. Selam üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)