Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2230 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vurdum duymaz insanlar yüzünden ceza kaçınılmaz.

Yeni Üye mavi marmaris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    9
    11 mesaja 28 teşekkür aldı

Vurdum duymaz insanlar yüzünden ceza kaçınılmaz.

Arkadaşlar otuz iki ailelik (Almanya çapında kırkbine yakın evi olan bir kuruluş) bir apartmanda çeşitli milletlerin yaşadığı bir ortamda ikamet ediyorum.
    (Bunlardan dokuz aile Türk,on iki aile Alman,üç aile bosnalı,pakistan bir,filipin bir,macar bir,italyan bir,ispanyol bir,ve diğer milletlerden)
    Konuya gelirsek:
    Biomüll çöp bidonlarının stadt tarafından alınmaması.(Dört hafta oldu)
    Sebep:
    Çöplerin plastik naylon torbalarla bu üç bidonlara atılması.
    (stadt haklı.hele hele bizim bazı insanlarımız mavi çöp torbaları ile bioçöp bidonlarını doldurmuş olmaları,Türk marketlerinde bu torbalar hala var.
    Sonuç??????
    Ev firması ve onların görevlendirdiği hausmeistarın hiçbir uyarıda bulunmaması yada bu duruma seyirci olmaları.
    Stadt tarafından verilecek cezası nedir?
    Tabiki sene sonu bu cezaların burada yaşayanların cebinden çıkacağını hesap edememiş olmaları.
    Allah ıslah etsin ne denirki.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    kardesim senin bunla pek bir alakan olmamakla beraber hesap kitaplar hausverwaltunga gönderilir sizde tikir tikir ödersiniz,,
    tabiki en cok zarari calisanlar öderken isveren kurumundan gecinenler icin hava hos,,
    sanirsam coklarinin da cöp atarken dikkat etmemelerinin sebebi bu olsa gerek,,

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Ben kendim için konuşayım, birazcık bende böyleyim.

İnsanlara ayırın cöpleri diyorlar. İyi güzelde zaten Almanyada mutfaklar küçük dört tane çöplüğü ben nereye koyayım. Çöpü oturma odasına koyacak değilim ya. Ayrıca bir ton cöp parası ödüyorum. Kendim ayıkladığım halde cöp parası hiç sabit kalmıyor. Belediye bana işciliğini yaptırıyor ve sonra birde çöpten para kazanıyor.

Siyah cöpüm ayrı, plastik ve kağıtda ayrı. Biomüllü atıyorum siyah cöpün içine.

Madem bu kadar çevre dostular, ozaman çöpün nasıl ayıklancağına kafa yopacaklarına cöpü nasıl üretmeyiz diye düşünmeleri gerek. Oda işlerine gelmiyor.

Arkadaşın yerine olsam baktım almıyorlar. Gece atarım cöpü kaldırımın üstüne. Bir kaç kişi daha yaptımı bak nasıl geri almayabaşlıyorlar.

İki yıl önce kaynvaldeye çamaşır makinası aldık. Çöpe götürmek merasim. Ozamanlar düzgün intizamlı bir cöplük yoktu. Şimdi yaptılar. Stadtın Sperrmüllünü aradım. 4 haftaya termin veriyor. Mantığa bakın. Hem sen çöpten yakın sonra da yeterince personel yok.

Adama dedim telefonda, çamaşır makinasını kaldırıma koydum. İsterseniz 6 ayda gelin. Benden günah gitti. Dürfen Sie nicht falan dedi. Nereye koyacağımı söyledim. Ertesi gün alıp gitmişler.

Şimdi ise sorun yok. Güzel bir yer yaptılar. Araba ile gidip atabiliyorsun.

Bunlara birazcık çıkışmadınızmı böyle bunlar.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (21 Mart 2018 Saat 14:28 ) değiştirilmiştir.

5. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    50
    45 mesaja 72 teşekkür aldı
    Daha ben Almanyada 247 bin Nüfuslu olan bir yere gitmeden önce ne Asönderde veya Sokaklarda Cöp ne gördüm ne bildim.
    Ya Millet Cöpünü resmen Asansöre birakiyordu.

Cöpleri Ayirmak mecbur degil Almanyada, Nereye attigina bagli,Müllverbrennungsanlageler var orayada götürebilirsiniz.Belirli KG kadar ücret almiyor.Ama belirli KG yi gecince aliyor.
    Cöplerini atacak yer yokmu Cöp Dolumu vs.. Konuyu Mietminderung cercevesinde incelemek gerekiyor.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    215
    67 mesaja 121 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben kendim için konuşayım, birazcık bende böyleyim.

İnsanlara ayırın cöpleri diyorlar. İyi güzelde zaten Almanyada mutfaklar küçük dört tane çöplüğü ben nereye koyayım. Çöpü oturma odasına koyacak değilim ya. Ayrıca bir ton cöp parası ödüyorum. Kendim ayıkladığım halde cöp parası hiç sabit kalmıyor. Belediye bana işciliğini yaptırıyor ve sonra birde çöpten para kazanıyor.

Siyah cöpüm ayrı, plastik ve kağıtda ayrı. Biomüllü atıyorum siyah cöpün içine.

Madem bu kadar çevre dostular, ozaman çöpün nasıl ayıklancağına kafa yopacaklarına cöpü nasıl üretmeyiz diye düşünmeleri gerek. Oda işlerine gelmiyor.

Arkadaşın yerine olsam baktım almıyorlar. Gece atarım cöpü kaldırımın üstüne. Bir kaç kişi daha yaptımı bak nasıl geri almayabaşlıyorlar.

İki yıl önce kaynvaldeye çamaşır makinası aldık. Çöpe götürmek merasim. Ozamanlar düzgün intizamlı bir cöplük yoktu. Şimdi yaptılar. Stadtın Sperrmüllünü aradım. 4 haftaya termin veriyor. Mantığa bakın. Hem sen çöpten yakın sonra da yeterince personel yok.

Adama dedim telefonda, çamaşır makinasını kaldırıma koydum. İsterseniz 6 ayda gelin. Benden günah gitti. Dürfen Sie nicht falan dedi. Nereye koyacağımı söyledim. Ertesi gün alıp gitmişler.

Şimdi ise sorun yok. Güzel bir yer yaptılar. Araba ile gidip atabiliyorsun.

Bunlara birazcık çıkışmadınızmı böyle bunlar.
    Usta, senin cöpü Sadt degil de, Hausmüll toplayip bunlari bit pazarlarinda felan satan Cingeneler götürmüstür..Camasir makinasinin icine ki Trommeli metall schrotlarinda bile 30-40 Euroya aliyorlarmis..
    Stadt senin icin extra oraya gelip cöpünü götürmez.. Eger yola birakirsan, bunu kimin biraktigini arastirirlar ve kim oldugunu tesbit ederlerse maddi olarak epeyce canini yakacak bir ceza ödersin..Bu ülkede ben yaptim ve oldu kurali aslaaa islemez..

Selamlar

8. Cologne üyemize teşekkür edenler:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Vallahi bilmiyorum. Olabilirde. Ama burda pek çingene yok. Götürdüysede sorun yok.

Zaten artık cöplük var. Sorun değil arar geliriz. Ancak ben artik herşeyi www.ao.de alıyorum. Hem ucuz hemde 15 Euro verdin mi eskisinide alıp götürüyorlar.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)