Selamlar,

24.02.2018 Tarihinde Cizgi Rent a Car Kayseri subesinden bir arac kiraladim. Arac kiralarken icinde olan hizmetler sunlardi:

Full Kasko
Teker ve Cam Kaskosu
Araba calinmasina karsi kasko
Sinirsiz kilometre
vs.

Ertesi gün ayin 25.inde karsi seritten gelen kamyonetin üzerinden kilit tas tam benim aracin ön tamponuna düstü, ön tamponda 3 ayri yerinden catlak olustu. Hemen Cizgi Rent a Car firmasinin istanbul subesine telefon actim, "polisi arayin, tutanak tutun" dediler. Polis beni ilce Jandarma'ya yönlendirdi. Jandarma bana tutanak verdi, kamyonetlerin sahibini buldu. Tutanagi doldurduk beraber, imzaladik.

Arac teslim günü tutanak eksik diye (Karsi tarafin aciklama kismi bos diye) Tutanak kabul edilmedi denip, benden 750 TL ücret talep edildi, tamir vs. ücreti. Ödemedim.

Ardindan Mail yolladilar:

"Evraklarınızı tam teslim etmediğiniz için kasko devreye girmemektedir. Bu durumda ilgili hasarın ücreti kullanıcıya rücu edilir. eksper raporuna istinaden yedek parça,onarım,hizmet ve yatar gün bedeli dahil olup sizden yedek parça ücreti 750 tl talep edilmektedir."

Ben bu ücreti ödemek istemiyorum, bir sorun olur mu? Bu olaya yakin bir sorun yasayan oldu mu? Tavsiyeleriniz nelerdir?