Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2305 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 26 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dolandiriliyordum, sizde dikkatli olun

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Kicket
    Ettiği Teşekkür
    49
    104 mesaja 179 teşekkür aldı

Unhappy Dolandiriliyordum, sizde dikkatli olun

Merhaba arkadaslar,

az kalsin dolandiriliyordum. Size bu oyuna kanmamaniz icin sizide uyarmak istiyorum.

Gecmis Pazar immowelt.de cok uygun bir ev gördüm. Satici ile baglantiya gectim. Satici, sözde ismi Mathilde Leclair, burada mühendis olarak calismis ve Londra'ya dönmüs. Evinide satabilmek icin uluslar arasi bir emlakciya vermis. Detayli bilgileri bu uluslar arasi emlakcidan alabilirmisim. Ancak emlakci kimligi görmek istiyorumus. Kendisi bana kimligini ekte sunmus.

Bir ara tereddüt ettim. Kimligi inceledim gercek. Yinede pasaportumun fotografini vermek istemedim. Oturum kartimin önlü ve arkali resmini yolladim. Yollamadan önce üstüne sadece bu islem icin kullanilabilinir diye Wasserzeichen yaptim.

Daha sonra sözde o uluslar arasi emlakci bana mail atark expose linkini yolladi. Ayrica bu mailde yaziyorduki, evin fiyatinin 2,9% kaporo olarak yatirmam gerek. Ben tabiki yatirmadim. Geri yazdim ve dedim gösteriyorsaniz evi öyle gösterin. Bana geri mail atmislar ve gerekce olarak kendileri gelemedikleri icin Almanya'daki bir araci emlakci görevlendirecekleri icin bunun masrafi icinmis eger evi terminde bakmaya gelmezsemmis. Bu para direkt olarak kendilerine gelmiyormus, arada bir Treuhand sirketi varmis. Evi beyenmezsem para ayni gün iyade ediliyormus.

Evin satis fiyati 216000 Euro. 2,9% eder 6264 Euro.

Sonra süphelendim ve googlede arastirdim. Dolandirilicikmis.

Biraz daha düsündüm bana sunulun kimligin büyük ihtimal benim gibi magdur olan baska bir kisinin kimligi oldugunu karar verdim. Yani bana gercekte yazan Mathilde Leclair degil.

Büyük ihtimal bu kisiler benim kimligim ilede baskalarini kandirmaya calisacaklar.

Basim ilerde agrimasin diye suanda tüm belgeleri mail olarak savciligi suc duyurusu olarak ilettim.

Bana mail atan kisinin eposta adresi gmail oldugu icin, googlede mail attip o kisinin posta kutusunda kimligi silmesini ve kimligimin download edilip edilmedigini sordum.

Simdi icime bir kusku düstü. Oturum kartimda adresim yaziyor. Büyük ihtimal bu kisiler yurt disinda. Ama artik adresimi biliyorlar. Yarin bunlar yakalanirsa, hapis yatdiktan sonra beni gelip basarlarmi diye korkuyorum. Evde iki tane kücük cocuk var daha.

Moral oldu sifir.

Anzeige yapmasam olmaz, cünkü kimligin fotokopisi onlarin elinde.

Uyaniklar birde söyle bir site yapmis:
    NOW Real Estate Inc. diye. Gercekten de böyle bir sirket var.

Gercek site: now-re.at
    Sahte: now-re.com

Adamalar o kadar uyanikki, sizden kimligi almadan acentanin ismini söylemiyor. Söyledikten sonra arastirabilip üc kagitci olduklarini anliyorsunuz.

Savciliktan eposta ile yaptigim suc duyurusunda güvenligim ile sorun olurmu diye sordum. Korkmuyorum desem cocuklarim icin yalan.

Gercek sirketin genelmüdürünüde o suc duyrusunu mail olarak attim.
    Konu Gercekler 2.0 tarafından (17 Ocak 2018 Saat 23:26 ) değiştirilmiştir.

2. 2 kişi Gercekler 2.0 üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)