Ben avukatı camiden tanıyorum. Avukatlık okumuş. Şimdi Firmenberater olarak çalışıyor. Ona tanıştım. Tamam bende biliyorum. Sorun olacak. Pat diye gideceğime fristlost çıkışı vereceğim. Sonra ise karşı tarafı beklemek lazım. İnşallah Firma uğraşmaz. Giden gitsin der. Laf Zaman'ı gelince. Dışarıda bir sürü işçi var diyorlar. Biz deriz ya, elimi sallasam ellisi misali. Ben öyle yada böyle gideceğim. Üç ay Kündigungsfrist var. Bana iki hafta içinde hazır olacaksın dediler. Yaklaşık 5 seneliğim şimdi. Bu işi bırakıp Leifirma üzeri büyük bir Firmaya girmeye niyetlendim. İnşallah sonra fest olurum. Elimden geldiğini yaptım. İki makina birden kullandım. Şefe gidip zam istedim. Bana sen kendi başına çalışamıyorsun dedi. Ustaya ihtiyacın var dedi. Beni on kere ustaya soru sorarken görmüş. Buraya gelince hiç bir şey bilmiyormuşum. Hepsini burada öğrenmişim. Bende durumu ustaya ve Müdüre söyledim. Şimdi şef bana öyle bir şey demedim diyor. Ben yanlış anlamışım. Bu fırsatı bir daha bulamam. Bende isterim. Bana deseler, üç ay sonra başlayın diye. Leifirma en çok iki hafta diyor. Firmayı ilgilendirmez diyor, sen gelmesen başkası gider. Bulduğum güzel çözüm değil. Ne yapayım. Şef hayır diyor. İnşallah benimle uğraşmaz