Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2337 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 40 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Finanzamt dan mektup

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    17
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Malesef ne evim nede arsam var arkadasin yazdigi gibi yeni sisteme gecmisler 3 ile 5 olanlardan Lohnsteuer Jahres Ausgleich istiyorlar. Moral sifir

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    30 mesaja 36 teşekkür aldı
    Alıntı haldigital Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Malesef ne evim nede arsam var arkadasin yazdigi gibi yeni sisteme gecmisler 3 ile 5 olanlardan Lohnsteuer Jahres Ausgleich istiyorlar. Moral sifir
    Selam Haldigital
    Basima geldigi icin yaziyorum Bilgim olmasa yazmiacaktim
    Einkommensteuererkläreng Her yil yapmak Mecburiyetinde Almanyada yasiyan ve calisan insanlar,steuerklassen kac olursa olsun Fark etmez,bundan 3-5 yil evvel degil idin ama artik elektronische einkommen steuerkarte var. yani Finanzamt senin kazancini heryil ögreniyor.Daha önceleri böyle degildi. simdi yil sonunda elektronik olara onlara gidiyor,Ve senin kazancini bikliyorlar sen yanilmiyorsam o yilin 31.09 una kadar yapmazsan bildiri geliyor gelmiyide bilir yapmazsan.önce bir 200 euro ceza geliyor ardindan yaptiklari hesaptan kesin nachzahlung geliyor,Cünki kafalarina göre sen onlara makbuz göndermedigin icin.
    2015 yilinda bilerek cok mesai yaptim ve brutto coktu,2016 yili kranktim halada öyle calismiyorum 2015 icin yapmadim yap diye mektup geldi 200 euro ceza cezayi ödedim nasilsa pesimi birakirlar diye :) kisa sonra mektup geldi 800 euro nachzahlung len dedim yok böyle sey neyse,gittim sunu dedim raten zahlung yapalim 300 euro aylik anlastik ilk taksidi yatirdim yine mektup geldi, 800 euro nachzahlung yaptigim icin 2016 yili icin 3 aydan 3 aya yani quartal basi 400 steurvorrauszahlung yapmam gerekiyormus, sasirdim gittim ya ben calismiyorum siz ne istiyorsunuz diye. malesef 2015 schätzen yapilmis 2016 yapilanakadar bunlari ödemeniz gerekiyor dediler. Neyse burada birini buldum eve geldi 2015 icin 300-400 geri alirsin dedi ödedigin cezada geri gelir tabii adamlara yazili verdik bundan sonra yaptiracagim diye.2016 hesapladi hic calismadigim halde benim yaptigim ön ödemelri ve 2015 icin yaptigim 800 euroyu ve hanimin ödedigi vergi ben calismadigim icin hepsi geri geliyor. He neden mi birazda sansim varmis ben bir vereinde antrörlük yapiyorum oradan spende bescheinigung verdiler hatiri sayilir bir miktar bizim kulturvereinin verilen ayidatlar birkac yere daha verilen paralar kindergarten aydidati daha geciyor,pauschal olan miktarlar var adam hepsini yazdi,simdi 2000euro borclu iken 4000 euro alacakliyim he bu ara finanzamt acele ediyormu hayir. Sana tavsiyem topliya bildigin kadar makbuz topla iyi birini bul bu isi yapan yapsin kurtul Bosver mecbursun degilsin yanitlarini mecburuz yapmiya. yaptir kafan rahat olsun emin ol senden istenen paralardan da kurtulacaksin o miktarlar onlarin istedikleri senin vermem gereken degil.

4. Mezarci59 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    17
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Tesekkürler mezarci59 evet aynen dedigin gibi kurtulusu yok yazdigim gibi 2010-2011 hallettim simdi gerisi nerdeyse hazir bugün yarin geri kalanlar yola cikacak. Ödeyip kurtulacagim benim icin ders oldu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)