Alıntı Mezarci59 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Yasin kac bilmiyorum ama 40 yillik is hayatim var bu Almanyada sacma sapan seyler yazma milletin caninida yakma.daha önce eline yilina göre calistigin yerden eline birtane lohnsteurkarte verilirdi einkommensteurerklärung yaparsan bilirdi finanzamt yoksa bilmezdi simdi öyle degil.sen yapmiyormusugun senin sorunun demek alacagini birakiyorsun onlara aramiyorlar seni yoksa kurusuna kadar alirlar.yalnis bilgi bu senin yapip yapmaman seni baglar birgün 3000 isterler ah dersin kendin bilirsin akli selim herkez yapin heryil cezasi o su busu zaten daha ucuz. ben yapmadim buriya bütün mektuplarida koyarim gelen 200 ceza 800 nachzahlung 1200 vorrauszahlung kendin hesapla bu benden gidecek olandi 2200 simdi alacagim yazdimada yazmicam .Birgün kapina bir mektup gelirse aman deme yalniz. He pardon Benim gibi dayilik yaparsin kontopfändung yaparlar sonra ayikla pirincin tasini öyle klavye kahramanligi ile olmuyor bunlarla ugrasmak. Hapis evet oda var ödiyemezsen bayern münchen hoeneß ayni suc steurhinterziehung bir yerde sende vergi kaciriyorsun yani vergini ödemiyorsun.ödeme gücün yoksa yalla kodest:) günlügü 30 euromudur ne arastirderim nette.
mezarci arkadasim bebek degiliz yasim 45 is hayatim araliksiz 28 sene bende baslarda yaptirdim iki uc defa sonrasinda cikan para miktari 300€ asmadigi icin biraktim lohnsteuerciye vericem zaten 300€ 200€ eurusunu bunun yuzunden biraktim ben yasadiklarimi yaziyorum belgelerinimi yayinlayim daha ispat icin ne yapayim ben kimseye yapmayin diye bir seymi yazdim?ben kendi yasadiklarimi yazdim yillar sonra hanim ise basladi yukardada yazdigim gibi tanidigim avukatlara verdim kagitlari kuskulandigim icin bunlarda bana mecburiyetin yok istersen sen para alirsin ustune dedi ben istemiyorum dedim cunku ben biliyorum gelecek parayi anlasilmayacak klavye basinda cengaverlikle ne alaka bu yazdiklarim bunlari ben yasadim bende tam aksini soyluyorum zaman geliyor o aldiginiz paralari misliyle cikariyorlar merak etmeyin 5 kiside gordum ben bu filmi cok seviniyorlardi iste su kadar geldi bu kadar aldim sonunda aglamaya basladilar binlerce euro finanzamt geri isteyince ben kimseye yapmayin niye yapiyorsunuz demedim demem.Gelelim system degisikligine sana kim soyledi onceden haberleri olmuyordu diye?arkadasim onceleri rathaustan aldigin yada eve gelen lohnsteuri sadece seninmi bildigini saniyordun sana gonderilen lohnsteur kartenin kopyasi finanzamta bildiriliyordu sene sonunda isveren bu karti finanzamta kopyalayarak yolluyordu yani sana orjinali verip kagit uzerinde finanzamta gonderiliyordu su andaki fark ayni islemler elektronik yapiliyor sen kirk senedir calismisinda nasil calismisin?su anda sen gidip almiyorsun onlar is yerine yolluyor fark bu.