Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2391 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 90 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Nasıl sparen yapiyorsunuz?

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Üye gök36 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    45
    10 mesaja 13 teşekkür aldı
    Alıntı TipiTip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türklerin en gereksiz laflarindan birisi !!!

yaw nasil evin haminda baslasin ondan gecsin ???

Evin Beyi calismiyorsa Para getirmiyorsa kadin nasil Tasarruf yapsin para kenara koysun ??

yada yeterli para vermiyorsa , yada hic para vermiyorsa ??? öyle ya herseyi evin beyi ödüyorsa

hanimini kukla gibi yaninda tasiyorsa , para ile hic alakasi yoksa kadinin

nasil tasarruf yapicak para koyucak kenara olmayan parayimi koyucak kenara

ailede tasarruf yapilacaksa para biriktirilecekse bu beraber olur !!!

ne sadece evin beyi ile nede sadece evin hanimi ile olur BERABER OLUR !!!!

Bir Elin nesi , iki elin sesi var demis Atalarimiz

her ikiside el ele vermezse birsey olmaz !!! BERABER !!!
    Niye sen türk degilmisin.?
    Biz türkler demek istedin herhalde.
    Ben sadece tek bir sey söyleyecegim eger evin kadini istemedigi müddetce hic bir sey olmaz.

2. Sponsor Reklam
    ∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,090 teşekkür aldı
    Alıntı gök36 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Niye sen türk degilmisin.?
    Biz türkler demek istedin herhalde.
    Ben sadece tek bir sey söyleyecegim eger evin kadini istemedigi müddetce hic bir sey olmaz.
    Yok ben Ugandaliyim

4. TipiTip üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    43
    53 mesaja 77 teşekkür aldı
    Alıntı TipiTip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türklerin en gereksiz laflarindan birisi !!!

yaw nasil evin haminda baslasin ondan gecsin ???

Evin Beyi calismiyorsa Para getirmiyorsa kadin nasil Tasarruf yapsin para kenara koysun ??

yada yeterli para vermiyorsa , yada hic para vermiyorsa ??? öyle ya herseyi evin beyi ödüyorsa

hanimini kukla gibi yaninda tasiyorsa , para ile hic alakasi yoksa kadinin

nasil tasarruf yapicak para koyucak kenara olmayan parayimi koyucak kenara

ailede tasarruf yapilacaksa para biriktirilecekse bu beraber olur !!!

ne sadece evin beyi ile nede sadece evin hanimi ile olur BERABER OLUR !!!!

Bir Elin nesi , iki elin sesi var demis Atalarimiz

her ikiside el ele vermezse birsey olmaz !!! BERABER !!!
    tasarruf ile kazanç i birbirine karıştırmayın, sparen Ausgabe kontrolü yapılarak yapılır. biz ataerkil bir toplum olduğumuz için ev hanımı genelde ev için yapılan Ausgabelerden sorumlu oluyor, eğer ki hanim da çalışıyor ise bence erkekde bu sorumluluğu paylaşmalı ancak ev hanımı olanların tasarruflu olması önemli. erkek kazanacak az yada çok hanimda bu kazanç ile ev ekonomisini en tasarruflu şekilde yönetecek.

Gesendet von meinem P9000 mit Tapatalk

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    49
    104 mesaja 179 teşekkür aldı
    Alıntı durak78 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tasarruf ile kazanç i birbirine karıştırmayın, sparen Ausgabe kontrolü yapılarak yapılır. biz ataerkil bir toplum olduğumuz için ev hanımı genelde ev için yapılan Ausgabelerden sorumlu oluyor, eğer ki hanim da çalışıyor ise bence erkekde bu sorumluluğu paylaşmalı ancak ev hanımı olanların tasarruflu olması önemli. erkek kazanacak az yada çok hanimda bu kazanç ile ev ekonomisini en tasarruflu şekilde yönetecek.
    Ben katilmiyorum. Kadinda calisacak. Millet yok sünnet falan diye bahane edip hanimi ise yollamiyor. Sonrada para yetmiyor falan.

Akilli adam hanimini ise yollar. Ha kadinin ev isi var diye 8 saat calisamaz belki, ama evdede ben hanimi yatirmam. Bunu kendiside biliyor.
    Gezerken hersey ortak, alirken herseye ortak, ama ise giderken "ben kadinim ev gecindirme yükümlügüm yok". Isine geldiginde modern,
    isine geldiginde yok sünnet falanda fistan.

Ha kadin hasta olur, kücük bebegi olur, bu ayri birsey. Ama üc yasindan büyük cocugu varsa ve hasta degilse, oda ise az cok gidecek.
    Paranin ne kadar kazanmak zor oldugu görünce, bizler isteyken, Ayse Fatma ile kahvalti keyiflerine gitmez disarda. Ondan sonra bir kahvaltiya 10 Euro veriyorlar. Kendi ise gittimi, kolay kolay gitmez o kahvaltilara.
    Konu Gercekler 2.0 tarafından (16 Ocak 2018 Saat 23:19 ) değiştirilmiştir.

7. Gercekler 2.0 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    43
    53 mesaja 77 teşekkür aldı
    Ben haushaltsplan yapiyorum tüm gider kalemlerini bir listeye yazip ,neye cok ihtiyacim var ne gereksiz ayiriyorum . ihtiyacim olanlarinda ( telefon ,sigorta vs. ) en ucuzunu almaya özen gösteriyorum böylelikle sabit giderleri optimize ettim ancak gelgelelim sabit olmayan giderler , iste orada cocuklar ve hanim sagolsun karman corman ediyorlar herseyi . hanimin elbisesiymis , sigarasiymis , makyaj malzemeleri parfüm vs.vs cocularinda yok ps4 oyunu yok arkadaslarla kino vs .vs yani ay sonunda ben laptopun basinda online bankingi acmisim ve düsünüyorum " oha lan nereye gitti bu paralar " ) .. demem oki cok sikmak da iyi degil cok bos vermekde , gecinebiliyorsan öp basina koy kardes

9. 6 kişi durak78 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    121
    40 mesaja 82 teşekkür aldı
    Sparen BEKAR OLMAKDAN GECER

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    17 mesaja 28 teşekkür aldı
    iki tane bosanan arkadsim var ikisinin durumuda benden beter yani bekarlik daha zor:-))

12. mustimercan üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    3
    1 mesaja 4 teşekkür aldı
    Ben bekarim, ve suan pek fazla giderim veya harcadigim yok. Sadece sparen yapiyoruz. Dügün paramizi biriktirelim

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Şöyle bir baktımda genel olarak kimse kıyıya koyamıyor gibi !

İzin zamanı gelince ama izine giden gidene Bu zamanda fazla birşey beklememek lazım gün geçtikce kötüleşiyor şöyle bakıyorum her şeye zam geliyor ama çalışanların maaşlarına zam yok

10 aydır işşizim oturdugum ev malum mecburen büyük 4 çocuk var ev kirası gaz derken 1000 euro Buluyor geçiyor privat evde oturuyorum..

Hanım çalışmıyor şimdi bir işe girsem zeitarbeit ne vericek vasıfsıza 8.-9 eurodan hesap edelim ? Biraz daha iyi veren firmalara girmek bir şans oda almıyorlar

Çalışırken elime ayda 1200 euro geçiyordu 100 eurosu fahrkosten gidiyordu bana kalan 1100 euroydu gerisini siz hesap edin artık !!!! Çalışırken daha kötü duruma düşmüştüm devlette bir hesap karışıklığı olmuştu ..

Şimdi iş arıyorum ama o paralara çalışsammı yoksa evdemi otursam daha iyi ? Biraz iyi para veren yer bulamadım arıyorum

Para biriktirmek şöyle dursun ilk önce hayatımızı düzenli devam ettirelimde Allaha şükür gene iyiyim

Para biriktirmek ciddi ciddi bir iştir Herkez yapamaz !! Ne kadar kazandığın değil ne kadar harcadığın önemlidir

biri 3000 euro kazanır yetiremez ondan 300 euro anca arttırabilir arttırabilirse .Digeri 1500 euro kazanır idarelidir 500 eurosunu kıyıya koyar...

Para biriktirmede en büyük rol Bayanındır Eğer evdeki hanımın idareli biri değilse tutumlu değilse sen çuvalla kazan olmaz...

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    119
    82 mesaja 147 teşekkür aldı
    Banka kartimi hanima verdim, harcligimi ondan aliyorum. O gün bu gündür minus a hic düsmedik.

Tavsiye ederim

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    herkezin kendi elinde olan birsey. insanan kötü huyu olmayinca bana ters gelir.....

Alıntı *05300 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Banka kartimi hanima verdim, harcligimi ondan aliyorum. O gün bu gündür minus a hic düsmedik.

Tavsiye ederim

Üye sami28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    47
    18 mesaja 35 teşekkür aldı
    arkadaslar
    gelirin giderinden az olursa tasarruf yaparsin
    bunun icin ya gelirini yükseltip tasarruf ,yada giderini düsürüp tasarruf yapilir
    tasarruf demek temel ihtiyaclardan kisitlama degil ,indirimleri takip edip arastirip ayni ürünü daha uyguna almaktir
    parayi kazanmak kadar harcamakta bir sanattir
    atalarimiz ayagini yorganina göre uzat demislerdir , gelirine göre hayat standartlarini ayarlamak gibi.
    herseyin de bir bedeli oldugu unutulmamalidir, lüzümsuz satin alinan bir sey aslinda para degil o parayi kazanmak icin calisirken ömürden gecen bir zamandir

Cocuk okuldan eve gelir annesine söyle der
    anne bugün otobüse binmedim arkasindan geldim 2 lira kar ettim der
    anne ogluna oglum taxinin arkasindan gelseydin de 10 lira kar etseydin der.
    huzurlu mutlu günler dilegiyle

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    17
    4 mesaja 11 teşekkür aldı
    Slmlar,

valla biraz okudum ne diyeyim hakli da olan var haksizda. Köseye her Zaman para atilir. Ben evliyim tek basima calisiyorum ve iki tane Cocugumuz var biz her ay köseye para atiyoruz. Benim elim cok boldur ne olursa olsun alirim Cocuklarima da Hanimada. Evimizde 4 tane araba var ve hepsini kullaniyoruz sigortasini da ödüyoruz ama yinede bi yerden kisiyoruz diye bisey yok. Her sene izinede gidiyoruz. Cocuklarla her hafta sonu mutlaka gezmeye cikariz. Dairemin kredisinide ödüyorum ve yinede kaliyor. Indirimleri hic takip etmeyiz. Aslinda tam tersi ben kendeim biraz Marka hastasiyimdir ve yinede yetiyor. Her ayin birinde 800 Euro Sparbucha kesiliyor bende.

Arkadaslar size demek istedigim nereye nasil harcadiginizi takip etmeniz. Alesef bizim millet Havayi sever. Sen kalkip 30-40 bin Euroya araba alirda bunu taksite baglarsan her ay yüklü para oraya verirsen o Zaman bana göre bu fuzülü masraf. (5 bin Euroluk araba neyine yetmiyor? Bu sadece bi misal.

Ama ben buna binmek istiyorum diyorsaniz o Zaman birikim yapamadiginiza sasirmayin. Sizlere demek istedigim iyi kontrol edin giderlerinizi. Pahali Araba sizi ileriye götürmez. Dikkat edin kedninize Cocuklariniza hep daha iyi olun hep daha ilerisini basarmaya bakin ve inanin hepinizde basarirsiniz eminim bundan !

Bizler bunca sene gurbetdeyiz ve bunlari basardiktan sonra üstesinden gelemiyecegimiz bisey yoktur.

Benim yasim 39. Sigaram var ickim kumarim yok. Hergün yatmadan önce Allahma sükrederim. Sükür bizler iyiyiz ama isterim sizler benden cok daha cok iyi olun. Ne yaparsaniz genc yasta yaparsiniz.

Tecrübeli Üye samsunlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    541
    118 mesaja 218 teşekkür aldı
    Alıntı Tosba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Slmlar,

valla biraz okudum ne diyeyim hakli da olan var haksizda. Köseye her Zaman para atilir. Ben evliyim tek basima calisiyorum ve iki tane Cocugumuz var biz her ay köseye para atiyoruz. Benim elim cok boldur ne olursa olsun alirim Cocuklarima da Hanimada. Evimizde 4 tane araba var ve hepsini kullaniyoruz sigortasini da ödüyoruz ama yinede bi yerden kisiyoruz diye bisey yok. Her sene izinede gidiyoruz. Cocuklarla her hafta sonu mutlaka gezmeye cikariz. Dairemin kredisinide ödüyorum ve yinede kaliyor. Indirimleri hic takip etmeyiz. Aslinda tam tersi ben kendeim biraz Marka hastasiyimdir ve yinede yetiyor. Her ayin birinde 800 Euro Sparbucha kesiliyor bende.

Arkadaslar size demek istedigim nereye nasil harcadiginizi takip etmeniz. Alesef bizim millet Havayi sever. Sen kalkip 30-40 bin Euroya araba alirda bunu taksite baglarsan her ay yüklü para oraya verirsen o Zaman bana göre bu fuzülü masraf. (5 bin Euroluk araba neyine yetmiyor? Bu sadece bi misal.

Ama ben buna binmek istiyorum diyorsaniz o Zaman birikim yapamadiginiza sasirmayin. Sizlere demek istedigim iyi kontrol edin giderlerinizi. Pahali Araba sizi ileriye götürmez. Dikkat edin kedninize Cocuklariniza hep daha iyi olun hep daha ilerisini basarmaya bakin ve inanin hepinizde basarirsiniz eminim bundan !

Bizler bunca sene gurbetdeyiz ve bunlari basardiktan sonra üstesinden gelemiyecegimiz bisey yoktur.

Benim yasim 39. Sigaram var ickim kumarim yok. Hergün yatmadan önce Allahma sükrederim. Sükür bizler iyiyiz ama isterim sizler benden cok daha cok iyi olun. Ne yaparsaniz genc yasta yaparsiniz.
    Kusura bakmada bana inandirici gelmedi.

Ettiği Teşekkür
    440
    @Tosba ustam

Sormasinda sakinca yoksa aylik geliriniz nedir ?

Evde 4 kisi kaliyorsunuz ve 4 araba kullaniyorsunuz ?

Evde toplam calisan KAC kisi var ?

Bu kisilerin toplam net geliri nedir ?
    Konu TipiTip tarafından (06 Kasım 2017 Saat 12:02 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    17
    Evde tek calisan benim tek geliri olan. Gelirim aylik 4700,-.

Tabi bu herzaman öyle degildi. Ben basladigimda 2000,- Eiro net gelirim vardi ve yindede ayda 200,- Euro atiyorduk köseye kötü günler icin. Hem calisip hem okudum bu duruma gele bilmek icin. Demek istedigim size eger memnun degilseniz okuyun cocuklarinizin gelecegi icin. Forum da beni taniya bi kac kisi var ve söylediklerimin yalan olmadiginida iyi bilirler.

Esim ve ben ve iki cocugumuz var.

Alıntı Uzunköprü Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Tosba ustam

Konu Tosba tarafından (06 Kasım 2017 Saat 13:48 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    440
    Evde tek calisan benim tek geliri olan. Gelirim aylik 4700,-.

Esim ve ben ve iki cocugumuz var.
    Bu kazanc ile para biriktirilir usta söz yok !!

AMA sunuda söyleyem

Dedigin kadar ziplayamazsin !!!

Dairenin taksidini öde, dairenin diger giderini öde ,
    4 araba sigortasi vergisi benzini diger giderleri
    Telefon Elektrik Kalorifer mutfakt masrafi üst bas masrafi
    Birde marka takintin varmis ondan haric her hafta sonu gezmeler tozmalar
    Her sene izine gitmeler
    4 araba yani cocuklar büyük masraflar ona göre

Ne bileyem usta yapilirmi dediklerin evet yapilanilir

AMA hepsi yapilirmi o tartisilir

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    17
    Kardes sinirlenme lütfen. Ben sade yazdim. Ama dedigim gibi bir tane bile yalan yok.

Bu kazanc ile para biriktirilir usta söz yok !!

AMA sunuda söyleyem

Dedigin kadar ziplayamazsin !!!

Dairenin taksidini öde, dairenin diger giderini öde ,
    4 araba sigortasi vergisi benzini diger giderleri
    Telefon Elektrik Kalorifer mutfakt masrafi üst bas masrafi
    Birde marka takintin varmis ondan haric her hafta sonu gezmeler tozmalar
    Her sene izine gitmeler
    4 araba yani cocuklar büyük masraflar ona göre

Ne bileyem usta yapilirmi dediklerin evet yapilanilir

AMA hepsi yapilirmi o tartisilir

Ettiği Teşekkür
    440
    Kardes sinirlenme lütfen. Ben sade yazdim. Ama dedigim gibi bir tane bile yalan yok.
    Sinirlenme derken ???

onu nerden cikardin usta ? niye sinirleneyem ?

para senin agizdan cikan söz senin !!!

simdi benim matematik kuvvetli degil Hauptschule mezunuyum , malüm yaslilikta var

amma velakin senin cocuklarin büyük hic yoksa arabalari ile aylik kisi basi rahat 500 euro harcarlar buda yapar 1000 euro

1000 euroda dairenin taksidi nebenkosten falan , sigorta elektrik internet telefon 300 diyelim ,

senin ve esinin arabasi 400 diyelim ikisine , hadi 4 büyük aylik 800-1000 mutfak masrafi

aylik 800 bankaya , daha gezmelerin yok üst bas yok izin parasi yok o yok bu yok su yok marka takintin yok

ayligin cok güzel bu kazanc ile para kenara koyulur tekrar ediyorum !!!

ama gezme derken , bir park yada ormanda yürüyüs dersen haaa anlarim , ama yok her hafat sonu

eglence parklarian gidiyoruz paris wiena bizim dersen inanmam , Marka takinti derken marka senin icin nedir ?

benim icin Marka mesela 129 Euroya aldigim Camel Trophy ayakkabilarim

ama bazilari icin 400 Euro degerindeki ayakkabi markadir

hele hele 2 yetiskin cocuk demek ve gelirleri olammak demek

ben bunu iyi bilyiorum bendede 2 cocuk var biri 22 yasinda üniversitede diger 16 yasinda ve ikisininde geliri yok

hatta kizima Barfög aldirmiyorum kendim karsiliyorum ileride ugrasmasin diye !!!

bu arabalari olmadigi halde ikisinin aylik 600-800 arasi masrafi oluyor senin olayda birde araba var

yani ya cok tutumlusunuz yada ne bileyem bukadar rahat ve bol kepceden harcayarak nasil yapiyorsan anlat

bizlerde faydalanalim , inan benimde gelirim iyi fena degil !!!

ama bukadar genis yasayamiyorum , icki yok sigara yok kumar yok ,

püf noktalarini sayki bizler hepsimiz faydalanalim

para senin istedigini yaparsin , kimseninde gözü olamaz olanin gözü ciksin

herkesin riski kendine !!!!

ama gercekten bukadar bolca harcama ile halen 800 gibi para koymak güzel

evet 4700 az degil ama senin anlattigin harcamalarda az degil ?!?!?

25. TipiTip üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    131
    49 mesaja 81 teşekkür aldı
    @Tosba ustam

umarim tüyo aliirz, ben birikdiremiyorumda ....ve samimi söylüyorum para birikdiriyorum diyenler ya evden hic cikmiyor yada hic birsey yemeden icmeden duruyor....

27. Meak üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)