Alıntı rmp32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Selam....
Ayni olay yillar önce basima geldi...
O zamanlar Ebay de yeniydim...Bir Samsung Galaxy S3 almistim ( Fiyati 306 Euro ödedim , per Banküberweisung )
Adam parayi aldi , ama telefonu hic göndermedi......Ebay ile iletisim , Fall acmak , Anzeige derken sonucta sifir.....ne parayi geri alabildim , ne handy i....
Bu durumlarda Ebay hicbir sey yapmiyor......adamin telefon numarasini bile vermiyorlar.

Polis bile Ebay den niye aliyorsun ki , suc sende gibi sözler ile bana tepki verdi....

Sonucta birsey yapamayacaklarini ve ben Privatklageweg e basvurmam lazim olduklarini söyledi...

Kendi arastirmalarimla ögrendim ki , adam ayni handy yi yaklasik 20 kere Ebaye koymus ve satmis...

Neyse , Privatklageweg basvurmadim .... adamdan alinacak birsey yokmus zaten , hapis girip ve cikiyormus....

O olaydan sonra zaten paypal yaptim , mümkün oldukca aldigim mallari paypal yolu ile ödüyorum....veya satan adamin bewertung lara bakiyorum ,
birsey almadan önce......

Saygilarimla

Ben bu Cep telefonu davasindan kazik yedikten sonra , parami kac misli cikardim....
Senelerdir ebay den mal alirim( ucuza denk getiririm ) kar payiyla geri satarim ( Ebay Kleinanzeigen den mesela )