Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2405 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 72 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Lidl peynirlere %15 zam yapmis

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    1 KG Dilim Peynir 5.70 Euro olmus bu dogal !!!

keske buna tepki gösterene kadar diger önemli fiyat artislarinada tepki gösterse millet
    Bu kelimeyi ben yazmadim, sen yazdin. Yazdigini anliyorsan sorun yok demektir. "Diger önemli fiat artislari" neymis bunlar acaba? Benim haberim yok, bir yaziver de sokaklara cikalim, protesto edelim eger varsa bir seyler. Haa benzin, sigara falan kasdediyorsan onlar zaten istisna seyler. benzin disa bagimli, sgara ise icmeye mecbur degiliz, isterse paketi 100 lira olsun.

2. Sponsor Reklam
    ∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,090 teşekkür aldı
    Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu kelimeyi ben yazmadim, sen yazdin. Yazdigini anliyorsan sorun yok demektir. "Diger önemli fiat artislari" neymis bunlar acaba? Benim haberim yok, bir yaziver de sokaklara cikalim, protesto edelim eger varsa bir seyler. Haa benzin, sigara falan kasdediyorsan onlar zaten istisna seyler. benzin disa bagimli, sgara ise icmeye mecbur degiliz, isterse paketi 100 lira olsun.
    usta bak simdi hesap yap Ortalama 0,37 - 0,40 Cent Ciftci sattigi Süt icin Toptancidan aliyor

yaptigin Peynir Cesidine göre 6 - 15 Litre arasinda harcarsin Peynirin kilosuna

hadi normal standart diyelim 6 kilo bu yapar 2,00 euro ve biraz üzeri sadece giden süt icin

hani bunun isciligi ? hani nakliye ? hani kazanc ? hani vergi vs vs vs ??

ve siz simdi Peynir 5,70 olmus diye isyan ediyor normal degil diyorsunuz

vallah ne diyem yemeyin o zaman ,

4. TipiTip üyemize teşekkür edenler:

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Alıntı Uzunköprü Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    siz simdi Peynir 5,70 olmus diye isyan ediyor normal degil diyorsunuz
    Yukarida Allah var, marketten süt alirken daima pahalisina yönelmisimdir. Tek bir sebebi vardi o da ciftcinin durumu bilmek. Bir ara sütleri yerlere dökmüslerdi cünkü 85 Cente mal olan sütü 80 Cente satmak zorunda kaliyorlardi. Sirf bu haberden sonra 1 Euronun altinda satilan sütleri asla satin almadim. Hanim yanimdayken eli otomatikman ucuzuna giderken ben karsi cikip almiyordum ve hala da bu böyle. Aldi mesela süt fiatlarini cok düsürdügünden Aldiden alisverisi asiri derecede azalttim, senede 2 kere gidiyorsam coktur.

Yani olan bitenden haberimiz var,uzayda yasamiyoruz ama birden bire %15 fiat artisi Almanya´da alisik olmadigimiz bir durum oldugundan bunu sakin bir sekilde aninda kabullenememek gayaet dogal bir tepki ama yine de özür dileriz, cok büyük hata yaptik.
    Artik peynir yemeyecek miyiz bu yüzden? Ben et pek sevmem ama peynir deyince akan sular durur, isterse fiatlari 2 katina ciksin farketmez, yine peynirden vazgecmem. Yogurt da ayni sekilde hergün mutlaka yedigim bir ürün.

Yukarida verdigim rakamlar akord süt üreten ciftcileri kapsamiyor tabii ki, ineklerini dogal ortamda besleyen bir ciftci bir kilo sütü 80 Cente mal ettigini TV de kendisi söylemisti, rakamlar hala aklimdadir.
    Konu mxm tarafından (11 Ekim 2017 Saat 23:27 ) değiştirilmiştir.

6. mxm üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    440
    Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yukarida Allah var, marketten süt alirken daima pahalisina yönelmisimdir. Tek bir sebebi vardi o da ciftcinin durumu bilmek. Bir ara sütleri yerlere dökmüslerdi cünkü 85 Cente mal olan sütü 80 Cente satmak zorunda kaliyorlardi. Sirf bu haberden sonra 1 Euronun altinda satilan sütleri asla satin almadim. Hanim yanimdayken eli otomatikman ucuzuna giderken ben karsi cikip almiyordum ve hala da bu böyle. Aldi mesela süt fiatlarini cok düsürdügünden Aldiden alisverisi asiri derecede azalttim, senede 2 kere gidiyorsam coktur.

Yani olan bitenden haberimiz var,uzayda yasamiyoruz ama birden bire %15 fiat artisi Almanya´da alisik olmadigimiz bir durum oldugundan bunu sakin bir sekilde aninda kabullenememek gayaet dogal bir tepki ama yine de özür dileriz, cok büyük hata yaptik.
    Artik peynir yemeyecek miyiz bu yüzden? Ben et pek sevmem ama peynir deyince akan sular durur, isterse fiatlari 2 katina ciksin farketmez, yine peynirden vazgecmem. Yogurt da ayni sekilde hergün mutlaka yedigim bir ürün.

Yukarida verdigim rakamlar akord süt üreten ciftcileri kapsamiyor tabii ki, ineklerini dogal ortamda besleyen bir ciftci bir kilo sütü 80 Cente mal ettigini TV de kendisi söylemisti, rakamlar hala aklimdadir.
    kimse özür dilenecek birsey yapmadi gerekte yok !!!!

15% yüksek rakam evet genelleme olarak büyük bir rakam

ama olay süt ve süt ürünleri olunca kimsenin sasirmasina gerek yok

ben bunu diyorum , bende alisverisi sevmem ama PEYNIR denildiginde olay baska

Peyniri cok cok severim ... Yogurta aynen , hatta bu hafta Internet üzeri Yogurt mayasi ismarladim

Mükemmel ötesi bir olay ancak Türkiyede bukadar lezzetli yogurt yemisimdir

Tecrübeli Üye ZSworld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,372
    149 mesaja 454 teşekkür aldı
    Alıntı Uzunköprü Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kimse özür dilenecek birsey yapmadi gerekte yok !!!!

15% yüksek rakam evet genelleme olarak büyük bir rakam

ama olay süt ve süt ürünleri olunca kimsenin sasirmasina gerek yok

ben bunu diyorum , bende alisverisi sevmem ama PEYNIR denildiginde olay baska

Peyniri cok cok severim ... Yogurta aynen , hatta bu hafta Internet üzeri Yogurt mayasi ismarladim

Mükemmel ötesi bir olay ancak Türkiyede bukadar lezzetli yogurt yemisimdir

Nasil bir yogurt maya sini tavsiye edersin bi link atarmisin uzunköprü kardesim.

Ettiği Teşekkür
    440
    Alıntı ZSworld Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nasil bir yogurt maya sini tavsiye edersin bi link atarmisin uzunköprü kardesim.
    https://ozbeceriksizler.com/showthre...ogurt-Mayalama

Tecrübeli Üye ZSworld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,372
    149 mesaja 454 teşekkür aldı
    tesekkürler maya siparis verdim gelince bi deneyecegiz. maya tutmaz ise senden yogurt mayasi almaya gelebilirim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)