Selamunaleykum arkadaslar , kardesler....
öncelikle ben bu konuyu cok sacma buluyorum ve uzun zamandir tartismaya girmeden yazilan ve okunulan konulari inceledim . Dünya düz ise dünya nin bittigi yere cok yakin yada duvarina sinir olan ülke veya adalardan böyle bir duvar yada sinirin oldugunu gören fotografini , videosunu ceken hic kimse yok mu ? okyanuslarin bir kismi 12 bin metre derine kadar inebiliyor dünya düz ise taban ne kalinlikta ? bu kadar suyun agirligini düz dünyanin alti nasil cekiyor ? yer yüzünün merkezi yani cekirdegi falan var mi ? nelere dayanarak dünya düz diyorsunuz . mesafe konusunda 49 km lik mesafenin tam düz olduguna eminmisiniz ? hafif bir megil olsa bu mesafe 49 km yi 20 km ye düsürebilir . düz bile görünse hafif meyil vardir... bazen bunu görmek imkansizdir. ben cok kez arabalarin yokus yukari aktigini gördüm . buda tabiatin bizi orada inisi bize yokus gibi gösterebiliyor. Ayetleri araya koymayin lütfen . Kur an da öyle bahsetmiyor o dedigi insanlarin görmüs oldugu gibi bahsedilmekte .... Hangi ucak yada gemi bu duvara yada sinira sahit olmus bilen var mi ? bende cok merek ediyorum. Biraz acele edin beni catlatmayin ....