Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2487 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Emekli Maasini baslatma ve Hastalik Sigortasi

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Üye sayin28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya/Türkiye
    Ettiği Teşekkür
    9
    12 mesaja 16 teşekkür aldı
    Alıntı dreamceng Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konulara bir türlü kafam almadi,erken emekli oldugunuzu varsayarsaniz,,,zaten sosyal yardim,kira yardimi aliysaniz 4 haftadan fazla yilda Türkiyede kalamiyorsunuz,,,,,,bu dogrumu??? zatende 700 euro erken meklilik ayliginiz olsa,sosyal yardim almadan gecinmeye imkan yok,,, bu seferde oh artik vatanima dönecegim dediginiz anda burda esirsiniz,almanyadan erken emekli olursaniz hastalikdan,,,sosyal yardim almiyorsaniz tr de ne kadar kalabilirsiniz,,,,full yasdan emekli isenizde yilda ne kadar kaliniyor
    Sosyal yardım alırken TR de 3 haftadan fazla kalamasiniz kalırsınız paranızı keserler .
    Ben Almanyada 36 Yıl kaldıktan sonra Türkiye geldim sadece Türkiyeden Emekliyim yabancılar polisinden istediği kadar yurtdışında kalabilir belgesi aldım Almanyada ikamettimi iptal ettirdim 3 yil aradan sonra tekrar Almanyaya gittim önemli olan yabancılar polisinden belge almak.
    Konu sayin28 tarafından (24 Eylül 2017 Saat 09:46 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    48
    10 mesaja 52 teşekkür aldı
    Alıntı sayin28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sosyal yardım alırken TR de 3 haftadan fazla kalamasiniz kalırsınız paranızı keserler .
    Ben Almanyada 36 Yıl kaldıktan sonra Türkiye geldim sadece Türkiyeden Emekliyim yabancılar polisinden istediği kadar yurtdışında kalabilir belgesi aldım Almanyada ikamettimi iptal ettirdim 3 yil aradan sonra tekrar Almanyaya gittim önemli olan yabancılar polisinden belge almak.
    selam kardes
    Alman Emekli kasasina yatirmis oldugun primleri alip öylemi belge alip Türkiye ye gittin yada ödemis oldugunuz primler beklemedemi?
    Birde yabancilar polisi nin verdigi belgede bir kanun maddesi varmi.
    coktandir bu madde ne diye kafa yorup duruyom
    Verecegin bilgi icin tesekür ler

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)